USB/DMX a všetko okolo toho

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
deadmeat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 99
Registrován: sob 19. úno 2011 13:42:07

Re: USB/DMX a všetko okolo toho

Příspěvek od deadmeat » pát 28. úno 2014 9:20:02

vo freestylery si vyberies svetla ktore chces aby robili zrkadlovy pohyb a v okne s pohybami nastavis reverse na PAN aj TILT, pripadne na svetle, ale potom to tak budes mat celu showku a nebudes si to vediet od pocitaca prehodit

Uživatelský avatar
petrzajac

Re: USB/DMX a všetko okolo toho

Příspěvek od petrzajac » čtv 06. bře 2014 12:32:53

Poradí prosím někdo, jestli existuje program pro DMX/USB taky pro tablet, tedy pro Android? Díky.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: USB/DMX a všetko okolo toho

Příspěvek od Návštěvník » stř 19. bře 2014 8:03:32

Existuje, a to chces chodit s tabletom a prevodnikom pripojenym cez USB k nemu?

dj-vlado-djv
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: ned 15. pro 2013 14:16:58

Re: USB/DMX a všetko okolo toho

Příspěvek od dj-vlado-djv » úte 06. kvě 2014 21:28:42

Potrebujem poradiť mám zapojený cez dmx freestyler...laser LAS 140 rgy, Stroboskop Eurolite SUPERSTROBE 2700 a 3ks Martin mania SCX 500 všetko ide v poriadku až na jeden scan scx 500 ktorý sa otáča ale nesvieti už som skúšal všelijakú kombináciu ale vždy si to odnesie ten jeden scan a laser musí byť prvý lebo keď ho dám medzi alebo na poslednú už nereaguje keď laser odpojím tak idé všetko v poriadku. Kde môže byť chyba a dá sa s tým niečo spraviť?

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: USB/DMX a všetko okolo toho

Příspěvek od Tomáš » sob 17. kvě 2014 12:40:59

a neprekrivaju sa tomu scanu a laseru dmx kanaly? (podla toho kolko ich maju a na akych pociatocnych adresach su nastavene)

Matthew_festeret
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: ned 05. říj 2014 14:38:20

Re: USB/DMX a všetko okolo toho

Příspěvek od Matthew_festeret » ned 05. říj 2014 17:56:22

Hola hej,
měl jsem takovou hezkou ideu - chci z pultu posílat dmx signál do počítače, tam jej pomocí vhodného softwaru přemapovat na ddruhý výstupní dmx signál, který bych pak posílal do okruhu světel (8x flat par qa12x). Pak bych si na pultu namapoval třeba CH1 IN = Červená barva na všech světlech, CH2 IN = Zelená - a podobně - to bych si pak hrál.

Nicméně se mi nedaří vytvořit to propojení. V týdnu mi přišlo od mr. Blackouta USB-DMX převodník IN/OUT (http://www.blackout.sk/eshop/usb-dmx-pr ... merny.html) . Stáhnul jsem si postupně Freestyler, DMXControl a QLC+, nicméně ani v jednom se mi to nepodařilo příliš rozchodit. Nejdál jsem se dostal v QLC+ - momentálně z něj dovedu vyslat signály na output DMX, ale nejde mi pořád namapovat ten input. Mapování mám nastavené takto:
Obrázek
Po nastavení módu Pro RX/TX se mi objeví jak output channel tak input channel. Když je oba zaškrtnu a mám do inputu připojený signál z mého pultu (Stairville LC-24), tak se mi dioda input rozbliká. Dioda output se mi rozbliká taky. Vypadá to tedy že by mělo být vše v pořádku.
Dále si nastavím profil - vytvořil jsem si vlastní LC-24:
Obrázek
No a do třetice všeho dobrýho si vytvořím slider, který bych chtěl kontrolovat tím vstupním signálem. Nastavil jsem mu teda External Input na Channel 1 z toho input profilu.
Obrázek

Teď bych očekával že v momentě kdy začnu hýbat se sliderem na pultu, začne se mi v programu aj zobrazovat pohyb slideru v okně, ale nic takového se neděje.

Dovedete někdo určit co dělám blbě? Docela rád bych nějak v QLC+ zobrazil stav vstupního DMX signálu. Jediné co mám za info je v nastavení - že prý zařízení pracuje dobře - ale nemám to jak otestovat.
Díky moc
Matěj

janek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: čtv 18. zář 2008 13:40:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: USB/DMX a všetko okolo toho

Příspěvek od janek » pon 06. říj 2014 11:43:01

Matej,

podla mna to mas dobre, neviem v com je problem (teda ak si nezabudol prepnut do rezimu behu "operate mode", zelena sipka vpravo hore).
Teraz nestiham, ale koncom tyzdna by som si mohol najst cas to vyskusat, ze ci to naozaj ide. Ale v principe postup ako si napisal je dobry.
Pripadne skus pouzit 2 univerza - napr. output 1 a input 2. Malo by to fungovat aj na jednom, ale skus :)
Este ma napada moznost dat to na 2 univerza, a pre input zapnut passthrough a pozerat na DMX monitore, ci chodia spravne ciselka

Nakoniec este: Stairville LC-24 a Showtechnic Showmaster 24 su skoro take iste masiny, takze mozes pouzit profil pre Showtechnic.

Matthew_festeret
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: ned 05. říj 2014 14:38:20

Re: USB/DMX a všetko okolo toho

Příspěvek od Matthew_festeret » pon 06. říj 2014 12:01:45

Díky za info, zkusím passthrough. Já si myslím že je problém v driveru/krabičce a nepřijde tam vůbec žádný DMX signál. Ještě zkusím odpo jestli to třeba nemůže nějak blokovat firewall a podobné nesmysly.
K tomu mě vede to že když bych na pultu cokoliv zmáčknul, tak bych měl vidět nějakou reakci (dle youtube manuálu by měl vyskakovat snad nějaký joystick) - navíc když nastavuji profil tak by se tam taky automaticky měly zapisovat slidery automaticky, což se neděje.
Používám standardní drivery windows, zařízení se přihlásilo jako Serial Port na COM9 (to se nikde nenastavuje - autodetekce?)
Operate mode jsem zapnutý měl :-)
Ještě mě trochu udivuje chování krabky - DMX OUT dioda svítí skoro konstantně - je vidět že bliká, ale vysokou frekvencí, víceméně neměnně. Ale DMX IN bliká různě, někdy jen tak poblikne, někdy taky konstantně - ale mění se to a nevím čím to je. Mohla by bejt špatná z výroby?

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: USB/DMX a všetko okolo toho

Příspěvek od KamilV » pon 06. říj 2014 12:18:36

Firewall určitě nebude blokovat komunikaci na USB, resp. COM.
Zkus aktualizovat ovladače. Na webu výrobce nějaké specifické nejsou?

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: USB/DMX a všetko okolo toho

Příspěvek od Tomáš » pon 06. říj 2014 12:26:22

a nema sa chovat tak ze funguje bud len vstup, alebo len vystup, a nie zapojene obe sucastne? Teda ze by si potreboval aj druhy prevodnik?
(budem sa uz musiet aj ja dokopat ku skusaniu mojho prev.)

Matthew_festeret
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: ned 05. říj 2014 14:38:20

Re: USB/DMX a všetko okolo toho

Příspěvek od Matthew_festeret » pon 06. říj 2014 12:45:08

Taky mě to napadlo. Nicméně blackout píše:

USB DMX prevodnik
S jedným vstupom a jedným výstupom
Samostatný prijímač a vysielač pre každý konektor
Dokaže naraz prijímať a vysielať
Kompletný prevodník v krabičke

Tak předpokládám že by to mělo běhat.

Uživatelský avatar
blackout.sk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 41
Registrován: ned 22. bře 2009 10:19:52
Kontaktovat uživatele:

Re: USB/DMX a všetko okolo toho

Příspěvek od blackout.sk » stř 08. říj 2014 16:42:36

Ospravedlnujem sa, doslo k chybe, dany soft nepodporuje Enttec open prevodnik v rezime DMX vstupu
Hned na prvom obrazku je zvoleny enttec pro prevodnik, cize to nemoze ist

Prevodnik bude zakaznikovy bezplatne vymeneny za Art-net DMX prevodnik s 2 universe, aby jeden universe mohol pouzivat ako vstup a druhy ako vystup
http://www.blackout.sk DIY Sound & Light

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: USB/DMX a všetko okolo toho

Příspěvek od Tomáš » stř 08. říj 2014 21:11:54

blackout.sk píše:Ospravedlnujem sa, doslo k chybe, dany soft nepodporuje Enttec open prevodnik v rezime DMX vstupu
Hned na prvom obrazku je zvoleny enttec pro prevodnik, cize to nemoze ist

Prevodnik bude zakaznikovy bezplatne vymeneny za Art-net DMX prevodnik s 2 universe, aby jeden universe mohol pouzivat ako vstup a druhy ako vystup
A chyba je iba v tom jednom kuse prevodnika, alebo aj v inych kusoch? (chcel som nejak tak isto/podobne to robit, len som sa akosi ku tomu este nedokotulal... :( ) Dakujem.

janek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: čtv 18. zář 2008 13:40:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: USB/DMX a všetko okolo toho

Příspěvek od janek » stř 08. říj 2014 23:47:33

Blackout:

1. mozes mi prosim napisat, ako sa programuje open DMX v rezime vstupu? Treba robit nieco specialne? Nepotrebujem presny kod, staci orientacne,
pripadne rozdiel oproti vystupu (to ze mam z portu citat a nie zapisovat tusim :) )

2. ak som dobre pochopil, ten prevodnik je akoby 2 open dmx v jednom, s tym ze jeden je nakablovany ako vstup a druhy vystup. dobre?

3. ked mam od teba ten najjednoduchsi open dmx (bez buffra a optoclena), da sa nejako prepnut na vstup?

Vdaka!

janek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: čtv 18. zář 2008 13:40:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: USB/DMX a všetko okolo toho

Příspěvek od janek » čtv 23. říj 2014 17:39:14

Odpoviem si:

Blackout mi odpovedal postou. Vysledkom je, ze 2. prevodnik stiahol z webu, takze ani otazka c. 1 uz nema zmysel. Odpoved na 3 je ze prevodnik nema prepojene nejake piny, takze vstup nejde.

Odpovědět

Zpět na „Světelné pulty, kontrolery, DMX...“