Eurolite LED SLS-144 - přestaly fungovat po připojení DMX

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
jjera

Eurolite LED SLS-144 - přestaly fungovat po připojení DMX

Příspěvek od jjera » pon 17. zář 2018 17:03:32

Dlouho jsme používali světla Eurolite LED SLS-144 RGBW Floor pomocí dálkového ovládání - fungovaly bez problémů.

Nyní jsme pořídili http://www.soh.cz/produkty/modul-usb-dmx512 , aby jsme mohli ovládat světla přes PC (Freestyler).
Mám tu propojeno několik světel přes DMX.

Po připojení prvního RGBW bylo vše v pořádku, po připojení druhého ale všechny ostatní světla začaly divně problikávat, odpojil jsem ho několikrát (od DMX i od elektřiny) až najednou přestalo úplně reagovat (nezapne se displej, větrák,... nic). Říkal jsem si, že asi bylo nějaké špatné.

Nastavuju si teď druhé ve Freestyleru, vše funguje jak má. Najednou světlo přestalo reagovat na pokyny, jen svítilo bíle - pamatuju si, že na displeji byla nula. Říkám si, že ho zkusím odpojit a připojit od elektřiny. Jenže se po připojení zase nezaplo, stejně jako to předchozí.

Pojistky přepálené nejsou.

Nenapadá někoho, čím by to mohlo být? Jestli s tím jde něco dělat? Ty světla, nejsou moje, tak jsem z toho trochu nervózní.

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Eurolite LED SLS-144 - přestaly fungovat po připojení DMX

Příspěvek od Otas » úte 18. zář 2018 21:24:16

Nikdo na to neříká nějaký názor...
Na první pohled je zřejmé, že je potíž s napájecími zdroji. Zřejmě došlo k přenosu po zemi k problému se zdrojem světel. Předpokládám, že PC má lehký zdroj (tedy již ne s trafem, ale s měničem) a PC tedy není plně galvanicky oddělen od země. A ta světýlka (mám podobná, trochu modernější) snad váží jen 20 deka, čili opět impulsní zdroj. A přes blbě udělané spojnice regulující tento zdroj se to mohlo "potkat", narušit jeho činnost a odpálit jej.
Jinak, pokud vím, tato světýlka se dají objednat v Číně za zlomek jejich ceny v obchodech z odkazu.

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Eurolite LED SLS-144 - přestaly fungovat po připojení DMX

Příspěvek od Tomáš » úte 18. zář 2018 23:22:54

Co znamena vyraz na display bola nula? (Neni to nejakym cinom 0 adresa dmx, sice mam pocit ze to sa neda nastavit)
A ako sa tie svetla spravaju teraz ked sa pripoja ku DMX pultiku namiesto usb prevodnika s pc/nb
A ked sa prepnu do nejakeho auto modu?

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Eurolite LED SLS-144 - přestaly fungovat po připojení DMX

Příspěvek od PeBe » stř 19. zář 2018 7:50:27

Dovolím si malinko zapolemizovat s Otasem ;-) I pulsní napáječe jsou galvanicky oddělené. Respektive, měly by být... (ruku do ohně za půlku Číny nedám). Zcela určitě se pak shodneme, že odkráčely do věčných lovišť zdroje ve světlech. Pro posouzení příčiny však máme málo informací. V první řadě by nebyla od věci informace o napájení počítače. Je to stolní PC, nebo notes. Pokud notes je napájecí kabel dvoudrát, nebo třídrát? Co všechno se síťovým napájením je ještě k počítači připojeno? Je síťová zásuvka opravdu správně zapojena?

Možná se při troše hledání podaří v Číně nalézt náhradní napájecí zdroje, případně při troše toho bastlení nahradit něčím vhodným. Ceny zdrojů jsou tam opravdu až směšné. Případně tam zakoupit rovnou celá světla +1 až 2 navíc, na náhradní díly. Při celkové ceně se to stále vyplatí a máš vyřešenou i případnou "záruku". Já mám takto navíc jednu "LED hlavičku" 7x12W, napájecí zdroj pro tytéž "hlavičky" a hafo RGBW LED pro případné opravy (G čipy rády odcházejí) a pořád jsem tam ani ne za půlku oproti kamenným obchodům zbytku světa ;-) Obchodníci promiňte...

PS: Opravami a bastlením pověřit prosím někoho, kdo je znalým problematiky. Kdysi jsem zde (nebo někde jinde) četl, že "elektrika je dobrý sluha, ale špatná milenka..."
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Odpovědět

Zpět na „Světelné pulty, kontrolery, DMX...“