Světelný pult na větší osvětlování?

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Vevoo

Světelný pult na větší osvětlování?

Příspěvek od Vevoo » čtv 24. říj 2013 23:13:38

Dobrý den ;)
Chci si koupit světelny pult na větší osvětlování.
Mám na mysli osvětlení koncertů, maturitních plesů a tak.
Proto, jestli by jste mi nedopuričili nějaký typ do 20000,- max do 30000,-.
Počítačem to řešit nechci ;)
Děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
Vevoo

Re: Světelný pult

Příspěvek od Vevoo » čtv 24. říj 2013 23:18:31

Ovládat budu hlavně par, led par a otočný hlavy :)

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Světelný pult na větší osvětlování?

Příspěvek od blaha » pát 25. říj 2013 8:11:25

http://www.prodance.cz/vas-bazar.html?type=&cat=&s=zero


Proč to nechceš řešit počítačem?

Osobně bych třeba volil kombinaci PC + malého řídícího pultu, ideálně:

http://eshop.soh.cz/music-visualization ... on-16-lite
+
http://eshop.soh.cz/music-visualization ... 6-standard
eventuálně
http://eshop.soh.cz/music-visualization ... 12-art-net
+
http://www.audiotek.cz/product-30224-gl ... perator-24

kombinace s upgradem je cenově výhodnější (než plná verze + druhý DMX převodník), jsou potřeba 2 převodníky a obě balení už převodník mají, navíc se dá na nouzovku i systém rozdělit až na 3 nezávislé pulty (PIPE1 - 16ch nebo s freestylerem plnejch 512, PIPE2 - 512ch, LO24 - 24ch)
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

deadmeat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 99
Registrován: sob 19. úno 2011 13:42:07

Re: Světelný pult na větší osvětlování?

Příspěvek od deadmeat » čtv 31. říj 2013 22:54:12

otazka, kolko mas akych svetiel? ak toho nemas vela, a nutne chces pult, tak dobre posluzi aj nejaky pult z rady scanmaster, (ovladac scanerov) osobne by som ti tiez poradil skor ten USB-DMX prevodnik a svietil cez notebook, ked sa s tym clovek pohra da sa aj s tym spravit skvela showka
pripadne mozno toto, ale osobne s tym nemam skusenost http://www.thomann.de/gb/showtec_showdesigner_512.htm

Lupiino
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: pon 25. úno 2013 8:45:17

Re: Světelný pult na větší osvětlování?

Příspěvek od Lupiino » pon 04. lis 2013 13:44:49

S levnějším malým pultem je programování hlav dost problém - pokud chceš upravovat nastavení na každé akci, opravdu bych doporučil kombinaci - pevný pult plus NB.

Pokud by ti stačilo ovládat PARy, proti menšímu pultu nemám výhrad. Dokud jsem neměl scany, pult DTS TOP32 co mám byl v pohodě. Pokud si chceš se scany či hlavami pohrát, nic moc.... :?

Jde hlavně o čas, co s tím strávíš, než si to doladíš k obrazu svému či dle zadání.

Uživatelský avatar
Vevoo

Re: Světelný pult na větší osvětlování?

Příspěvek od Vevoo » čtv 07. lis 2013 18:18:08

Nyní mám pult Glp lightoperator 24 a přes ty se hlavy programují hodně špatně.
A ovládat chci:
8x Stagg LED otočná hlavice 7x10 QCL
4x Eurolite LED TMH-8
8x eLite LED Moving head 108 RGB DMX
4x Futurelight PHW-260

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Světelný pult na větší osvětlování?

Příspěvek od blaha » čtv 07. lis 2013 19:34:41

V tom případě je absolutně ideál NB, 2x USB-DMX převodník a sw, já doporučuju MusicVizualization, vlastně ta kombinace jak jsem psal.

My to takto máme řešené, teda chybí nám ten pult, zrovna GLP LO24, který teď řešíme.

V podstatě v MV si naprogramuješ pohyby, sestavy, změny barev, to vše podle různých příznaků hudby (středy, basy, výšky, beaty, ticho, atp.), nebo na ruku, a to i včetně priorit.
Co chceš ovládat ručně (třeba sestavy pohybů) si pak hodíš pod příznak ovládaný externím DMX, a právě externí pult použiješ jako ovládací - submasterový.
U LO pak můžeš ovládat až 24 věcí najednou, třeba pod jednu šavli si dáš změnu barev, pod druhou změnu pohybů, pod další mlhu, pod další blindery, atd.
Rychlost pohybů a reakce barevných scén pak více méně nemusíš moc řešit, MV je v tomhle fakt slušnej a může fungovat i bez externích zásahů.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Vevoo

Re: Světelný pult na větší osvětlování?

Příspěvek od Vevoo » čtv 07. lis 2013 21:45:13

Děkuji za radu :)
A co se stane, když se zasekne notebook?

Uživatelský avatar
Vevoo

Re: Světelný pult na větší osvětlování?

Příspěvek od Vevoo » čtv 07. lis 2013 22:43:02

A když teda to vyřeším takhle, tak půjde udělat, abych na každé hlavě změnil jinou barvu?

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Světelný pult na větší osvětlování?

Příspěvek od Tomáš » čtv 07. lis 2013 23:15:13

tak ma napada, ze ked sa zasekne NB, a usb-dmx prevodniky su osetrene buferom tak by mala ostat posledna scena svietit, ak som teda dobre pochopil z textov na jednom webe... ze co je to ten bufer (opakovac) a tam sa prip. ponukal aj ako zvlast, ak sa nemylim.

PS: este ze je p. Blaha tak daleko, by som to chcel vidiet nazivo, prip. zaskolit ;)
ale sak ja sa tak skoro nedopracujem ku takej vymozenej technike ;)

Dakujem.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Světelný pult na větší osvětlování?

Příspěvek od blaha » pát 08. lis 2013 0:07:30

V podstatě lze dělat vše na co si vzpomeneš a co si přednastavíš. Je to jen omezené ovládacími prvky, buď zapínáním jednotlivých příznaků v seznamu, nebo přes DJ tlačítka, ale tam funguje jen jedno, nebo 24 řídícími šavlemi z LO24.

Kterýkoliv příznak v seznamu se dá nastavit pro externí ovládání, třeba i jiným DMX kanálem. Takže si klidně můžeš naroutovat, že šavle1 na LO24 bude ovládat kanál s mixem barev (třeba 110) na jedné hlavě, šavle 2 kanál 130 na druhé hlavě, atd.

Nebo si předřipravíš oblíbené kombinace barev, třeba 10 různých si uložíš do chase s nulovým časem a přiřadíš je pod příznak ovládaný externím kanálem třeba 12 s průchodem od začátku do konce. A šavle 12 na LO24 ti bude podle vyjetí měnit sestavy barev pro celou scénu.

MV si klidně můžeš stáhnout z www.soh.cz, je tam vlastně ke stažení a vyzkoušení plná verze, ale bez DMX převodníku s HW klíčem se ti aktivuje jen prvních 10 kanálů a můžeš mít max. 10 příznaků.

Ad výpadek NB, co se stane když vypadne HW pult, v podstatě to samé. Buď si za výstup z pultu/NB připojíš DMX Buffer a ten podrží poslední stav (i když jsou buffery, který to držej jen chvíli), ale většinou v posledním stavu zůstanou i světla sama o sobě (nějaký vnitřní buffer), bude asi záležet na jejich nastavení a v jakém stádiu to umře.
Nicméně toto je jen teorie, zatím jsem totiž na problém na takové úrovni řešit nemusel, prostě NB drží.
V nejhorším máš ale alespoň nějakou zálohu, protože tu sestavu můžeš rozdělit ještě s druhým NB až na 3 samostatné pulty.

Pozor jen na jednu věc u MV, u slabšího NB může nastat problém, že program funguje v reálném čase a tomu je potřeba nastavit i prioritu, nebo doplnit vedení i o buffer. Bez nastavení procesu na Reálný čas nám na 4 roky starým NB Asus na nějakým AMD s AMD čipsetem na W8 (ale dělaly to i Visty) docházelo k občasným zlomkovým výpadkům (probliky), vyřešil by buffer, ale nakonec to řešíme i bez něj, prostě se nastaví priorita procesu a je to.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Vevoo

Re: Světelný pult na větší osvětlování?

Příspěvek od Vevoo » pát 08. lis 2013 7:06:53

A nevíte jestli by k tomu vsemu šel připojit ještě tablet?

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Světelný pult na větší osvětlování?

Příspěvek od blaha » pát 08. lis 2013 8:28:04

S tabletem snad funguje Freestyler.

MV tam je to trochu složitější, stále se vylepšuje, vycházejí tak 3-4 aktualizace ročně a to převážně jen s přidáním možností a funkcí přizpůsobených požadavkům.
Mám pocit, že poslední verze jde ovládat přes ftp a http, ale nějak dopodrobna jsem to zatím nezkoumal (nemaje tabletu).
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Světelný pult na větší osvětlování?

Příspěvek od Návštěvník » pát 08. lis 2013 9:39:33

Myslím si, že čeština mi nerobí problém ale "Příznak" som si musel vložiť do prekladača :-))) Atribut?!? ešte som to z úst žiadneho českého osvetľovača nepočul (a že s nimi pracujem často) O.K. :-)

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Světelný pult na větší osvětlování?

Příspěvek od blaha » pát 08. lis 2013 10:03:04

Jestli to nebude tím, že jsem primárně zvukař :D . Nevím proč, ale nějak se mi to vrylo do podvědomí.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Odpovědět

Zpět na „Světelné pulty, kontrolery, DMX...“