DMX Operator + 2x KLS 1001 LED PAR

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Marian Mrozek

DMX Operator + 2x KLS 1001 LED PAR

Příspěvek od Marian Mrozek » pon 22. říj 2012 18:26:19

Hezký den,

Jsem svatební fotograf a nosivam na svatby dva páry LED KLS 1001 (4x PAR rampa s programy). Chtěl bych ovládat světla ručně, tedy dát na všech třeba modrou barvu a nechat je svitit. Byl mi doporučen ovládaš DMX Operator, který by to měl vše umět. Bohižel jsem tele a neumít to naprogramovat. Poradíte mi prosím, jak se ty svetilky přiřadí na konkretní šavli?

Díky

Uživatelský avatar
gabluk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 246
Registrován: stř 30. čer 2010 8:03:19
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

DMX Operator + 2x KLS 1001 LED PAR

Příspěvek od gabluk » pon 22. říj 2012 22:43:37

Odkud jsi? Zda se mi, ze bude lepsi kdyz ti to nekdo rovnou nastavi nez ti vysvetlovat princip dmx ve spojeni s ovladanim toho konkretniho pultu.

janek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: čtv 18. zář 2008 13:40:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

DMX Operator + 2x KLS 1001 LED PAR

Příspěvek od janek » pon 22. říj 2012 22:57:23

Toz,

predpokladam ze svtla su tieto: http://eshop.steinigke.de/EUROLITE-LED- ... htset.html" onclick="window.open(this.href);return false; a ovladac toto: http://www.elationlighting.com/ProductD ... rican%20DJ" onclick="window.open(this.href);return false;

1. prepojis kable na pulte DMX OUT -> do prvej rampy DMX IN, tam z DMX OUT do druhej rampy DMX IN

2. na jednej rampe nastavis adresu A 001, na druhej A 017

3. zapnes pult, vlavo mas tlacitka na vyber zariadeni, 1 je prva rampa, 2 je druha rampa, bud vyberies jednu, druhu alebo obe.

4. sable (hodnota 0 je uplne dole, hodnota 255 je uplne hore)
presny vyznam kanalov je popisany v manuale, zhruba:

1. 0 - RGB ovladanie, vyssie cisla su rozne programy, specialne na konci (255) je ovladanie zvukom
2. celkove stmievanie - 0 - tma, 255 - plny vykon
3. blikanie/strobo - 0 - normalne, 10-vyssie postupne zrychlujuce blikanie
4. pre specialne programy (vid kanal 1) rychlost, inac cerverna (R) na prvej lampe
5. pre specialne programy (vid kanal 1) fade, inac zelena prvej lampy (G)

ak je prvy kanal 0, tak 4-15 kanal je RGB RGB RGB RGB

na 16 kanali nie je nic.

medzi kanalmi 1-8 a 9-16 sa prepina pomocou PAGE SELECT

vpravo dole je tlacitko BLACKOUT, ak je aktivne, tak je vsetko zhasnute.

To je tak v strucnosti, zvysok najdes v manualoch (k svetlam - co ma posielat pult, a k pultu - ako to z toho pultu dostat). Ak niecomu nerozumies, najdi si nejaky DMX tutorial, kde je vysvetlene co je to DMX adresa, kanal, dimmer atd. a pripadne daj doplnujuce otazku tu. Takisto je vyborny youtube, kde pravdepodobne najdes nejaku ukazku ako sa s tym pultom robi.

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

DMX Operator + 2x KLS 1001 LED PAR

Příspěvek od Tomáš » pon 22. říj 2012 23:14:49

A mas ten ze Elation DMX Operator I alebo II
alebo Eurolite 192 DMX operator, ci neaky podobny?, ktere sa programuju asi v podstate rovnako
alebo trochu iny, vacsi...?

A sak pokial si ich nechces nastavit-ulozit rozne kombinacie do "pamati"
to ani nemusis programovat,
spravne prepojis kablami, a podla toho ci chces vsetky rovnako alebo napr. rozdelene na 2 skupiny, nastavis na nich (na svetlach) pociatocnu adresu dmx DIP prepinacom,

sak skus na nich vsetkych, nastavit prvy prepin. na ON a ostatne na OFF
A na ovladaci (po jeho zapnuti, ako napr. ten elation robi ze zapne BLACKOUT, tak ten vypni)
zapni (mozno pojde aj bez toho) features alebo scan c. 1 (stlpec v lavo hore)
A fader 1 daj na 0
A fader 2,3,4 by ti mal ovladat jednotlive farby cervena zelena modra

A na 5. si mozes zas nastavit zaciatok, pre druhu skupinu (Dip 1,0,1,0,0,0... ak som sa nepomylil, inac exist. tabulka na to mozno to mas na nom vytlacene, v manualy tiez, a inac sa to rata podla 2kovej sustavy)

ALE DRZAL SOM SA TOHO AKO MAM JA - OVLADACE CO SOM SPOMINAL A LED PAR REFLEKTORY,
TEDA NESKONTROLOVAL SOM SI CI AJ TIE TVOJE LED SVETLA MAJU TAK ISTO TIE KANALY (1 az 4...)
TAK PRE ISTOTU S REZERVOU MA BER,
a DO POSLEDNEHO VYSTUPU DMX NA SVETLE ODPORUCA SA ZAPOJIT tzv. TARMINATOR (KONEKTOR V NOM ZAPOJENY ODPOR, ALE DOST CASTO TO FUNGUJE AJ BEZ NEHO

A ESTE BY SOM MAL ASI POPISAT AKO PREPOJIT TIE SVETLA MEDZI SEBOU DMX KABLAMI... - "SERIOVO" (ak sa dobre vyjadrujem, hadam chcapes co myslim), pokial teda nemas aj dmx spliter na rozvetvenie.

PS: ako tiez jeden z tych co sa vrtaju do fotenia, posli aj neaky odkaz na fotky ;)

PS: nastavit si iba program cez vstavany mic, ale to by bolo dobre tak do tichceho prostredia..., tak cez ovladac, prip. notebook s programom, a prevodnikom to mas lepsie...

Ale hadam mozno ako pise gabluk, ze predsa len niekto z okolia ti to rovno ukaze za 5 min...
A to progr. ulozenie scenes... som ani nenapisal, tak prip. este odpis...

Sak kym som dotukal, ma tiez uz predbehly...

Odpovědět

Zpět na „Software“