Existuje limiter, compressor, normalizer s rozhraním API?

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Honzach
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: úte 10. lis 2020 17:34:20

Existuje limiter, compressor, normalizer s rozhraním API?

Příspěvek od Honzach » úte 10. lis 2020 19:19:08

Sháním informace o tom, zda-li existuje možnost automatické úpravy zvuku. Příklad: mám program, do kterého budu nahrávat mluvené slovo. A potřebuji, aby mi to automaticky vyplivlo hotový, vyrovnaný zvuk, který prošel compressorem, limiterem a normalizérem. Abych nemusel audio upravovat ručně. Slyšel jsem, že existují programy, které mají rozhraní "API", díky kterému se dají propojit s jiným programem (v mém případě s programem, který bude zaznamenávat mluvené slovo).

J.J.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 600
Registrován: pon 21. led 2008 18:38:20

Re: Existuje limiter, compressor, normalizer s rozhraním API?

Příspěvek od J.J. » stř 11. lis 2020 16:52:23

Možnost určitě existuje. Pro úpravu zvuku se obvykle používají plug-in filtry, na PC většinou ve formátu VST. Můžeš buď použít přímo při nahrávání, bude upravený nahrávaný file. S rozhraním API ti moc nepomůžu, šikovný nástroj je třeba toto https://www.digitalbrain-instruments.com/batchpro, dávkově ti zpracuje celý adresář.
Zvukař bez www stránek

Uživatelský avatar
Kuchteleski
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 77
Registrován: ned 14. říj 2018 23:51:28

Re: Existuje limiter, compressor, normalizer s rozhraním API?

Příspěvek od Kuchteleski » ned 29. lis 2020 23:21:45

Honzach píše:
úte 10. lis 2020 19:19:08
Sháním informace o tom, zda-li existuje možnost automatické úpravy zvuku. Příklad: mám program, do kterého budu nahrávat mluvené slovo. A potřebuji, aby mi to automaticky vyplivlo hotový, vyrovnaný zvuk, který prošel compressorem, limiterem a normalizérem. Abych nemusel audio upravovat ručně. Slyšel jsem, že existují programy, které mají rozhraní "API", díky kterému se dají propojit s jiným programem (v mém případě s programem, který bude zaznamenávat mluvené slovo).
Tady by bylo dobré specifikovat, jestli řešení má být hromadný post proces více souborů nebo automatizovaný template (např. pro videáka) případně jestli je to má být optimalizer na živo (např. pro rádio), případně jestli se jedná o vlastní softwarový vývoj.

Na batch processing poslal JJ odkaz.
Automatizovaný template je celkem snadný vytvořit za pomocí actions v reaperu s libovolnými pluginy.
V rámci Melda Production pluginů je obrovský nástroj pro libovolné logické provázání platforma MXXX.

Kdyby bylo potřeba nastavit live optimalizer tak je to snadný, jen stačí mít obsluhu, která pohlídá vstupní LUFS úroveň.

Tedy bylo by dobré více specifikovat zadání.

FotoPec(en)
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: úte 13. srp 2019 15:25:05

Re: Existuje limiter, compressor, normalizer s rozhraním API?

Příspěvek od FotoPec(en) » úte 01. pro 2020 19:10:53

stručný doplněk příspěvku J.J. » stř 11. lis 2020 16:52:23 na téma API:
API = zkratka pro Application Programming Interface. Česky = rozhraní/komunikační protokol, přes který mohou mezi sebou komunikovat/vyměňovat data různé aplikace. Z uživatelského hlediska jde o vlastnost umožňující různým programům/pluginům rozšířit základní program (Reaper třeba) o nové funkce/možnosti. Takže nehledej programy s "API", hledej pluginy (s požadovanou funkcionalitou) kompatibilní s tvým nahrávacím programem.

Odpovědět

Zpět na „Software“