FreeStyler a MIDI ovládání z BCF2000

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

FreeStyler a MIDI ovládání z BCF2000

Příspěvek od KamilV » stř 02. bře 2016 19:40:56

Svůj menší světelný park (8 LED PAR, 4x PAR 56, 2x štych na obličeje, 2x blinder, 2x otočná hlava a mlha) ovládám z FreeStyleru (verze 3.5.9) přes DMX-USB převodník.
Je to jen takové zábavové svícení, takže se to nějak z FreeStyleru myší dá. Vzhledem ale k tomu, že mám kontroler BCF2000 (verze s tah. fadery), přišla mi zajímavá myšlenka ovládat tím FreeStyler (hlavně kvůli motorizovaným faderům, na malých pultech mi vadí, že se přepne na světlo, ale fadery neskočí do polohy, které danému světlu odpovídají).
Připojil jsem tedy BCF2000 přes 2x MIDI (IN i OUT), protože USB port na BCF2000 mám mrtvý.

Konfigurace ve FreeStyleru byla intuitivní a rychlá. Ve FreeStyler Setup jsem v Midi control nastavil IN a OUT porty pro MIDI. Tlačítkem Edit jsem si namapoval, co má který povel z BCF2000 dělat ve FS (v konfigu sloupek Note).
Uložil a otestoval. Funguje částečně dle očekávání.

Pokud něco provedu na BCF2000, zabliká na něm odchozí MIDI kontrolka, odešle se MIDI povel a ve FS se požadovaná změna vykoná. Např. zatáhnu faderem pro R kanál z RGB světla a ve FS se pohne jezdec na červené... Už to ale nefunguje naopak. Pokud myší potáhnu za jezdec v programu, čekal bych, že se mi na BCF2000 pohne motorizovaný fader (za předpokladu, že jsem se nepřepl na jiné světlo), ale neděje se tak. Na BCF2000 ani nezabliká kontrolka, že by mu nějaký MIDI povel přišel.

Zdá se, že FS na MIDI povely čeká, ale sám je už neposílá. V midi kabelech problém není, zkoušel jsem je vyměnit.
Netušíte někdo, zda je potřeba ve FS ještě něco nastavit, aby své změny stavů posílal přes MIDI kontroleru?

abbpvc
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: pon 22. dub 2013 23:14:23

Re: FreeStyler a MIDI ovládání z BCF2000

Příspěvek od abbpvc » čtv 08. zář 2016 21:33:47

Používam Freestyler a Akai APC Mini, kým sa mi to podarilo nastaviť, strávil som nad tým asi 4 dni. Funguje mi to len s jednou staršou verziou FS Volá sa to pri Midi nastaveniach Note On a Off (verzie staršie ako X2 nemajú túto možnosť v nastaveniach), s tým, že si musíš zistiť alebo pozrieť ku kontroléru aká hodnota je potrebná pre pohyb/rozsvietenie kontrolky (tu je pre môj Akai: https://d2r1vs3d9006ap.cloudfront.net/s ... 1421447412)

Tu je pre tvoj:
http://www.freestylersupport.com/wiki/e ... of_bcf2000

Odpovědět

Zpět na „Světelné pulty, kontrolery, DMX...“