open dmx theatre

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Návštěvník

open dmx theatre

Příspěvek od Návštěvník » úte 23. říj 2012 14:14:52

nazdar páni, ví někdo, zda existuje podobný program jako open dmx theatre, ale s více funkcemi ( ukládání nálad do jednoho submastru, flash, fx....) díky za odpověď. LM

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

open dmx theatre

Příspěvek od Tomáš » úte 23. říj 2012 15:01:35

neviem lebo co som kedysi skusal, akosi okrem freestyleru s takeho jednoducheho divadeln, (mozno to je ten co spominas) sa mi ich akosi nepodarilo u mna sfunkcnit a pochopit
A neda mi dopisat, ze na zaklade urc. upozornenia
som nedavno objavil program MagicQ
http://chamsys.co.uk/download" onclick="window.open(this.href);return false;
ale este som ho neskusal, tak neviem co robi, mozno by nebolo zle ho vyskusat...

Uživatelský avatar
Návštěvník

open dmx theatre

Příspěvek od Návštěvník » stř 24. říj 2012 15:13:39

díky za radu, aji bych ten magicQ zkusil, ale odkaz nefunguje. zkusím pohledat. LM

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

open dmx theatre

Příspěvek od Tomáš » stř 24. říj 2012 22:50:12

mne funguje, sice sa tam potom treba zaregistrovat najprv...
skus teda http://download.magicq.co.uk/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

SW pult pro divadelní svícení

Příspěvek od blaha » stř 27. úno 2013 10:21:31

Oživím trochu toto téma.

Teď aktuálně řeším to samý, potřebuju software pro zájezdové divadelní svícení.

Máme DMX PIPE (enttec DMX USB Open), na "chytré" svícení používáme Music Visualization. Na divadelní svícení jsme pak používali DMX Desk v11.0.26 a v 11.0.43 ve spojení s Vista HP 32bit.
Jenže teď jsme přešli na Win8 Pro 64bit (zkoušeno i na Win7 Ultimate 64bit) a problém je v tom, že s nižší verzí DMX Desku je program sice stabilní, ale i když ukazuje, že s DMX PIPE komunikuje, nic z něj neleze, u verze 11.0.43 signál jde a světla reagují, jenže DMX Desk zase asi po minutě padá, nějaký problém s knihovnou, která se ale nedá sehnat. Ono to teda padalo i na těch Vistách, ale asi jen jednou cca po hodině, moc jsme to nepoužívali, až teď nastala ta potřeba. A vzhledem k tomu, že poslední verze DMX Desku je 2roky stará, nepředpokládám, nějaký další vývoj.

Trochu jsem pátral po netu a nalezl jsem DMX Studio 64, to je ve verzi FREE umí to až 64 kanálů, má 24 Submasterů ve 24 vrstvách, takže ideálka. Komunikuje to taky bez problémů s DMX PIPE. Má to jednu mouchu, ale podstatnou, Submastery to umí jen ve funkci OR, tzn. že se dá najednou použít pouze jeden, což celej program totálně degraduje.
Tak jsem pátral ještě dál a existuje placená verze DMX Studio 512, která umí pochopitelně 512 kanálů , ale hlavně má možnost používat Submastery OR nebo AND. Jenže k tomu programu taky moc info není, kontaktoval jsem i autora programu, který ochotně komunikuje, jenže program stojí 200€, a to ho opět pro naše potřeby trochu degraduje, protože za to se dá koupit HW pult.

Takže nemá někdo nějaký jiný nápad. V podstatě potřebujem tak těch 64 kanálů, ale stačilo by asi i míň. Ale je potřeba tak 8-12 Submasterů, komunikace s DMX PIPE, a případně i možnost ovládání přes MIDI BCF2000 (to ale není podmínkou).
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

janek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: čtv 18. zář 2008 13:40:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: open dmx theatre

Příspěvek od janek » stř 27. úno 2013 11:38:56

Ja experimentujem s QLC (http://qlcplus.sourceforge.net/) resp. s jeho novsou odnozou QLC+ (http://qlcplus.sourceforge.net/). Neviem presne co su submastre,
v kazdom pripade je ista sanca ze by to mohlo vediet co potrebujes. Ak by tam bolo treba nieco dokodit, ozvi sa, co a ako.

ma.ro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 12. led 2012 13:48:31

Re: open dmx theatre

Příspěvek od ma.ro » stř 27. úno 2013 12:46:02

Pokud submaster je fader, který ovládá několik vybraných kanálů, pak to QLC nebo QLC+ umí.

Btw, doposud jsem dělal s QLC, nevěděl jsem že existuje QLC plus, vypadá moc dobře, hned odpoledne to testnu. Díky za info!

janek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: čtv 18. zář 2008 13:40:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: open dmx theatre

Příspěvek od janek » stř 27. úno 2013 13:00:42

ma.ro píše:nevěděl jsem že existuje QLC plus
QLC+ je fork/odnoz QLC ktory vznikol ako odpoved na pomale reakcie povodneho autora. Povodny autor nemal cas/chut a nasiel sa dalsi, co to taha dalej. Vyhoda open source/GPL.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: open dmx theatre

Příspěvek od blaha » stř 27. úno 2013 15:41:29

Dík, to vypadá, že bude stačit.

Škoda toho DMX Studia 64, to už opravdu vypadá jako profi divadelní pult, jen pro zajímavost odkaz:
http://xoomer.virgilio.it/dmx_studio_64/
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Odpovědět

Zpět na „Software“