Martin Trackpod

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Světlonoš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 54
Registrován: stř 26. říj 2011 16:18:38

Martin Trackpod

Příspěvek od Světlonoš » úte 04. lis 2014 10:47:34

Ahoj kolegové,

na úvod se omlouvám, zda-li zde bylo řešeno toto téma, avšak nikde jsem ho nenašel.

Máte někdo zkušenost s tímto zařízením (Martin Trackpod)? Resp. jedná se mi o jeho SW - jelikož se jedná o takřka historický kousek, nemůžu ho spustit pod operačním systémem W7.

Otázka - našel by se tu uživatel, který používá trackpod se starší verzí softwaru TrackPod v1.8, ve které lze upravovat personality? Potřeboval bych vytvořit pár nových světel (klidně za úplatu). Psal jsem i inženýrům do slavného Martin, ale jsou bezradní...

Díky,

Světlonoš

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Martin Trackpod

Příspěvek od Ondráš » stř 05. lis 2014 21:26:45

Pravdepodobne mimo, ale zkousel jsi to spustit ve virtualnim pocitaci s Windows XP?
Treba takto:
http://magazin.stahuj.centrum.cz/jak-na ... windows-7/

No nic stahl jsem si manual, je k tomu potreba ta ISA karta do PC? :o

Světlonoš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 54
Registrován: stř 26. říj 2011 16:18:38

Re: Martin Trackpod

Příspěvek od Světlonoš » čtv 06. lis 2014 13:34:22

Toto řešení jsem zatím nechtěl postupovat (lenost dosahuje nejvyššího levelu) - každopádně, program jsem spouštěl pod "kompatibilitou W95" - pod kterýma byl software psán a nespustilo se to.

Každopádně, pokud nenajdu uživatele tohoto SW nebo přístroje, nezbyde nic jiného, než najít starej PC nebo udělat virtuální OS.

Jinak, k tomu, abys mohl Trackpod používat je skutečně potřeba ISA karta.. jak říkám - je to přístroj z prehistorie :-)

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 837
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Martin Trackpod

Příspěvek od Tomáš » čtv 06. lis 2014 13:36:54

este ze zatial neviem co je to za pristroj ;)
no nejaky stary pc urcite niekde vyhrabes ;)

Světlonoš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 54
Registrován: stř 26. říj 2011 16:18:38

Re: Martin Trackpod

Příspěvek od Světlonoš » čtv 06. lis 2014 16:18:43

Zjednodušeně řečeno, kamkoli namíříš trackpodem, sjedou se na určené místo všechny otočné hlavy. Tzn. z pultu jde DMX do počítače, počítač na základě virtualizéru přechroupá data, která následně posílá do trackpadu. Jakmile někam namíříš trackpodem, přechroupají se zpět data do pultu a rázem do hlav.

Ve finále, když máš trackpod, nepotřebuješ štychaře :-)

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 837
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Martin Trackpod

Příspěvek od Tomáš » čtv 06. lis 2014 17:30:39

este neviem co/kdo je to štychař

no zacina sa mi to lubit ;)
sice okrem 2ch biednych scannov nemam r. hlavy,
no v buducnu sa uvidi ;)

Dakujem za info.

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Martin Trackpod

Příspěvek od Ondráš » čtv 06. lis 2014 23:33:12

Svetlonos: Hm, to je husty s tou kartou. To pod virtualem nerozjedes a tim padem toto reseni pada uz kvuli primemu pristupu na hw (coz vetsina pc v ramci virtualizace neumi).
Bude potreba vyhrabat stary pc s ISA slotem a dat tam treba Win 98 nebo lepe XP, pokud je utrahne.
Kdybys mel problem takovy hw sehnat, napis.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Martin Trackpod

Příspěvek od Návštěvník » pát 07. lis 2014 9:39:02

Mňa by zaujímalo, v čom bol problém, prečo to na prvý pohľad zaujímavé riešenie zapadlo prachom ...aspoň ja neviem o tom, že by dnes niekto niečo podobné vzrábal a používal.

Světlonoš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 54
Registrován: stř 26. říj 2011 16:18:38

Re: Martin Trackpod

Příspěvek od Světlonoš » stř 19. lis 2014 10:23:46

@Ondráš - nakonec jsem to vyřešil pomocí MA wingu + software + dotykový monitor s 3D vizualizací. Funkce follow funguje dobře. HW nakonec shánět nemusím.

@Návštěvník - jediný problém byl v tom, že se tento software dále neaktualizoval - jediné moving heady, které šly přes tento produkt ovládat byly Martin hlavy, vyráběné v roce 2000. Jelikož program neměl fixture creator, je nemožné ovládat nové světla z DTS, Martin, Robe apod... tzn. pro dnešní podmínky nepoužitelné...

Světlonoš

Světlonoš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 54
Registrován: stř 26. říj 2011 16:18:38

Re: Martin Trackpod

Příspěvek od Světlonoš » úte 09. pro 2014 9:22:40

@Tomáš - promiň za opožděnou odpověď, nějak jsem to přehlédl. Štychař (potažmo štych) je frajer, co stojí u followspotu a "štychuje" vodí lidi na podiu. Pochází z divadelní hantýrky. :-)

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 837
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Martin Trackpod

Příspěvek od Tomáš » úte 09. pro 2014 15:50:17

Dakujem za info, tiez mi to mohlo dojst ;)

Odpovědět

Zpět na „Světelné pulty, kontrolery, DMX...“