Avolites Titan - jak ukládat?

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Otakar Hrouzek ml.

Avolites Titan - jak ukládat?

Příspěvek od Otakar Hrouzek ml. » pát 08. lis 2013 20:22:18

Ahoj, už nějaký rok pužívám pult Avolites Titan mobile, ale delší dobu se trápím jak nejlépe uložit různé scény, programy atd. Jde mi o to jak si nejlépe usnadnit ovládání. Jedná věc je udělat si k dané písničce program a dobře načasovat a nebo pouze krokovat a když chci změnu mačkat GO a jet celou tzv. chase. Je lepší si vždy na jednu bank dát např otočné hlavy (spoty), na další bank třeba LED hlavy a pak strobo atd? Jak to řešíte? mám problém, že pult obsahuje pouze 10 faderu a když bych na jedný bank spustil třeba spoty, tak na další již ten stejný fader nemůžu vytáhnout protože již jede program. Bohužél v čr nejsou žádné školení a do anglie se mi moc nechce. Děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Avolites Titan - jak ukládat?

Příspěvek od Návštěvník » sob 09. lis 2013 18:57:43

cue pri ktorých nieje nutné riadiť intenzitu faderom sa dajú predsa spúšťať z "virtuálnych" tlačítiek a tých je tam viac než dosť

deadmeat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 99
Registrován: sob 19. úno 2011 13:42:07

Re: Avolites Titan - jak ukládat?

Příspěvek od deadmeat » čtv 14. lis 2013 21:19:56

ja osobne mam titan mobile rozdeleny tak, ze na prvych 4 faderoch mam intenzity, v poradi predne divadelne, LED hlavy, spot hlavy, LED pary. dalej mam podla potreby, ale vzdy mam nastaveny nejaky pohyb, napriklad PAN a Tilt na kazdy tip hlav zvlast, s tym ze podla % na fadery sa mi meni velkost a rychlost pohybu, pripadne len rychlost, prve 4 fadery (s intenzitou) mam na vsetkych stranach scen, takisto pohyby su vzdy na tom istom mieste, akurat je tam vzdy iny pohyb, zvysne fadery pouzivam na menenie farieb, a uplne posledny je dymak, sceny si dopredu nepripravujem, ked svietim tak je to vzdy "live"

farby, pozicie, goba, zoom a podobne veci mam ulozene v softwery na obrazovke

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Avolites Titan - jak ukládat?

Příspěvek od Návštěvník » čtv 28. lis 2013 12:21:15

Odpočítava vám titan V7 "zostávajúci čas licencie"? Čo to znamená a čo sa stane až sa dopočíta k nule?

Uživatelský avatar
Otakar Hrouzek ml.

Re: Avolites Titan - jak ukládat?

Příspěvek od Otakar Hrouzek ml. » čtv 09. led 2014 22:36:47

Děkuji za radu. Je pravda, ze konečně jsem se naučil používat virtuální tlačítka a rada, ze nastavit fadery hlavně na intenzitu je pravda. Dále se chci zeptat jestli je možné někde live upravit BPM například kdyz mám zapnutý dimmer pulse atd.? Jeste dotaz co znamená ve virtuálních tlačítkach písmena S a N a kde se dá nastavit fade time při změně například barev pomoci virtuálních tlačítek a snad poslední jestli se dá nastavit někde na jeden fader dimmer all?Nejsem ted u pultu, ale urcite si na něco jeste vzpomenu. Děkuji

deadmeat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 99
Registrován: sob 19. úno 2011 13:42:07

Re: Avolites Titan - jak ukládat?

Příspěvek od deadmeat » stř 15. led 2014 22:05:51

strobovanie a dimmer pulse mam takisto nastavene na faderoch, s tym ze v "playback options" nastavim rychlost shape-u na fadery, a tym si ovladam rychlost pulsu, pripadne mozes vyvolat pulsovanie cez shape generator a tam si vies nastavovat BPM, existuje sposob, kde sa nastavit na fader master rychlosti shape-ov ale nepouzivam to, pripadne si uloz pulse s roznou rychlostou
Pismena S a N neviem co znamenaju priznam sa ani som si ich tam zatial nevsimol
s tym menenim farby, zas to mam nastavene na fadery s tym ze rychlost prelinania sa ovlada pomocou fadera
master dimmer mozes spravit jednoducho tak ze si vytiahnes manualne dimmer na vsetkych svetlach a ulozis to na jeden fader

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Avolites Titan - jak ukládat?

Příspěvek od Návštěvník » čtv 23. led 2014 16:18:59

Otakar Hrouzek ml. píše:Děkuji za radu. Je pravda, ze konečně jsem se naučil používat virtuální tlačítka a rada, ze nastavit fadery hlavně na intenzitu je pravda. Dále se chci zeptat jestli je možné někde live upravit BPM například kdyz mám zapnutý dimmer pulse atd.? Jeste dotaz co znamená ve virtuálních tlačítkach písmena S a N a kde se dá nastavit fade time při změně například barev pomoci virtuálních tlačítek a snad poslední jestli se dá nastavit někde na jeden fader dimmer all?Nejsem ted u pultu, ale urcite si na něco jeste vzpomenu. Děkuji
písmena S a N sa objavujú na tlačítkach "palette" a označujú typ palety Sharred (paleta sa týka všetkých zariadení rovnakého typu) alebo Normal (paleta sa týka všetkých zariadení ktoré boli v programery pri jej ukladaní).

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Avolites Titan - jak ukládat?

Příspěvek od Návštěvník » čtv 23. led 2014 17:54:00

...a este, cas ktorym maju palety prelinat sa da nastavit globalne pre vsetky palety (myslim ze v rezime "system") alebo individualne pre kazdu paletu zvlast v jej nastaveniach.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Avolites Titan - jak ukládat?

Příspěvek od Návštěvník » pát 24. led 2014 12:40:42

...tak sorry v systeme sa nastavuje preload time a nie prelinanie palety. Globalny cas sa nastavuje pri ukladani palety
a individuálny sa zadáva z numerickej klavesnice pred jej vyvolanim.

deadmeat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 99
Registrován: sob 19. úno 2011 13:42:07

Re: Avolites Titan - jak ukládat?

Příspěvek od deadmeat » stř 29. led 2014 18:08:58

cas prelinania sa da nastavit aj pri vyvolavani palety, ked chces aby ti paleta nabiehala 2 sekundy stacis na numerickej klavesnici dvojku a vyvolas scenu

Odpovědět

Zpět na „Světelné pulty, kontrolery, DMX...“