Zapojení Wieland

  • Reklama
  • DEMO 15
Ota
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 381
Registrován: ned 08. led 2006 15:06:12

Re: Zapojení Wieland

Příspěvek od Ota » stř 30. říj 2013 12:16:43

MADe, ty šášuly si nech laskavě pro sebe! Za dlouhá léta instalaček jsem narazil obecně na takovou haldu zákeřných nekompatibilit, kde by je jen málokdo čekal, normy, nenormy, že už kolikrát nevěřím ničemu. Obchodní politika vítězí bohužel nadevším. Multikonektory jsem nikdy mezi výrobci pochopitelně nekombinoval, tudíž mě praktická zaměnitelnost taky zajímá. Něco jinýho jsou ale nákresy, něco jiného praxe. Vím, že např. Wieland hodně přejal téměř beze změn od Hartingu, ale zda to platí u všech, alespoň základních typů všech výrobců, se asi říci nedá. No a koneckonců, multikonektor není jen o pinech a rozměrech mezi nimi. Typický 3P... XLR či Jack asi moc prostoru k nekompatibilitě nedává, zatímco obecně multipinový konektor na tom tak dobře nebude. Nicméně, rád věřím, že určitá část multipinů je napříč výrobci vzájemně kompatibilní.

Uživatelský avatar
MADMAX

Re: Zapojení Wieland

Příspěvek od MADMAX » stř 30. říj 2013 13:46:02

Sorry za toho šášulu, omlouvám se, ale mně ten dotaz přišel takovej trošku komickej - když je něco konektor určitého standardu, tak pokud to není výjimečně nepodařená čínská kopie, měl by přece být kompatibilní i od různých výrobců. To je asi jako kdybys měl pneumatiku 165/70 R13 a ona od Barumu by šla obout a od Matadoru ne?

záměnná jsou dokonce i plastová "střeva" konektorů, tzn lze použít např. vnitřky ILME a pouzdra Wieland (mám vyzkoušeno). Jediné, co MUSÍ být vždy ze stejného zdroje, jsou plastová těla a PINy, protože každý výrobce používá jiný způsob zachycení pinu v těle...

Na druhou stranu máš pravdu, že i z kompatibility existují i výjimky - např. panelové XLR maminky - tuším že ALCATEL jsou s kabelovými samečky ITT kompatibilní pouze do momentu, kdy je chceš odpojit: potom nastane zuřivé nadávání, páčení západek šroubováčkem... nicméně ještě jednou se omlouvám za to voprsklý oslovení.

Ota
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 381
Registrován: ned 08. led 2006 15:06:12

Re: Zapojení Wieland

Příspěvek od Ota » stř 30. říj 2013 13:51:13

V poho, OK, už jsem se k tomu vyjádřil vedle, na "reprákách". :-)

K těm konektorům: V katalozích zmiňovaných výrobců je totiž ohromný výběr možností a jednotliví výrobci dělají nemálo svých specialit. Mj. i různé stavebnice a méně obvyklé sestavy (použitelné právě i pro světla i audio), které se v mnohém liší a tak mne kupodivu nenapadlo hledat a porovnávat vzájemné protikusy od jiných výrobců. No, někdy kouknu na ty detaily do dokumentací z tohoto pohledu.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Zapojení Wieland

Příspěvek od Návštěvník » stř 30. říj 2013 18:27:48

osobne vyskúšané, kompatibilita naprieč značkami je zaručená, je to normovaný konektor a je v záujme hlavne "no-name" výrobcov aby boli plne kompatibilný.

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 837
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Zapojení Wieland

Příspěvek od Tomáš » čtv 31. říj 2013 7:14:49

Z mojho pohladu sa tie multipiny akosi blbo hladaju v eshopoch, aspon ja som ich iba biedne nasiel a pre mna drahe. Tie ILME som este neobjavil, nemohli by ste niekto odporucit kde ich dostat (eshop, naj. pre mna na SK) Dakujem.

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: Zapojení Wieland

Příspěvek od KamilV » čtv 31. říj 2013 7:30:42

http://www.strejda-google.cz/#konektory+ILME+sk

hned na první stránce výsledků min. 2 eshopy...

Uživatelský avatar
MADMAX

Re: Zapojení Wieland

Příspěvek od MADMAX » čtv 31. říj 2013 8:42:35

zastoupení ILME v ČR má firma SVK (www.ilme.cz; www.svk.cz), kterou jsem shodou okolností měl až do loňska v Hloubětíně, asi 200m od svýho skladu. Jsou spolehlivý a je s nima bezproblémová dohoda, když něco v katalogu nemůžeš najít, po telefonu poradí... Teď jsou v nějaký řiti kousek za Prahou, ale prakticky obchodují hlavně zásilkově - podívej se na stánky. Myslím, že je to jednodušší než shánět eshop, kterej většinou stejně nic skladem nemá, je to jenom "přeposílač"...

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 837
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Zapojení Wieland

Příspěvek od Tomáš » čtv 31. říj 2013 21:40:03

Dakujem, ked ja som to skor hladal vo zvukarskych firmach ako multipinove konektory,
a nie v elektrach ako priemyslove konektory.

Odpovědět

Zpět na „Světelné pulty, kontrolery, DMX...“