EUROLITE DMX Superstrobe 2700 , ovládací pult DMX

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Vojta23
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 04. srp 2011 13:20:27

EUROLITE DMX Superstrobe 2700 , ovládací pult DMX

Příspěvek od Vojta23 » stř 05. úno 2014 13:24:50

Dobrý den kolegové :-)

Tento týden jsem si koupil stroboskop EUROLITE DMX Superstrobe 2700 s DMX vstupem. Můžete mi doporučit, co nejjednoduší ovladač DMX a jak nastavit na stroboskopu a DMX ovladači rychlost zablesků , popřípadě i intenzitu zablesků. Co je potřeba udělat. :-)

Předem Všem děkuji za odpovědi.

S pozdravem Vojta23

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3592
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: EUROLITE DMX Superstrobe 2700 , ovládací pult DMX

Příspěvek od blaha » stř 05. úno 2014 13:46:05

Jakou verzi máš, našel jsem totiž 2 obrázky, jeden jen s DMX a jeden i s ručním ovládáním (2 poťáky).
Ta druhá verze tam si to můžeš přednastavit a jen zapínat zásuvkou 230V, to je asi nejlevnější.

Pokud chceš využít DMX, co plánuješ dál, bude nějaké rozšiřování světel, nebo zůstane jen u strobáče.

Nejlevnější HW kontroler bude asi něco takového:
http://www.thomann.de/cz/stairville_ddc ... tock_2.htm
ale, v podstatě to nic neumí, jen 6 kanálů a pro strobo potřebuješ 2 (jas a frekvenci záblesků)

Pokud plánuješ něco víc a máš možnost PC/NB, pak vyjde výhodněji třeba toto:
http://eshop.soh.cz/svetelne-ovladace/i ... vana-edice
K tomu nějaký free program na světla, třeba FreeStyler, nebo QLC+ a máš možnost ovládat až 512 kanálů.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Vojta23
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 04. srp 2011 13:20:27

Re: EUROLITE DMX Superstrobe 2700 , ovládací pult DMX

Příspěvek od Vojta23 » stř 05. úno 2014 15:54:48

Mám verzi ,kde je jak DMX vstup , tak jsou tam i potenciometry, kde se reguluje jas zablesků a rychlost zablesků.
NEMÁ OVLADÁNÍ 10V řídicím napětím .

Uvažoval jsem , jelikož mě bastlení baví, že bych mezi řidicí dps a potenciometr (rychlost zablesků) zapojil jack 6/3 stereo a udělal vstup pro externí pasivní ovladačku :-)

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 837
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: EUROLITE DMX Superstrobe 2700 , ovládací pult DMX

Příspěvek od Tomáš » stř 05. úno 2014 15:59:01

a co kebysi pri tom bastleni rovno zbastlil 8 kanalovy dmx pult (ako zaklad elektronika za 7 eur u www.blackout.sk, ale ked das postovne skoro vydes na tych 30 + 15 eur za ten hotovy co tu Blaha pisal a ma zaujal, kedze povodne som si spomenul na tie trochu vymozenejsie za cca 100 eur)

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3592
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: EUROLITE DMX Superstrobe 2700 , ovládací pult DMX

Příspěvek od blaha » stř 05. úno 2014 17:24:21

Tak regulovat se to bude na nízkonapěťové úrovni, takže úprava na nějaký externí boxík s poťáky o těch samých hodnotách by asi šla.

Ohledně stavby DMX pultíku, na blackout.sk jsem koukal, jenže poštovné, poťáky, krabička zdroj, práce, atd. a jsi na ceně hotového. Mimochodem toho Stairvila mají i na soh.cz, sice asi o 100,- dráž než u Thomanna, ale třeba s jiným poštovným, nebo bez.

Já osobně bych ani nebastlil, ani nebral ten pultík, ale šel cestou převodníku.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 809
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: EUROLITE DMX Superstrobe 2700 , ovládací pult DMX

Příspěvek od PeBe » stř 05. úno 2014 20:49:58

Jak píše blaha, nebastlit a obstarat si USB-DMX převodník. Dříve, nebo později přijdeš DMX světlům na chuť a bude ti málo všechno, co ti dneska přijde až až. Když už bastlit, tak na straně světel.
Na těchto stránkách je docela super projekt: http://www.hoelscher-hi.de/hendrik/english/dimmer.htm
Sám jsem si podle toho zbastlil osmikanálový dimmer, kterým řídím PARy, čtyři steppery, kterými krokuji zrcátko a goba ve starém scannu Martin, který jsem koupil, jako nefunkční za pár stovek a v šuplíku mám ještě rozdělaný LED dimmer. Začínal jsem se dvěma LED PARy s celkem osmi DMX kanály a zbrkle jsem si koupil pultík Scanic Club 12. Pak jsem pochopil, že to byl omyl a obstaral si převodník. Dneska ovládám "v plný palbě" 98 DMX kanálů a rozhodně jsem ještě s rozšiřováním parčíku neskončil. Tedy pokud mě manželka nezabije... :lol:
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3592
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: EUROLITE DMX Superstrobe 2700 , ovládací pult DMX

Příspěvek od blaha » stř 05. úno 2014 22:03:52

Já bych to trochu poupravil, bastlení není úplně ideální i z jiného důvodu, v podstatě každý zařízení připojovaný na elektrický rozvod MUSÍ mít Prohlášení o shodě, tzn. že to splňuje vše co má a je to bezpečný, zrovna tak by rozvody měli mít revize.

Takže pokud to máš pro sebe domů bastli si co chceš, ale na místa s přístupem veřejnosti, ono takhle by tě hasič mohl akorát s tím zařízením vyhodit, ale kdyby se opravdu něco stalo :( .
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 837
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: EUROLITE DMX Superstrobe 2700 , ovládací pult DMX

Příspěvek od Tomáš » stř 05. úno 2014 22:23:34

blaha píše:Já bych to trochu poupravil, bastlení není úplně ideální i z jiného důvodu, v podstatě každý zařízení připojovaný na elektrický rozvod MUSÍ mít Prohlášení o shodě, tzn. že to splňuje vše co má a je to bezpečný, zrovna tak by rozvody měli mít revize.

Takže pokud to máš pro sebe domů bastli si co chceš, ale na místa s přístupem veřejnosti, ono takhle by tě hasič mohl akorát s tím zařízením vyhodit, ale kdyby se opravdu něco stalo :( .
:idea: Tento tvoj prispevok by sa mohol niekde na fore dat zvyraznit velkymi pismenami, na pripominanie :idea:

(Mi to pripomenulo, ze niektore PARky od profikov sa mi dostali do ruk, ze z nich je pocit ze su zbastlene, dokonca aj moje opravy/upravy niektorych starsich svetiel by som do tej kategorie mal zaradit :( ) Dakujem.

Odpovědět

Zpět na „Světelné pulty, kontrolery, DMX...“