Lumi DMX X1 Lighting Control

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
abst
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 33
Registrován: sob 03. lis 2012 20:56:09

Lumi DMX X1 Lighting Control

Příspěvek od abst » pon 08. pro 2014 12:05:54

Ahojte, niekto skúsenosti s týmto software?
Som rozhodnutý pre Avolite titan One, ale nerád by som spravil chybu.
Nakoľko sa predáva aj samotný software, predpokladám, že nepotrebuje originál hardware ako je to u Avolite.
Ďakujem za Vaše postrehy.
Rado

janek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: čtv 18. zář 2008 13:40:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lumi DMX X1 Lighting Control

Příspěvek od janek » pon 08. pro 2014 13:17:17

Massimo, autor QLC+ predtym nez zacal robit na QLC+ (ktore vtedy bolo este len QLC) skusal najprv LumiDMX (teda kupil ho), ten padal, autor mu povedal ze co pada nema pouzivat,
potom skusal Qtractor a nakoniec sa teda rozhodol dorobit timeline z LumiDMX do QLC cim vznikol QLC+. Potreboval totiz pustat svetla k podkladom. To bolo niekedy v druhej polovici 2012.
Ci a ako sa LumiDMX zmenilo odvtedy neviem. Ber toto ako malu vystrahu.

Ja som sice neskusal ani jeden (zatial mi staci/ma bavi QLC+) ale z tych dvoch by som si asi vybral Avolites Titan One - 1. polovicna cena vratane zariadenia (~100 EUR avo ~200 EUR lumidmx) 2. overeny kod 3. vedel by som robit aj na "skutocnych" pultoch (pearl/tiger ci ako sa volaju).

Keby som chcel silou mocou buchnut 200 evri do toho, tak asi by som kupil http://shop.dmxking.com/eDMX1_p_8.html (moze byt problem s postovnym a clom) alebo http://eshop.prodance.cz/open-dmx-ethernet/d-97046/ a dal si k tomu Martin MPC (ktory som takisto neskusal :) ) alebo sa pozrel po niecom takomto http://www.gearsourceeurope.com/catalog/listing/78467 z druhej ruky (ani toto som neskusal, ale bezi s tym soft wholehogov, co su profi pulty).

Nevyhoda takychto rieseni je ze to ma to obmedzene moznosti ovladania z lacnych MIDI kontrolerov (typu BCF2000). Vyhoda je stabilita, mnozstvo funkcii a hlavne prenos vedomosti na riderove pulty.

Uživatelský avatar
abst
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 33
Registrován: sob 03. lis 2012 20:56:09

Re: Lumi DMX X1 Lighting Control

Příspěvek od abst » pon 08. pro 2014 14:11:31

Dakujem za rychlu reakciu. Ak som ťa správne pochopil, QLC+ zvladne vacsinu ak nie vsetko ako Lumi.
A Titan One je v tejto cenovej relácii top voľba.

janek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: čtv 18. zář 2008 13:40:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lumi DMX X1 Lighting Control

Příspěvek od janek » pon 08. pro 2014 14:21:21

Neviem ci zvladne vsetko. Massimo potreboval timeline, t.j. nasekat si svetla dopredu, a pustat spolus podkladmi. To teraz QLC+ vie. Vedelo to aj LumiDMX, ale padalo, co znamena ze to bolo nanic. To dufam QLC+ nerobi :) Ostatne neviem porovnavat, musis si spravit prieskum sam. Ked sa ma spytas na konkretnu vec, tak ti poviem ci to QLC+ vie.

edosk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 02. zář 2010 7:47:20

Re: Lumi DMX X1 Lighting Control

Příspěvek od edosk » pon 08. pro 2014 16:27:00

Používam Lumi asi dva roky. Kupoval som ho preto, že som potreboval dopasovať svetla k hudbe. (Timeline) Postupom času som ho začal využívať aj na LIVE svietenie. Ako prevodník používam USB-DMX od Blackout. Všetko funguje OK. Pre mňa je táto koncepcia vyhovujúca - som spokojný. Čo sa týka stability, zatiaľ som mal asi 3 výpadky, kde bolo potrebné reštartovať aplikáciu a všetko bežalo ďalej. Aplikácia sa dá stiahnuť a vyskúšať, bez HW kľúča funguje ako ostrá verzia pár minút, potom sa prepína do dema - bez možnosti výstupu na svetlá. Počas používania sa aplikácia niekoľko krát aktualizovala a musím povedať, výrazne k lepšiemu - aktualizácie zadarmo. Je potrebné si to odskúšať a zžiť sa s týmto programom. Samozrejme, nemusí každému podnúť "do ruky".

Odpovědět

Zpět na „Software“