Jak na defaultní pozici scanů ve FS?

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
dj_scorpio
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: ned 18. dub 2010 13:12:00
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Jak na defaultní pozici scanů ve FS?

Příspěvek od dj_scorpio » sob 04. pro 2010 21:33:38

Ahoj lidi...

řeším takový kosmetický problém... mám v klubu na malé scéně několik scanů od Eurolite (TS-255) no a tak při svícení a následném přechodu scanů do blackoutu míří každé zrcátko jinam. Takhle to nevadí, ale jakmile přejdu z blackoutu, tak mi ty zrcátka vyjedou z defaultní pozice a tak se ptám - dá se ve Freestyleru nastavit něco jako defaultní pozice světel?
Na velké scéně na profi pultu mám tu možnost si nastavit defaultní pozice světel, ale jestli to jde u FS, to fakt netuším...

Ví někdo?
Zbrusu nový web pro všechny osvětlovače!
->>> http://www.osvetlovac.info <<<-

Pavel Schneider
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 114
Registrován: pát 08. srp 2008 10:01:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na defaultní pozici scanů ve FS?

Příspěvek od Pavel Schneider » pát 10. pro 2010 0:37:56

Zdravim,
hele mrknu na to hnedka zejtra, nějako jsem tenhle tejden nestihal ani odepisovat ne emaily... A je lepší když jsi k tomu ty světla pustim :-) A jen se zeptám ohledně tehlech scanů. Neblbne ti doléhání gob a barev, když je začneš rychle a náhodně měnit?
Jo světýlka, to je moje :-D

dj_scorpio
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: ned 18. dub 2010 13:12:00
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na defaultní pozici scanů ve FS?

Příspěvek od dj_scorpio » pát 10. pro 2010 12:44:26

v pohodě :). ty goba a barvy mi nedosedaly ale vyřešil jsem to skrz ten legendární dmx buffer :). Možná jsem taky přišel na to, jak se dělají ty defaultní hodnoty. Akorát se to nechová tak jak bych chtěl... koda, že ty scany nemají nějaké vymezovací šrouby nebo tak něco abychom si výchozí pozici zrcátek mohli nastavit sami...
Zkoušel jsem si nastavit defaultní hodnoty tak jak bych chtěl a potom jsem klikl ve FS na Edit - Save as Startup values, ale není to tak jak bych si představoval...
Zbrusu nový web pro všechny osvětlovače!
->>> http://www.osvetlovac.info <<<-

Pavel Schneider
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 114
Registrován: pát 08. srp 2008 10:01:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na defaultní pozici scanů ve FS?

Příspěvek od Pavel Schneider » pát 10. pro 2010 22:23:54

Tak jsem na to koukal, ale nějak jsem teda nepochopil jak to asi myslíš, když se klikne na ten blackout a je puštěná např. nějaká scéna s těma scanama, tak se jen ,,vypne světlo,, ale zrcátka se pohybujou dál a po opětovném zapnutí se to rozsvítí aniž by se to hodilo do té defaultní polohy, jedině kdyby jsi vypnul tu danou scénu a měl zaplej blackout tak to buď zůstane po opětovném rozsvícení buď na tom daném kroku, nebo se to nastaví na Pan a Tilt = na hodnotu 0, to podle toho jestli máš v CUE zaplý nebo vyplý ,,restote values,, (modrá šipka)


Tamto jak jsi psal ,,Save as Startup values,, tak to je nastavení když spustíš program do jakejch poloh mají ty scany nebo cokoliv jinýho vjet jakou maj mít barvu gobo atd....

Pak je tam možnost ještě ,,Save as favorite,, to je defakto na stejnym principu, takže si nastavíš světla ty co chceš aby byly nastavený tak a tak a uložíš to pod tim ,,Save as favorite,, a na vyvolání je tam taková ta ,,Hvězdička,, vedla Balckoutu no a tim se to spoustí, je to nadřazený nad cokoliv jinýho, takže pokud ti tam běžej nějaký scény nebo cokoliv jinýho a klikneš na tu Hvězdu tak to skočí jak sis to nastavil, no a když to vypneš tak se vše vrátí jak to jelo než jsi klikl na tu ,,Hvězdu,, (Toggle favorite)
Jo světýlka, to je moje :-D

dj_scorpio
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: ned 18. dub 2010 13:12:00
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na defaultní pozici scanů ve FS?

Příspěvek od dj_scorpio » sob 11. pro 2010 17:52:09

jo díky díky díky :). nějak jsem neviděl rozdíl mezi těmi "Save as ..." a teď už vím.

Akorát škoda, že v FS se nedá nastavit hodnota, na kterou mají světla najet, když dáme blackout. Ale teď mi tak došlo, že na Pearlu při najetí do blackoutu mi světla nenajíždí do výchozí pozice... Ale mám zde tlačítko, které mi světla jakoby vyresetuje do výchozí pozice, kterou si můžu při přidávání fixtur všelijak upravit...
Možná by to mohl být tip do budoucna pro vývojáře Freestyleru...
Zbrusu nový web pro všechny osvětlovače!
->>> http://www.osvetlovac.info <<<-

Uživatelský avatar
Návštěvník

Jak na defaultní pozici scanů ve FS?

Příspěvek od Návštěvník » sob 23. črc 2011 14:15:54

to co potrebujes vyresis tim , ze kdyz pouzivas CUE a nasledne SUBMASTER , existuje pri vytvareni CUE listu a finalni podoby sceny/chasu v CUE listu moznost menit urcita nastaveni - smer behu , loop/1play , pak mam za to react to sound a jeste asi neco dalsiho , ale nejdulezitejsi je RESTORE VALUES - ta udela to ze vrati hodnoty vsech kanalu na default - kdyz ji nepouzijes , zstanou kanaly na poslednich hodnotach , dokud neprijde novy platny povel z jine/stejne sceny/chasu .

Pak se to da jeste poresit upravenim presetu ve Fixture creatoru kdy muzes nastavit HTP,LTP,AUTO pro kazdy kanal zvlast ....

Odpovědět

Zpět na „Software“