Rady ke QLC+

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Vevo

Re: Rady ke QLC+

Příspěvek od Vevo » stř 30. zář 2015 21:53:12

Už mám všechno hotovo, ale asi někde dělám chybu u build qlc+, nějak mi to nejde, nebo nemám správný program.

Uživatelský avatar
JrikaK

Re: Rady ke QLC+

Příspěvek od JrikaK » pát 04. pro 2015 22:26:27

Zdravím.
Chtěl bych se zeptat, používám tento program. A už se mi párkrát stalo, že se zaseknul a já ho musel ukončit a vypojit převodník a tak. Tak bych se chtěl zeptat jestli nevíte čím to může být, stalo se to, když jsem přepínal programy (pokaždé u toho samého).
Tak jsem přemýšlel, jestli ho nemám odstranit a udělat ho znova. Ale taky mě napadlo jestli to nemůžu být tím, že přes USB hub mám připojený převodník (Enttec) a dva ovladače Akai Apc 20.
Všechny rady uvítám, děkuju.

janek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: čtv 18. zář 2008 13:40:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady ke QLC+

Příspěvek od janek » sob 05. pro 2015 21:49:44

Napis aku mas verziu QLC+, aky system (Win/linux/mac). Prepinal programy to ako alt-tab alebo programy v qlc+?
Ak v qlc+ niekde (sem ako prilohu?) nahraj subor qxw + vsetky dorobene definicie svetiel (qxf) a co najpresnejsi postup ako zopakovat ten problem (teda ak sa to da zopakovat).

HUbom by to nemalo byt, predpokladam, ze apc20 ma vlastne napajanie, a enttec nema velku spotrebu.

Uživatelský avatar
JrikaK

Re: Rady ke QLC+

Příspěvek od JrikaK » ned 06. pro 2015 13:16:36

Windows 7. Mám na led parech udělaný dvě okna a na každým submaster a pokaždé se to zaseklo, když jsem vytahoval submaster, kde je program se strobem. Tak si myslím, že je tam nějaká chyba. A zrovna jsem měl akai apc20, který má externí napájeni a pak akai mini a ten nemá.

janek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: čtv 18. zář 2008 13:40:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady ke QLC+

Příspěvek od janek » ned 06. pro 2015 22:36:36

Podarilo sa ti odpovedat na 2 zo 4 bodov. Skus doplnit aj zvysne a mozno sa niekam pohneme :)

(pomocka: zostava verzia QLC+ a subor qxw a pripadne qxf).

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady ke QLC+

Příspěvek od maly_medved » pon 07. pro 2015 11:17:55

Ahoj, rád bych se zeptal:

dají se "CUE STACK" v záložce Simple desk namapovat a ovládat externím MIDI controlerem podobně jako cokoliv ve VIRTUAL CONSOLE ?

Trochu v ovládání a editaci "CUE STACK" tápu

Díky Mirek Š

janek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: čtv 18. zář 2008 13:40:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady ke QLC+

Příspěvek od janek » pon 07. pro 2015 12:05:07

CUE STACK nema MIDI ovladanie. Tato cast je tak trochu "od macochy". Oficialne odporucanie je urobit si v tomto pripade nieco podobne vo virtual console...

V kazdom pripade nie si prvy s touto otazkou napr. www.qlcplus.org/viewtopic.php?f=5&t=8641

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady ke QLC+

Příspěvek od maly_medved » pon 07. pro 2015 12:46:45

Díky Janku. Myslel jsem si to.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Rady ke QLC+

Příspěvek od Návštěvník » stř 16. pro 2015 22:58:51

janek píše:Podarilo sa ti odpovedat na 2 zo 4 bodov. Skus doplnit aj zvysne a mozno sa niekam pohneme :)

(pomocka: zostava verzia QLC+ a subor qxw a pripadne qxf).
Omluvám se, ale až teď jsem se dostal na pc. Verze je 4.10.1 a pokud mi dáš mail pošlu program. Ale mezitím jsem zkoušel hub s externím napájením a nepomohlo to, pak jsem vypojil převodník z USB a dal jsem to na samostatný USB a taky zásek. Teď zkouším všechno rozdělený, tak uvidím. Ale mám podezření na to apc mini, protože zásek je, když tahám fadery.
Díky za jakékoliv rady, není dobrý, když se při koncertu zasekne.

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady ke QLC+

Příspěvek od maly_medved » čtv 17. pro 2015 8:30:49

Nevím jestli to vyřeší Tvůj trabl, ale ... vyšla nová verze 4.10.2 která řeší USB hotplug, nevím jestli to souvisí s tímhle problémem ale třeba jo. Tahle verze je ale nyní Beta, upozornění na stránce http://www.qlcplus.org/

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Rady ke QLC+

Příspěvek od Návštěvník » sob 19. pro 2015 21:40:04

Tak jsem nainstaloval novou verzi a stále se to kouše, takže začínám být zoufalý. Začalo to pořízením akaiem mini, takže je to asi tím. Takže asi koupím ještě jedno apc 20

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Rady ke QLC+

Příspěvek od Návštěvník » sob 02. led 2016 12:23:25

Tak mě napadlo jestli to nemůže být světlem to sekání. Asi pře měsícem jsem si koupil nový led pary a rovnou nový převodník. Po zapojení se převodník asi za 2 minuty zaseknul a už nejde spojit (USB hlásí error).
Nemůže to být teda světlem?

hlujan
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: stř 06. led 2016 15:42:45

Re: Rady ke QLC+

Příspěvek od hlujan » stř 06. led 2016 16:07:11

Ahoj, mám prosbu, v QLC+ verze 4.10.1 mám vytvořenou show, definice jsou moje vlastní. Je to mix různých led PAR, k tomu dva skenery a 4 wash hlavy. Nic moc složitýho, v podstatě používám jen RGB (w) kanály, shutter, PAN a TILT. Udělal jsem show, kde se mi ale stává, že pokud dám funkci (většinou RGB matrix) opakovat do určené doby, běží mi i po skončení. Taky je problém s hlavami, kdy pohyb pokračuje, i když v timeline už dávno funkce skončila. Co s tím?

Nechce se mi všechny RGB matrix předělávat do chaserů, protože pokud přidám nějaké světlo do skupiny, nemusím pak předělávat komplet scény i chasery.

A ještě jedna věc, víte někdo, podle čeho program určuje even/odd, pokud totiž nastavím rgb matrix na všechny rgb světla a chci po něm even /odd, rozdělí to tak nějak divně, že jede obvod a pak střed... No snad se tady najde člověk, který mi s tím helfne. Díky moc

jen pro úplnost, mám win 7, 32 bit

http://uloz.to/xYT5fcxL/hlujan-zip

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady ke QLC+

Příspěvek od maly_medved » pát 08. led 2016 8:34:04

S timeline neporadím, nepoužívám ji... k tomu even/odd .... zkoušel jsem si od Tebe otevřít například RGB matrix "cyan even odd" a v fixture monitor funguje přesně jak má. Použitá grupa byla "master lights" kde je všechno seřazeno správně. V jiných grupách máš na pozicích volná místa ( například "Ledpar" )

Neprojížděl jsem všechny RGB matrixy , máš jich tam hodně :)

hlujan
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: stř 06. led 2016 15:42:45

Re: Rady ke QLC+

Příspěvek od hlujan » čtv 14. led 2016 17:13:12

Ahoj, díky moc za odpověď. Ještě se zeptám, nezabýval jste se někdo tvorbou patternu pro efx? Jestli se dá vytvořit vlastní "obrazec" a samozřejmě jak, jestli je k tomu potřeba nějaký vektorový program (Corel, Illustrator, ap.)


Díky

Odpovědět

Zpět na „Software“