Světelný pult na větší osvětlování?

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Světelný pult na větší osvětlování?

Příspěvek od Návštěvník » pát 08. lis 2013 10:58:43

... nebo třeba protože většinu profi pultů si musíš naprogramovat sám, a pak to funguje jak má. kdežto ten SOH music visualization s opravdovym programovanim nema moc spolecneho, proto zavadi pojmy jako atribut a příznak...

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Světelný pult na větší osvětlování?

Příspěvek od blaha » pát 08. lis 2013 12:26:12

No ono vlastně MV si taky musíš naprogramovat sám ve Scene settings vytvoříš scény a chase.

Přes atributy pak tyhle věci přiřazuješ k ovládání, buď ručnímu z externího pultu, nebo automatickému podle hudby rytmu, atp.
Plus k tomu je ještě můžeš nastavit pod DJ tlačítka, kde pak jednotlivé scény/chase vyvoláváš přímo.

Já bych to přirovnal ke zvučení, když si nastavíš všechny vstupy, srovnáš kapelu aby hrála a dobře se doplňovala, pak v podstatě ať máš kolik máš obsazenejch vstupů a velkej pult, vlastně mícháš akorát efekty a sóla.
MV ti svítí taky defacto samo a z pozice osvětlovače si pouze vybíráš z přednastavených scén, nebo si řešíš kouř, blindery, případně nějaké speciální přednastavení kombinace pohybů a barev.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Vevoo

Re: Světelný pult na větší osvětlování?

Příspěvek od Vevoo » ned 10. lis 2013 11:32:26

A co třeba DMX Creator, nebo Freestyler?
Ten MV se mi nějak nezdá.

Uživatelský avatar
Vevoo

Re: Světelný pult na větší osvětlování?

Příspěvek od Vevoo » ned 10. lis 2013 14:14:10

Chci mít program na Pc, k tomu připojený Glp lightoperator 24 + mám objednaný iPad mini 32G, který chci k tomu taky připojit.
Chci se zeptat jak na to :)

Uživatelský avatar
Vevoo

Re: Světelný pult na větší osvětlování?

Příspěvek od Vevoo » ned 10. lis 2013 14:54:09

A kde seženu ten DMX Buffer??

Uživatelský avatar
JirkaN

Re: Světelný pult na větší osvětlování?

Příspěvek od JirkaN » ned 10. lis 2013 17:57:57

Já teď řeším úplně stejnou situaci. Původní záměr byl PC s touchscreen, freestyler a ovládání tabletem, ale z toho jaksi sešlo, protože mi vyhraný z ebay nepřišel a po x dobrých nákupech z ebay mám první zklamání. No nic. Vybíral jsem z pultů nižší střední kategorie, aby ovládal hlavy, ledky a pary, stroboskop a mlhu. A v ceně do 400€ skoro plně programovatelné. Taky chci, aby měl generátor efektů, tj. kružnice, osmyčky a různé tvary pro hlavy a scany. Vyšlo mi z toho toto:
http://www.thomann.de/cz/stairville_dmx ... r_2420.htm
a k tomu case kufr. Vejdu se do 400€ bez DPH. Ještě ho nemám, ale myslím že splní moje očekávání na menší a střední akce, taky jsem spíš zvukař než osvětlovač, a úplně levné bláto na hlavy jsem taky nechtěl.

Myslím že se tu tento pult nedávno řešil, tak se taky podívej.

Uživatelský avatar
JirkaN

Re: Světelný pult na větší osvětlování?

Příspěvek od JirkaN » ned 10. lis 2013 18:17:43

Tu jsem našel, kde se to řešilo.
viewtopic.php?f=114&t=3368

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Světelný pult na větší osvětlování?

Příspěvek od Tomáš » ned 10. lis 2013 21:53:36

Vevoo píše:A kde seženu ten DMX Buffer??
Myslim ze http://www.blackout.sk by ti ho mohol predat.

Uživatelský avatar
Vevoo

Re: Světelný pult na větší osvětlování?

Příspěvek od Vevoo » pon 11. lis 2013 18:47:55

Teď už teda vážně nevím :D
Jestli to po řešit počítačem, nebo tím pultem.

Uživatelský avatar
Michal S.

Re: Světelný pult na větší osvětlování?

Příspěvek od Michal S. » úte 12. lis 2013 21:03:04

nebol by lepší tento ako ten invader??? http://www.thomann.de/cz/showtec_showdesigner_1024.htm
takisto to teraz riešim, používal som freestyler ale cez ten comp... ja neviem akosi sa mi to nepozdáva.

Uživatelský avatar
JirkaN

Re: Světelný pult na větší osvětlování?

Příspěvek od JirkaN » sob 16. lis 2013 12:12:23

Na tento pult jsem se taky díval, ale nějak se mi nepozdával ten "čínský" software, na displeji jakési nepřehledné, tvrdé, no nevím, mě se zdál nepohodlný. Invader mi včera přišel, a hned jsem na něj svítil akci. Z počátku, než jsem si zvyknul na hyerarchii a styl programování jsem panikařil, ale pak jsem tomu přišel na kloub a už jsem tam sypal scény, programy, overridy a všemožné.
Jediné co mi přišlo divné, že mlha připojená přes DMX, a i svoje tlačítko na pultu, má nevypnutelný automat na zamlžování, tedy síla, interval a délka, a jede natvrdo. Musím zjistit jestli se to dá vypnout, chci manuál na tlačítko

Uživatelský avatar
P.S.

Re: Světelný pult na větší osvětlování?

Příspěvek od P.S. » čtv 16. led 2014 17:42:36

Dobrý den,
taky řeším pult na ovládání světel. Respektive v mém výběru zůstal jediný - Futurelight CP512 a nebo ovládání přes PC (asi ten Music Visualizer). Co bude lepší? Nevím proto sem píšu. Potřebuji ovládat 6xLED hlavu, 4xspot, 2xscan a několik LED i klasických PARek+mlhu. Pultů jsem vystřídal celkem 5 a vždy to byl kompromis. Nejvíc se mi ze zkušenosti zamlouval CP240 (ale má málo kanálů a bank a scén). Nyní mám Stairville Invader, jenže ten při akci dovoluje jen velmi omezenou kreativitu za chodu. Nastavenou (probíhající) scénu nelze moc manuálně upravovat a světelná scéna je po určité době nudná.
Koukal jsem na Music Visualizer, jak se tu o něm píše, a i když se nepovažuju za PC analfabeta přijde mi to nepřehledný, neorientuju se v tom. Na ploše mám otevřených 10 oken naráz a nastavovat myší spoty mi nepřijde ani moc praktický. Prostě nevím jak na to, proto mě to odrazuje. Kdybych si to chtěl vyzkoušet reálně, stejně bych si to musel koupit a že to teda stojí. Proto se spíš přikláním k ještě dražšímu pultu Futurelight CP512. Je nějaká zásadní výhoda při ovládání z PC oproti tomuto pultu? Ptám se protože vím, že dnes je opravdu běžné světla ovládat (na akci spouštět) přes PC.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Světelný pult na větší osvětlování?

Příspěvek od blaha » čtv 16. led 2014 18:28:58

Teď tu byl někde odkaz, Avolite snad začal za 70€ prodávat USB-DMX převodník + software, ale víc info k tomu není snad ani na jejich stránkách.

Ad. Music Visualization, dá se to stáhnout na stránkách soh.cz, otevřít lze vše, ale bez převodníku funguje jen prvních 10 kanálů a omezený počet atributů.
Jeho kouzlo je v tom, že si ho člověk nakonfiguruje a pak se (když nebude chtít) o svícení už starat nemusí, celý to reguje na hudbu, dá se to řídit podle basů, středů vejšek, beatů, úrovně hlasitosti, průměrné úrovně hlasitosti, atd., je toho strašně moc a při dobrém nastavení se opravdu nemusí člověk starat o to co je potřeba pustit.
Pro nějaký speciálky tam jsou DJ tlačítka, pod který se dají naházet nějaký ručně řízený scény (barva, natočení hlav na bubeníka, strobo, apod.).
Opravdu dotažení do leště lepší použitelnosti je jeho doplnění o druhý DMX a externí pult (nebo MIDI konzoli), máme GLP LO24, který se zde chová jako submasterový pult, a u kterého lze nastavit jen průchod kanálů skrz PC, nebo jednotlivým DMX kanálům vysílaným z pultu přiřadit scény/chase z PC.
V praxi pak může třeba DMX ch1 na pultu řídit kanály s barvami na hlavách, třeba 10 různých kanálů naráz, DMX CH2 pak přepínat různé pozice hlav, ať už scény, nebo chase, atd.
MV umí v atributech nastavit i priority, takže třeba se zpěvem se může i v reakci na určitý tón změnit barva světel i pohyby, nebo třeba s rychlým kopákem nebo basou přidat strobo efekt, atd.
Takže jediný co pořádně u MV nejde (teda jde, ale je to poměrně nepohodlný), je programování v reálném čase (myšleno v průběhu koncertu), ale pokud má člověk připraveno dopředu, je to opravdu zívačka.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Světelný pult na větší osvětlování?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 16. led 2014 19:01:57


Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Světelný pult na větší osvětlování?

Příspěvek od blaha » čtv 16. led 2014 19:24:15

Vidíš, vůbec mne nenapadlo, že to budete mit už u vás :D .

http://eshop.prodance.cz/titan-one/d-98187/

Já vycházel původně z tohoto odkazu:
http://www.avolitesshop.co.uk/acatalog/ ... nsole.html
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Odpovědět

Zpět na „Světelné pulty, kontrolery, DMX...“