Správný DMX kontroler - výběr

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Maxba
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: pát 02. úno 2024 0:48:27

Správný DMX kontroler - výběr

Příspěvek od Maxba » pát 02. úno 2024 1:12:09

Zdravím,

nejspíš někdo bude vědět ihned, ale mě se nepodařilo odpověď najít a tak to zkouším zde, jestli někdo nemáte prosím zkušenost.

Jedná se o tento DMX Kontroler https://www.profi-dj.cz/svetelna-techni ... 92-kanaly/ či jemu podobný.

A co že jsem se chtěl zeptat?

1. Zvládne tento pult obsloužit i mlhostroj nebo musí být pro mlhu nějaký speciální kontoler? Připojoval bych BeamZ Blaze 800 https://www.profi-dj.cz/svetelna-techni ... -4in1-led/

2. Pokud ano, je možné si naprogramovat sestavu spouštění třeba na úsek 5 minut, kde čas mezi spouštěním bude rozdílný?

3. Předpokládám že tlačítko Chase by mohlo být pro naprogramování daného úseku a těch tedy může být 6, bez možnosti rozšíření.


Nejdůležitejší jsem vypíchnul a teď vlastně proč to potřebuji.

Je to pro naší kapelu, kde vystoupení bych rád obohatil o trošku více, než šlapat na krabičku aby se vytvořilo trošku mlhy.
Dalšího člověka vozit navíc není taky efektivní a rád bych aby to mělo i řád. Takže to mít připraveno a první tóny by spustili naprogramovaný úsek, sestavený na danou skladbu.


Děkuji

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 808
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Správný DMX kontroler - výběr

Příspěvek od PeBe » pát 02. úno 2024 7:17:10

Nevidím důvod, proč by to nemělo chodit. Na mlze je "svatá dvojice" DMX konektorů, tak stačí jen propojit kabelem s pultíkem a "Jedééém!" :-)
Nicméně na vlastní kůži jsem si vyzkoušel podobný pultík a poměrně rychle jsem se ho se značnou finanční ztrátou, rád, zbavil. Vytvořit scénu, nebo rovnou chase, bylo složité a dost nepřehledné. Mnohem smysluplnější se mi jeví nějaký starý notebook, nebo tablet s programem, či aplikací na řízení světel.
Dalšího člověka vozit navíc není taky efektivní a rád bych aby to mělo i řád.
V tomto bodě si s tebou dovolím nesouhlasit. Další člověk je efektivní a dá věci řád, tedy pokud se i on sám cítí plně zodpovědný za výkon celku. V samohrajkovém "orchestru" se angažuji skoro třicet let a přestože s nástroji pracují pouze dva muzikanti, kapelník vždy trval na tom, že musí být "člověk v lidech". A to jsem já. Zvuk a světla jsou plně v mé režii a to jak v té, řekněme umělecké rovině, tak i finanční. Věřím tomu, že jen tak to je správné. Muzikant má hrát a technik má dělat techniku. Když bude muzikant hrát a dělat i techniku, nebude dělat obě věci dobře. Jak říkala již moje babička: "Na dvou židlích se nedá pohodlně sedět jednou prdelí..." :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Maxba
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: pát 02. úno 2024 0:48:27

Re: Správný DMX kontroler - výběr

Příspěvek od Maxba » pát 02. úno 2024 9:41:13

Děkuji za zprávu a samořejmě i vlastní názor, který vychází ze zkušenosti. A to nejen k pultíku, ale i k tomu člověku, který by případně za tím seděl ;-)

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 808
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Správný DMX kontroler - výběr

Příspěvek od PeBe » pát 02. úno 2024 10:06:36

který by případně za tím seděl
Dnes už spíše, díky bezdrátovým technologiím, více chodím, než sedím :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 837
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Správný DMX kontroler - výběr

Příspěvek od Tomáš » pát 02. úno 2024 15:25:58

dávnejšie som pouzil takéto pultiky inych znaciek,
asi som tu kedysi kdesi v popisovani nepisal to programovanie scen...
ale tu vetu o tych 6 programovatelnych case akosi teraz chytro nechapem, asi som to nerobil,

je tam moznost ulozit si do 30 baniel ulozit po 8 scen
teda spolu 240

asi si to budem musieť niekedy zas popozerat poskusat...
mne na nich asi vadi urc. spravanie sa potenciometrov...

a na niektorých modeloch je aj zvlast gombik na dymostroj, no myslim ze to je na analog. ovladanie a dmx a to sa potom neuklada do pamate, ale som si neoveril ako sa tu uz pise ze henten ma ovl. dmx...

Odpovědět

Zpět na „Světelné pulty, kontrolery, DMX...“