Ovládání světel pomocí hudby - náhrada za DMX music vis.?

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
slava

Re: Ovládání světel pomocí hudby - náhrada za DMX music vis.?

Příspěvek od slava » pát 22. lis 2019 8:23:41

To PeBe:Ty startery byla moje reakce na původní dotaz,kterej je jak mlha na blatech.Ono zvládnout i free verzi vyžaduje kus fištronu a dost znalostí i okolo protokolu DMX.Jinak souhlas.

ALSH
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: stř 14. pro 2011 22:49:14
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Ovládání světel pomocí hudby - náhrada za DMX music vis.?

Příspěvek od ALSH » pát 22. lis 2019 9:00:21

PeBe: Díky za odpověď. Zdá se, že nebude problém s přiřazením správné licence k mému hardwarovému klíči (USB-DMX Pipie). Pravděpodobně program neumí pracovat s více než 100 příznaky, což je v rozporu s tím co inzerují při prodeji - "neomezený počet příznaků". Takže asi budu muset řešit reklamaci (... možná znalecký posudek na funkčnost software).

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Ovládání světel pomocí hudby - náhrada za DMX music vis.?

Příspěvek od PeBe » pát 22. lis 2019 9:02:36

[OT]
Původní dotaz mi přijde více, než srozumitelný...
Volně přeloženo: "Máte taky někdo MV ve verzi 512 Art-Net? Jde vám vložit více, než sto příznaků?"

Ano i FREE verze vyžaduje kus toho fištróna a znalostí, ale myslím si, že ten kdo má "pětsetdvanáctku" a narazil na její limity u sta příznaků, přestože autor programu tvrdí, že je jejich množství neomezené, má nejenom dostatek vědomostí o DMX, ale i kýbl fištrónu a zcela určitě si nezaslouží takovou sprchu, jakou dostal... ;-)
[/OT]

Ono je možné, že omezení na sto příznaků zůstalo z dob, kdy to bylo nepředstavitelné množství, tudíž, neomezené... :-D

Mám zrovna doma "počítače na muziku", abych si něco odladil. Zkusím tedy večer, jestli nekecám a skutečně tam nedostanu víc, než sto.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
slava

Re: Ovládání světel pomocí hudby - náhrada za DMX music vis.?

Příspěvek od slava » pát 22. lis 2019 9:27:39

No v dotazu nebyla vůbec řeč o 512,a jestli mě paměť neklame,tak free dovoluje 12 kanálů.Ale fakt nechci nikoho sprchovat,jsem totiž alergický na:existuje něco jako a zadara,jo a potom na folii na displaji.

ALSH
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: stř 14. pro 2011 22:49:14
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Ovládání světel pomocí hudby - náhrada za DMX music vis.?

Příspěvek od ALSH » pát 22. lis 2019 9:32:57

Je to jak píšeš, párkrát se použije příznak "External MIDI Input" pro řízení z MIDI kontroléru, párkrát v příznaku alternativní ovládání dalších příznaků (#, ##, #S, #SS,#M] a 100 příznaků je hned vyčerpáno.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovládání světel pomocí hudby - náhrada za DMX music vis.?

Příspěvek od blaha » pát 29. lis 2019 20:46:18

My máme MV 512 ArtNET, původně jsme měli jen 512 (ještě asi za 11,5k), ale ArtNET tam šel asi jen na 40 kanálů, tak jsme to rozšiřovali (asi za 2k). Ovládáme GLP pultem s 24kanály přes DMX IN. 100 příznaků jsme ale asi nikdy nedosáhli.

Mě teď ale MV přestává pomalu stačit, většinou se světla snažíme řídit ručně, a to už není tak úplně pohodlný, takže se chystám vyzkoušet Free ArtNET verze od TitanONE a Chamsys MagicQ, jeden Univers by na nich měl fungovat free.

K prvnímu tazateli, pokud ti MV funguje, tak upgrade na 256 verzi je za nějakejch 10k, spočítej si kolik hodin strávíš laborováním s FreeStylerem + rozchodit to na hudbu (jak jsem namátkou občas zahlíd na vláknu k FS, asi to tak úplně jednoduchý není), jestli se ti to vyplatí nebo ne. Za mě jak s nastavením strávíš víc jak 30 hodin jdeš už do mínusu.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

funnyB
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: stř 26. pro 2018 13:34:58

Re: Ovládání světel pomocí hudby - náhrada za DMX music vis.?

Příspěvek od funnyB » ned 31. pro 2023 12:45:35

Zdravim vsetkych pouzivatelov Music vizualizer.
Je moznost vyriesit ten problem z pouzitim viac ako 100 priznakov? Mam ten isty problem a som dost nastvany ze to nefunguje. Pisal som im par krat ale iba same vyhovorky a nic konstruktivne. Urcite je problem v ich softe. Kolega ho ma tiez a ma ten isty problem.
Naozaj neexistuje sposob ako s nimi pohnut?
Vdaka a vela zdaru do tohto zapasu
funyB

ALSH
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: stř 14. pro 2011 22:49:14
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Ovládání světel pomocí hudby - náhrada za DMX music vis.?

Příspěvek od ALSH » ned 31. pro 2023 14:58:15

Ano, problém je v software. Mě se je podařilo dotlačit (listopad 2019) k tomu, že mi v mé licenci zvýšili počet příznaků ze 150 na 220. Zdá se, že počet příznaků jej jen nějaký parametr v programu a jim se zdá 150 dostatečně mnoho.
Řešil jsem to tenkát po telefonu s nějakým podžtaškou Tomášem Spalem, který nebyl schopen říct nic rozumného. Argumentoval tím, že někomu slavnějšímu ( už nevím komu), také 150 příznaků stačí. Já jsem pak chtěl vrátit peníze, protože prodávají něco, co neodpovídá tomu co (stále) deklatují na stránkách: "Licence 512 Art-Net: 512 DMX kanálů, Art-Net, neomezený počet příznaků".
Autor MV:
od 38 minuty

funnyB
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: stř 26. pro 2018 13:34:58

Re: Ovládání světel pomocí hudby - náhrada za DMX music vis.?

Příspěvek od funnyB » sob 17. úno 2024 16:41:47

Zdravim mozem poziadat o prezradenie co ich donutilo zvysit pocet priznakovv Music Visualizer DMX? Komunikacia s nimi ako prez kopirak. Tak isto len ten Tomas Spal sa ozve ale to asi len poskok. Som s toho znechuteny chcel som si pododavat midi povely a nie a nie to dostat viac ako prez 100- Ale ze uz 220 priznakov vam ide tak to uz by bolo pouzitelne.
suhlasim s tym ze nieco deklaruju a neni to pravda.
Dik

ALSH
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: stř 14. pro 2011 22:49:14
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Ovládání světel pomocí hudby - náhrada za DMX music vis.?

Příspěvek od ALSH » úte 20. úno 2024 11:34:22

Já už po té době nevím. Možná, že jsem chtěl vrátit penize, s tím že případný spor na záhladě jejich nepravdivého tvrzení vyhraju.

funnyB
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: stř 26. pro 2018 13:34:58

Re: Ovládání světel pomocí hudby - náhrada za DMX music vis.?

Příspěvek od funnyB » pát 01. bře 2024 21:53:57

Zdravim dik za odpoved. Mali ste stastie ze sa Vam podarilo ich donutit na zvysenie priznakov.Ja sa tiez o to pokusam dlhsiu dobu a ziadna komunikacia nefunguje.Tak ma napadlo ci by neslo poslat tu upravenu verziu napr na nejake ulozisko lebo pouzivam tu istu verziu Licence 512 Art-Net: 512 DMX kanálů, Art-Net, neomezený počet příznaků". Teoreticky by to mohlo fungovat aj na moj hardwarovy kluc.
Vdaka

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Ovládání světel pomocí hudby - náhrada za DMX music vis.?

Příspěvek od PeBe » sob 02. bře 2024 6:32:42

Bude to tak padesát na padesát... Čísla klíčů jsou uložena v tom exáči, takže jestli jsi zakoupil později, než "darovaný" exe, ten tvůj tam nejspíše nebude... ☹️
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

funnyB
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: stř 26. pro 2018 13:34:58

Re: Ovládání světel pomocí hudby - náhrada za DMX music vis.?

Příspěvek od funnyB » sob 02. bře 2024 6:46:55

Jo aj toho som si vedomy ale pokus nic nestoji,Len skusam lebo aj z kolegom sme si to kupovali spolu a v podstate je jedno ktoru verziu spustim ci jeho lebo moju: Ked mam kluc tak ide ta alebo aj druha.A poda diskuzie usudzjem za mam skorsie zakupenu licenciu.
Kazdopadne vdaka za pripomienku
Potom uz len plati to dolu u teba napisane prislovie Co nejde....

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Ovládání světel pomocí hudby - náhrada za DMX music vis.?

Příspěvek od PeBe » sob 02. bře 2024 15:24:47

Tak jsem po čase a asi i díky této debatě, nakoukl na stránky soh.cz, jestli není něco nového. :-) A je. Objevila se ke stažení nová verze MV 3.4(2024). Příznaků lze použít 120, takže posuv k lepšímu :-D
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

funnyB
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: stř 26. pro 2018 13:34:58

Re: Ovládání světel pomocí hudby - náhrada za DMX music vis.?

Příspěvek od funnyB » sob 02. bře 2024 20:48:10

Dik jo pozrel som to.Ale aj tak nechapem preco teda spravy novu verziu a zase obmedzi pocet priznakov.

Odpovědět

Zpět na „Software“