problém s dmx signálem

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
olanek111ek

problém s dmx signálem

Příspěvek od olanek111ek » pon 02. zář 2013 20:54:26

zdravim kolegové světlušky . Mám takový maličký problém se signálem dmx signálem. Kdysi jsem si pořídil nějaký ovladač myslím že to mělo označení gls operátor 192 a k tomu dimmry výrobce elmet . Problém nastal při změně pultu za behringer . Při vyjetí prvního kanálu začne problikávat na 30 procent i kanal druhy pri rozsviceni druhého problikava 1 a 3 kanal atd . Problem přestal po výměně dimmru . Ted jsem si poridil dmx bezdrát a problem se objevi znovu . Nemate predstavu cim by to mohlo byt že to takhle zlobi ?děkuji za rady .

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: problém s dmx signálem

Příspěvek od Tomáš » pon 02. zář 2013 21:04:09

mna... zas len napada ci to nemoze sposobovat prehodenie + a - na pinoch 2 a 3 (ked na niektorych pultoch je na to gombik-prepinac) Ale to asi som vedla :(

olanek111
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: pon 21. úno 2011 7:31:03

Re: problém s dmx signálem

Příspěvek od olanek111 » pon 02. zář 2013 21:14:34

+ a - to není to jsem zkoušel přehodit ani zakoncováci odpor nepomohl

xb
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 189
Registrován: čtv 03. dub 2008 2:15:36
Bydliště: uherske hradiste
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s dmx signálem

Příspěvek od xb » úte 03. zář 2013 10:16:50

Může to být tím, že některý pult generuje taky signál na dálkové spínání dimmeru a některé zařízení si s tímto signálem neporadí. Já měl podobný problém když jsem chtěl pultem od Novy ovládat nějaké neznačkové věci. Na pultu kde šlo to dálkové spínání vypnout jsem to vypl a ejhle - už bylo po problému. Ale nezdá se mi, že by zrovna tohle behrigner implementoval, idkyž ... zkus pohledat v manuálu, mělo by to být něco jako Dimmer remote control nebo tak něco.

Uživatelský avatar
olanek111ek

Re: problém s dmx signálem

Příspěvek od olanek111ek » čtv 19. zář 2013 6:06:42

tak behringer toto opravdu neumí . :(

Uživatelský avatar
JirkaN

Re: problém s dmx signálem

Příspěvek od JirkaN » čtv 19. zář 2013 16:51:30

Já jsem měl kdysi podobný problém s pultem Nova Light a se světelnými bary Eurolite (2x4PAR s dimmry). Dohromady to nefungovalo. Pomohla výměna pultu za Behringer. Vlastně jde o stejný problém. Někde jsem buď slyšel nebo četl, že je problém s časováním (clock) DMX signálu, bylo prý několik verzí, a mezi sebou nefungují správně, alespoň to platilo u přístrojů 5 let a více staré, dnes je asi lepší situace. Nevím co je na tom pravdy. Ale dává to smysl, protože když má vysílač jinou frekvenci dat než přijímač, třeba i v řádu 1%, můžou se sousední kanály prolínat a vznikat "interference". Behringer používám jen na základní svícení na ty parky a na hlavy ala hračky do klubu a zatím vše funguje bez problému. Myslím že výměna drátu za bezdrát nějak nepomůže, jedině výměna jednoho přístroje v řetězci za jiný typ.

Pak je ta druhá možnost, a to přepólovaný DMX, a to dělá divy. Tak napřed zkontroluj polaritu a potom měň.

olanek111
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: pon 21. úno 2011 7:31:03

Re: problém s dmx signálem

Příspěvek od olanek111 » sob 21. zář 2013 6:26:57

už jsem to psal když to spojím drátem tak je vše ok . Zlobit to začne až když to propojím bez drátem

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s dmx signálem

Příspěvek od blaha » sob 21. zář 2013 9:33:21

Pak je to jasné, jaký bezdrát máš, značkový asi nebude.

Navíc mám takovej pocit, že to běhá na WiFi 2,4GHz, tzn. zarušení WiFi sítěma je dost pravděpodobné.

Zkus přepnout kanály, použit silnější antény, nebo jinou koncepci, případně nákup značkového bezdrátu.

Taky bych možná zkusil reklamaci.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
olanek111ek

Re: problém s dmx signálem

Příspěvek od olanek111ek » ned 22. zář 2013 18:11:56

no každopádně to značkové není ale za ty 3 stovky jsem neodolál nevím jestli by to pomohlo větší antény když vysílám zkušebně na 5cm a frekvence jsem zkoušel měnit :( asi k nepoužítí :(

olanek111
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: pon 21. úno 2011 7:31:03

Re: problém s dmx signálem

Příspěvek od olanek111 » ned 22. zář 2013 18:25:49


Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s dmx signálem

Příspěvek od blaha » ned 22. zář 2013 20:16:17

75USD to je 1500,- a ne 300,- , tzn. že jsi to koupil starší, možná důvod proč to dotyčný prodával, omlátit o hlavu.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Odpovědět

Zpět na „Světelné pulty, kontrolery, DMX...“