DMX dimmer

  • Reklama
  • DEMO 15
dj.para
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 85
Registrován: úte 23. dub 2013 15:33:06

DMX dimmer

Příspěvek od dj.para » stř 12. čer 2013 11:22:20

Zdravím,
sháním DMX dimmer 4 kanály ke 2x4 světlám na stojanu. Každý kanál by měl zvládnout 2*500W PAR tzn. celkově 8*500W. Našel jsem několik modelů, max. na kanál píšou 5A což by šlo, ale nemyslím si, že to zvládne utáhnout přívodní zásuvka 230V s většinou 16 jističem, pokud teda počítám s plným rozsvícením všech PARů. Můžete mi to někdo objasnit?

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3592
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: DMX dimmer

Příspěvek od blaha » stř 12. čer 2013 12:09:33

Je to jednoduchý, jeden dimmer zvládne maximálně 5A na kanál, to je nějakejch 1150W, při 4 kanálech pak 20A/4,6kW, pokud nemá na celkovou limitaci třeba na 16A, což je typické pro přívod k dimmeru 230V.

Nejjednodužší je pro tebe koupit 2 4kanálové dimmery pro každý ráhno zvlášť. Pokud použiješ 500W lampy, pak je to cca 2,5A na kanál, to je v pohodě, 10A na dimmer, to je taky OK, ale každý z nich musí mit zvlášť jištěnou zásuvku. Jedna 16A zásuvka utáhne najednou 3x1000W+1x500W.

Pokud by jsi to dal na jednu zásuvku, můžeš použít najednou jen 6 světel.

Nebo dát slabší žárovky 300W, pak je to 8x300W 2,4kW, něco přes 10A, nebo kombinaci 300+500W aby jsi se vešel do 16A.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Strýc Martin

Re: DMX dimmer

Příspěvek od Strýc Martin » ned 23. čer 2013 0:40:46

Bacha na tyhle (a asi i jim podobné),

http://www.hdt.cz/eurolite-edx-4-dmx/d-198740/

dvakrát mi na nich v zátěži 1kW odešla žárovka a pokaždé to prorazilo tyristor a daný kanál trvale svítil.


Něco takového ideální, ale ne od eurolite a pod... Ovšem za cenu dvakrát vyšší, než tohle

http://www.thomann.de/cz/eurolitedimmerbar_4_kanal.htm



Osobně mám dobrou zkušenost s

http://www.audiotek.cz/product-14023-behringer-ld6230

pokud nevadí 400V.. má to 6x 2,3kW, předžhavení, křivky, patch...

dj.para
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 85
Registrován: úte 23. dub 2013 15:33:06

Re: DMX dimmer

Příspěvek od dj.para » pon 24. čer 2013 10:43:31

a co třeba něco takového:
a v mém případě dvakrát, tudíž na jeden kanál by šlo jen 500W??

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 837
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: DMX dimmer

Příspěvek od Tomáš » pon 24. čer 2013 19:45:54

asi ti vypadol link,
(inac ja s timi eurolitami zatial taky problem nemam, asi som ho este az tak nezatazil....)

Uživatelský avatar
jojo

Re: DMX dimmer

Příspěvek od jojo » pát 28. čer 2013 21:39:27

Má někdo porovnání kvality a praxe s produkty Nova Lighting. Přímo s tímto typem http://www.novalighting.cz/katalog/mobi ... /dim41-79/ Kam celkově zařadit tuto firmu co do kvality, spolehlivosti.

Uživatelský avatar
jojo

Re: DMX dimmer

Příspěvek od jojo » čtv 04. črc 2013 18:12:48

To jsem z toho paffffffff - nikdo se s těmito výrobky nesetkal - nebo mají všichni dovolenou?

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3592
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: DMX dimmer

Příspěvek od blaha » čtv 04. črc 2013 18:28:18

No nebo tomu dotazu nikdo nevěřil :D .

Osobně nemám, ale co vím, tak cena odpovídá kvalitativnímu zařazení.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: DMX dimmer

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 04. črc 2013 19:49:21

Asi tak, jsou to dražší a na profesionály víc zaměřené výrobky. Musím ale říct, že jsme těch závěsných čtyřkanálů od Botexu a Varytecu v cenách kolem 3-4 tisíc prodali mraky a nepokládám je za podřadné. Triak se může prorazit všude a jde jen o to, jak velký to způsobí problém, pokud se to stane při poruše žárovky, tak nic svítit nezůstane a prostě se pak kromě pojistky mění i velmi laciná součástka. V dražším zařízení máte obvykle jističe a stačí je nahodit, protože polovodiče mají dimenzované tak, že se neprorazí. Ovšem stejně se musí vyměnit ta žárovka. Nejhorší scénář je proražený triak a jinak všechno v pořádku. Trvale svítící lampa může být nebezpečná a rozhodně vadí, naštěstí nejde o běžnou závadu snad u ničeho, krom pokusů stmívat nějaké induktivní zátěže nebo více paralelně spojených žárovek.

H.M.

Uživatelský avatar
jojo

Re: DMX dimmer

Příspěvek od jojo » čtv 04. črc 2013 23:31:58

Děkuji Vám pánové - a pokud se někdo chystáte na DOVOLENOU tak přeji ať se vydaří.

Jirka

dj.para
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 85
Registrován: úte 23. dub 2013 15:33:06

Re: DMX dimmer

Příspěvek od dj.para » stř 10. črc 2013 10:29:40

Tomáš píše:asi ti vypadol link,
(inac ja s timi eurolitami zatial taky problem nemam, asi som ho este az tak nezatazil....)
Onmlouvám se:

http://www.shop4djs.com/skytec-17/skyte ... ozi_seznam

a nebo jsem našel ještě:
http://www.hudebniraj.cz/osvetlovaci-te ... ion-schuko

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 837
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: DMX dimmer

Příspěvek od Tomáš » stř 10. črc 2013 13:13:48

skytec neviem (to vyzera na jedno kopito)
A Elation sa mi zatial lubia, sice aj pri nich trochu pocut bzucanie, ale to sme tu niekde riesili, ze to pocas stmievania robia vsetky.
(mom. ten od ktoreho som ich kupil, tiez zas s dalsimi vecami aj tie predava, no ale to je na Slovensku)

Uživatelský avatar
jojo

Re: DMX dimmer

Příspěvek od jojo » čtv 11. črc 2013 20:30:36

Má někdo praxi s výrobky PSL Italy ve světlech (MINO INTELIGENTNÍCH) a stativech. Jak hodnotíte? Podle fotek je hodně výrobků podobných například Eurolite Elation a jiné.

Uživatelský avatar
Strýc Martin

Re: DMX dimmer

Příspěvek od Strýc Martin » sob 13. črc 2013 11:04:46

To Jojo:
Pokud jsi ještě dimmer nekoupil, tak ta Novalight je určitě víc good, než všechny v této diskuzi jmenované. Novalight patří mezi jedny z mála, jejichž dimmery a pulty se považují za standard ve všech profi řešeních (divadla, arény, stage)...

Jinak PSL Italy neznám...

Uživatelský avatar
jojo

Re: DMX dimmer

Příspěvek od jojo » sob 13. črc 2013 11:39:28

Nekoupil jsem stmívač - po neblahých pokusech a kombinování nekvalitních levných nesmyslů které fungují ale zpravidla přestanou když to nejméně člověk potřebuje.

Ještě jeden dotaz který nevím komu směřovat ale oč jde: "dělám že neslyším" pokud mě tu někdo odpoví že to nění účelné nebo že se to nedělá.
Existuje někdo kdo se profesionálně zaměřuje na filtraci napájecí sítě jak na vstupu tak mezi pro jedno a 3 fázové aplikace.
Mám na mysli filtr jako jsou například tlumivky a RC členy za frekvenčními měniči aby nepouštěli zpět harmonické a jiné přepětové neduhy ale tentokrát pro použití pro zvukové zařízení a osvětlení.
Děkuji

Odpovědět

Zpět na „Světelné pulty, kontrolery, DMX...“