Nastavenie dimmra

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Lukky

Nastavenie dimmra

Příspěvek od Lukky » pon 26. kvě 2014 19:04:43

Zdravim, mam problém. mam DMX SCAN CONTROL eurolite a dimmer EDX-4. A potreboval by som to nastavit tak, ze prve 4 fadre by boli 4 biele svetla a posledne 4 fadre by boli farebne LED svetla, tie LED-ky mam tak nastavene, len neviem nastavit adresu na dimmri, aby kazda jedna zasuvka sa dala ovladat osobitne. vedeli by ste mi s tym pomoct?
Dakujem

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 837
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Nastavenie dimmra

Příspěvek od Tomáš » pon 26. kvě 2014 22:48:00

podla mna dimer EDX4 na dip svitchi pre nastavenie adresy 1-on, ostatne off (dufam ze sa nemylim),
proste dimmeru das adresu 1 (a ten v sebe ma ze kazdy zo 4ch kanalov ma samostatny
(teda 1,2,3,4)
a na ledkach nastavis potom od adresy 5

Ak sa mylym, daj link na dimmer, (myslym, ze to je ten bez dispaeu, lebo na tych sa potom da nastavovat aj ine vymozenosti)

Uživatelský avatar
Lukky

Re: Nastavenie dimmra

Příspěvek od Lukky » úte 27. kvě 2014 15:40:52

áno, funguje to tak, Ďakujem veľmi pekne. Jedna sa o ten dimmer. a ak môžem, chcem sa ešte opýtať. Nastavil som si scény, rôzne farby, žeby som nemusel fádrami, ale hneď mal k dispozícií farbu, no a ak mam vytiahnuté biele svetlá, a prepnem scénu, tak biele mi vypnú..scéna sa zmení, ale biele svetlá zhasnú, tak sa chcem spýtať, že či sa to dá nejako upraviť aby pri zmene scény, ostali svietiť biele svetlá.

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 837
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Nastavenie dimmra

Příspěvek od Tomáš » úte 27. kvě 2014 21:02:06

sice s inym pultom a s nastavenim na inej adrese,
som to v piatok tiez objavil, sice sa ten iny pult trochu inac pri pos. faderov sprava, a nanom sa mi to trochu obcas podarilo posuvanim faderu od bielej v case stlacenia sceny to nezhasnut

Asi pri tomto pulte (a jemu podobnych) to bude treba vlozit do kazdej sceny pri programovani.
Len stale som asi lenivi si to vyskusat :(

Alebo pouzit 2 ks ovladace (prip. pocitac) jedno na predky a druhe na zadne a pod.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Nastavenie dimmra

Příspěvek od Návštěvník » úte 27. kvě 2014 22:27:49

Myslel som si, ze to s tymto pultom nebude az take lahke, lebo je to asi najzakladnejsia rada pultov, z
cize ziadne zazraky sa s tym az tak nedaju..ono da sa s tym kusa vybabrat, len si treba sat pozor pri prepinani sceny a nezabudnut na raz prepnut scenu a pohnut fadrom..soce dojde tamna milisekundu ku zotmeniu..ale v tej rychlosti sa to strati :-D :-D :-D a s tym riesenim ze notebook zapojit, to je tiez good idea..ale aj tak dakujem za rady, lebo s tymto sa len zoznamujem ;-)

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 837
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Nastavenie dimmra

Příspěvek od Tomáš » stř 28. kvě 2014 8:42:10

len k tomu nb bude treba usb-dmx prevodnik alebo art net-dmx prevodniky,
tak to si asi musis zvazit ci investujes do prevodniku alebo dalsieho maleho pultu
alebo do vacsieho a pod.
Asi najprv vyskusaj este co to robi ked do tych scen pridas naprogramovanu tu bielu, ale to asi bude tiez blikat ako vravis, pri prepinani scen :( musim si to tiez vyskusat.

Lukky
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: úte 27. kvě 2014 15:42:27

Re: Nastavenie dimmra

Příspěvek od Lukky » stř 28. kvě 2014 11:32:34

hej hej, to mi je jasné, že tam by musel isť prevodník, ale dnes som skúšal tam dať aj biele svetlá, a pokiaľ je tam ponechaná pri každej scéne rovnaká intenzita bielych svetiel, tak nič nepreblikuje pri prepínaní scén. ak zmením intenzitu pri jednej scéne tak pri prepína mi prepne na tú požadovanú intenzitu, akú tam mám nastavenú, čiže to funguje tak..:)

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 837
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Nastavenie dimmra

Příspěvek od Tomáš » stř 28. kvě 2014 17:00:58

:shock: a to som si akurat dohodol dalsi prevodnik, no sak mi pomoze aj na ine veci.
este si aj tak budem musiet odskusat ako sa v hentom pripade sprava to ze ked cez sceny budem chciet to biele slabsie ako medzi pesnickami...

To bude tym ze ked sme vo stvrtok programovali, nebol k dispozicii dimmer a v piatok som nato zhasinanie prisiel skoro tesne pred alebo na podujati :(

DAKUJEM ZA INFO.

Lukky
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: úte 27. kvě 2014 15:42:27

Re: Nastavenie dimmra

Příspěvek od Lukky » stř 28. kvě 2014 22:02:00

Tak bud to tak, ze kazdu scenu nastavis dva krat, s plnym a zo slabsim bielym, alebo vyuzijes ten dmx prevodnik,,i tak sa da,,nooo, ono je to "najzaujimavejsie" ked tesne pred akciou zistis,ze to nejde jak by si chcel,,to poznam,,a hlavne s tymi svetlami a vsetkym prislusenstvom som prisiel prvy krat do kontaktu asi 4 hodiny pred akcoiu,,a nemal som sajnujak to vobec naadresovat,,ale dajak sme to polepili,, :) tak aj preto teraz zistujem, ze co jak funguje,,
I ja estr budem velmi vela veci skusat,zeby som to vychytal, aspon tie zakladne veci,,

Lukky
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: úte 27. kvě 2014 15:42:27

Re: Nastavenie dimmra

Příspěvek od Lukky » stř 28. kvě 2014 22:14:11

A este som zistil, ze ak prepnem do musik modu, tak tam mi tiez hned zhasnu bielem a funguju len ledky,, co je tiez kus nevyhoda, lebo toto som chcel sem tam vyuzit, ale s tym,zeby mi sucastne fungovali aj biele na take mierne prisvietenie,,

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 837
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Nastavenie dimmra

Příspěvek od Tomáš » stř 28. kvě 2014 22:49:51

to sa mi nezda ze v manualy pri naprogramovani do sceny biele nezhasnu,
a ked tie iste sceny spustas cez hudbu alebo Auto mod, ti zhasnu,
nenastavil si to neak divne?
No budem si to tiez musiet poskusat, len neviem kedy...
Dakujem.

Lukky
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: úte 27. kvě 2014 15:42:27

Re: Nastavenie dimmra

Příspěvek od Lukky » čtv 29. kvě 2014 9:21:06

nemyslel som to tak, toto viem, že ak v scéne budem mat nastavene biele, tak mi to nezhasne..to je v poriadku, ale myslel som to tak, že ak som mal vytiahnuté fádre z bielymi a prepol som na hudbu tak vtedy mi zhasli a svietili podla hudby len LED.. a ja by som to takto chcel vyriešiť, len či sa to dá..
alebo len tak, že v auto móde si vyberiem len tie scény, v ktorých nastavím aj biele svetlo, tak by to šlo...

Odpovědět

Zpět na „Světelné pulty, kontrolery, DMX...“