QLC+ s Akai APC mini

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Ddejay
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: úte 15. říj 2019 16:21:01
Kontaktovat uživatele:

QLC+ s Akai APC mini

Příspěvek od Ddejay » stř 03. úno 2021 10:23:43

Zdravím všechny, začal jsem s QLC+ a chtěl bych k tomu připojit můj kontrolér Akai APC mini, ale nevím jak to mám nastavit. Má s tím někdo zkušenost? Všechny rady moc ocením.

Pawlyk65
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: úte 30. srp 2011 14:56:06

Re: QLC+ s Akai APC mini

Příspěvek od Pawlyk65 » stř 03. úno 2021 17:34:27

přípoj APCmini....spustit QLC...v záložce input/output, kde nastavuješ převodník na DMX nebo universy Artnetu už musíš vidět MIDI APC mini, je tam dvakrát, jednou jado input, podruhé jako feedback.
Ve "Virtual console" já používám graficky přibližné rozložení - aby se dalo pohledem na APC nebo monitor dobře orientovat.
Vytvoříš si grafické skupiny tlačítek scén/barev/Chaserů(to jako DJ využiješ pro automatické přepínání scén hudbou)
A ve vlastnostech tlačítka si nastavíš v input universe MIDI a input chanel nastavíš tak, že pod input chanel zapneš "auto detect" a zmačkneš požadované tlačítko na APC a ten se načte sám.
V Custom feadback potom nastavuješ Lower a Upper value.... lower nastavuje barvu podsvícení namapovaného tlačítka a upper stisknutého...čísílka najdeš ve foru na stránkách QLC...
stejně jdou namapovat i tahové potenciometry...Je to o hraní a trpělivosti ale aspoň se teď v karanténě nebudeš nudit :-)
Ale nakonec to chodí poměrně obstojně, já tedy používám ARTnet převodník a jedu na 3 universech, má to velkou vyhodu v tom, že když ti vlivem poruchy světla nebo ukopnutého kabelu něco zhasne, tak ze 2/3 v klidu dojedeš kšeft.

Ddejay
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: úte 15. říj 2019 16:21:01
Kontaktovat uživatele:

Re: QLC+ s Akai APC mini

Příspěvek od Ddejay » ned 07. úno 2021 8:01:37

Já mám problém s tím, že mi to neukazuje žádný signál z Akaie, sice ho QLC+ najde ale nic to nedělá. Přitom s ostatníma programy to funguje.

Pawlyk65
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: úte 30. srp 2011 14:56:06

Re: QLC+ s Akai APC mini

Příspěvek od Pawlyk65 » ned 07. úno 2021 13:21:03

on ten Akai nic nedělá....nejdřív musíš požadované scény namapovat...a ve "virtual console" kliknout na zelenou šipku vpravo nahoře(tím to celé teprve spustíš, je to vlastně "play"a změní se na červený čtvereček"stop"-a tím se to vypíná)...Akai rozsvítí namapované a začne ovládat požadované, jo a musíš mít namapován i ten "custom feedback", aby věděl jak mají tlačítka svítit... :-)
taky jsem s tím docela dlouho bojoval...chce to pevné nervy a čas.

Ddejay
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: úte 15. říj 2019 16:21:01
Kontaktovat uživatele:

Re: QLC+ s Akai APC mini

Příspěvek od Ddejay » ned 07. úno 2021 13:43:39

Jenže když chci přiřadit nějaké tlačítko k fyzickému tlačítku na kontroléru, kliknu na to auto detect, kliknu na fyzické tlačítko a nic to nedělá. Přitom vše mám tak jak má být

Pawlyk65
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: úte 30. srp 2011 14:56:06

Re: QLC+ s Akai APC mini

Příspěvek od Pawlyk65 » ned 07. úno 2021 15:25:55

tak zkus jiný USB kabel, a APC mini musí být připojeno před spuštěním QLC+.
jakou používáš verzi?...já 4.12.3, je dobré mít tu nejnovější 4-té verze, já se už víc jak rok těším na 5-ku...ale Massimo Callegari si dává na čas, a 5.0.0 alpha3 je stále ne zcela plně funkční a zrovna ne moc spolehlivá.
a já QLC používám na Win i na Mac, a na Macu se musí povolit spousta zabezpečení systému, mě s tím pomáhal kolega v applu kovanej...já tam třeba nemohl vůbec nahrát "custom features" které jsem sám vytvořil pro světla, které nejsou v seznamu.. Jinak zkontroluj, jestli to APC v záložce input vidíš 2x...jak input tak feedback, a tady jsou hodnoty pro podsvícení tlačítek na mini:

none = 0
green = 1
green blink = 2
red = 3
red blink = 4
yellow = 5
yellow blink = 6

platí to pro všechna obdélníková...kulaté nad fadery a vpravo na straně jen 0-1-2

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: QLC+ s Akai APC mini

Příspěvek od blaha » stř 24. úno 2021 12:30:55

Pawlyk65 píše:
ned 07. úno 2021 15:25:55
já se už víc jak rok těším na 5-ku...ale Massimo Callegari si dává na čas, a 5.0.0 alpha3 je stále ne zcela plně funkční a zrovna ne moc spolehlivá.
Ahoj a nemáš nějaké bližší info jak to pokračuje, řeším už nějakou dobu co se světly a ovládáním, a 5ky by to vyřešila, ale Alpha3 se použít nedá a dobu je to na mrtvým bodě

je pravda, že doba je taková, že ten problém není tak akutní, ale posun by být mohl

koukal jsem na fórum QLC a nějaká zmíňka tam je, ale kdy to bude a v jakém to je stádiu vývoje, tak o tom nic
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Pawlyk65
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: úte 30. srp 2011 14:56:06

Re: QLC+ s Akai APC mini

Příspěvek od Pawlyk65 » pát 26. úno 2021 15:40:57

Ahoj Zdenku, bohužel také čekám...a jiné zdroje,než jeho web a forum také nemám.
Přitom jediné co se teď dá dělat je "ladit aparát"...mno snad aspoň v létě vyženeme pavouky z beden...

Odpovědět

Zpět na „Software“