Pulsar Masterpiece 96 - opravit nebo nahradit?

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
djvvv

Pulsar Masterpiece 96 - opravit nebo nahradit?

Příspěvek od djvvv » ned 18. bře 2012 9:13:37

Ahoj,v naší hospůdce mají malou disco s ovládacím pultem od pulsaru Masterpiece 96 který je v analogu,hledal jsem na internetu všemožné informace jak to vlastně funguje.Jestli se nepletu pult posílá elektriku 0-10v do stmívače a ten reguluje šťávu připojeným spotřebičům.
Problém je v tom,že pult je již hodně starý a nefunguje mu paměť a je zaheslovaný tak,že nejde použít,světla svítí jen na max.Hledám možnou jednoduchopu alternativu jak to vyřadit a nahradit něčím jiným co by třeba do rytmu hudby blikalo,jestli někdo ví o nějakém schémátku,stavebnici,nebo má na prodej do 2000 funkční analogový pult,či ví kde se to dá pořídit ať mi prosím napíše i na mail kolar.v@seznam.cz

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 837
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Pulsar Masterpiece 96 - opravit nebo nahradit?

Příspěvek od Tomáš » ned 18. bře 2012 9:44:50

a ten stmievac je aky? (napr. eurolite ma aj analog aj dmx vsup, te za ak by tiez mal dmx vstup...)

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3592
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Pulsar Masterpiece 96 - opravit nebo nahradit?

Příspěvek od blaha » ned 18. bře 2012 10:37:52

Doplň trochu info, ten pult má totiž i DMX. Takže jaké jsou stmívače, jestli jen s analogovým ovládáním, nebo i DMX, kolik kanálů potřebuješ řešit, jestli jsou tam jen reflektory, nebo tím chceš řídit i něco chytrýho.

Jina s tím rozpočtem moc možností nemáš:
- buď necháš opravit stávající pult - někomu by se snad mohlo podařit i odheslovat a že si nepamatuje by klidně mohla dělat jen kleklá záložní baterka, která v něm asi bude - tam by jsi se do 2k měl vejít

- nebo sehnat jiný starší analogový pult

- pak můžeš sehnat jen klasický 0-10V ovladač, ale ten kromě stmívání kanálů nic navíc neumí, tan by s asi dal i postavit - tady by asi bylo příznivá cena, ale užitná hodnota jetaky mizivá

- no a pak, pokud je k dispozici noťas nebo počítač, koupit USB-DMX převodník, do dimmerů pokud jsou pouze analogové dát/vestavět převodník DMX na Analog (nějaké odkazy tu jsou) - tohle by asi bylo dobré řešení, pokud by byly v plánu v budoucnu nějaká další chytrá světla, ale cena by byla tak kolem 3k, asi by se na to řízení mohl použít i nějaký starší počítač s USB, buď se někomu válí doma, nebo by se mohl dátsehnat i na Aukru kolem 500,-, a může to pak chodit i podle hudby
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Pulsar Masterpiece 96 - opravit nebo nahradit?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » ned 18. bře 2012 13:35:11

Chybí základní informace, CO s tím vlastně má být řízeno. Tedy jak počty svítidel a jejich výkon (jsou to všechno jen 230V žárovky ?) a co tam je dnes mezi pultem a jimi. Nepochopil jsem, co znamená to svícení na max, to dělá i s pultem a dimmerem nebo až když se samostatné světlo zastrčí někam do nestmívané zásuvky ? Jinak 2000Kč je tak málo, že se tím asi nikdo nebude chtít vážně zabývat a jestli nikoho z vás nezajímá, co to vlastně dělá a jen to má furt blikat, tak si kupte něco u Vietnamců, takové to osvětlení vánočního stromku.
Pulsar možná opravit půjde, ale bude ho někdo umět a chtít používat ?

H.M.

Uživatelský avatar
djvvv

Pulsar Masterpiece 96 - opravit nebo nahradit?

Příspěvek od djvvv » pát 07. zář 2012 8:17:33

djvvv píše:Ahoj,v naší hospůdce mají malou disco s ovládacím pultem od pulsaru Masterpiece 96 který je v analogu,hledal jsem na internetu všemožné informace jak to vlastně funguje.Jestli se nepletu pult posílá elektriku 0-10v do stmívače a ten reguluje šťávu připojeným spotřebičům.
Problém je v tom,že pult je již hodně starý a nefunguje mu paměť a je zaheslovaný tak,že nejde použít,světla svítí jen na max.Hledám možnou jednoduchopu alternativu jak to vyřadit a nahradit něčím jiným co by třeba do rytmu hudby blikalo,jestli někdo ví o nějakém schémátku,stavebnici,nebo má na prodej do 2000 funkční analogový pult,či ví kde se to dá pořídit ať mi prosím napíše i na mail kolar.v@seznam.cz

Tak když píši o 0-10 v je to analog,vím dmx má ale je to jen takový bar takže peníze do toho nebudou sypat aby se to všecko přestavělo na dmx to by se dal sehnat ovladač do noťasu.Ale jde mi o ten světelný pult,jestli si to nědo doma dělal v jednoduché verzi,napadlo mne pár potenciometrů pro kanály s řízením 0-10v mět to napojené přes blikač a bylo by.Ale je to teorie v eletrice se až tak nevyznám,dal bych to udělat taťkovi.

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 837
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Pulsar Masterpiece 96 - opravit nebo nahradit?

Příspěvek od Tomáš » pát 07. zář 2012 9:24:15

blaha píše:Doplň trochu info, ten pult má totiž i DMX. Takže jaké jsou stmívače, jestli jen s analogovým ovládáním, nebo i DMX, kolik kanálů potřebuješ řešit, jestli jsou tam jen reflektory, nebo tím chceš řídit i něco chytrýho.
Mne tiez stale chyba info o tych stmievacoch...
a ked si napr. preklikas eshop na http://www.blackout.sk" onclick="window.open(this.href);return false; (lebo nezobrazuje mi to cele adresy...)
ma tam aj 1 kanalovy analog dimmer a Analog - dmx ver. 1 - prevodnik,
tak hadam by nieco islo skonstruovat,
a keby sa to upravilo na dmx alebo svetla/dimmer mal aj dmx tiez by to slo ako sa spomina vissie ovladanie hudbou, (pouzival som...)

A nakoniec za 2k kupis 4 led parky a pojdu ti tiez na hudbu ;)

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 837
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Pulsar Masterpiece 96 - opravit nebo nahradit?

Příspěvek od Tomáš » pát 07. zář 2012 19:31:41

toto by sa ti nelubilo (sice sa mi to zda drahe, ale to nevizera na aktualnu cenu...)
http://svetla.trix.sk/plc.php" onclick="window.open(this.href);return false;
prip. http://svetla.trix.sk/0-10.php" onclick="window.open(this.href);return false;

A ono ak tam mas dimeri (co nevieme) napr. take ako mam ja Eurolite, ze maju aj vstum analog aj dmx
nevidel by som dovod preco nekupit neaky lacny dmx pult(prip. prev. a stari pc s free freestylerom) a na kably prerobit koncovky, alebo skor pridat jeden kabel ku nim...

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 837
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Pulsar Masterpiece 96 - opravit nebo nahradit?

Příspěvek od Tomáš » pát 12. říj 2012 21:46:06

neni toto nahodou taky analogovy pult, co bi ti mohol pomoct?
http://aukro.cz/svetelny-mixazni-pult-i2705015652.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Djvvv

Re: Pulsar Masterpiece 96 - opravit nebo nahradit?

Příspěvek od Djvvv » stř 11. pro 2013 23:23:08

Ahoj stmívač je analogový pulsar a ještě jeden domáví výroby,Dmx signál tudíž nepřipadá v úvahu,jako náhradu jsme s bratrancem vymysleli zdroj 0-10v spínače pro pár okruhů par 56 světel řízených jednoduchým blikačem na hudbu... Nároky na osvětlení vesměs nejsou skoro žáné jen to aby to blikalo do rytmu hudby a dalo se to zapnout nebo vypnout ručně...

Odpovědět

Zpět na „Světelné pulty, kontrolery, DMX...“