Problem s mikrofonem Rode Procaster

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
bombata

Problem s mikrofonem Rode Procaster

Příspěvek od bombata » pát 18. pro 2009 19:35:23

Koupil jsem si tenhle dynamickej mikrofon a mam s nim jeden problem - obrovskej sum. K nahravani pouzivam kameru (protoze nahravam po kazdy jinde, tak potrebuju neco mobilniho). Cim je "recording volume" na kamere vyssi, tim je vyssi i nahrany sum. A naopak. V cem by mohl byt problem?

Predtim jsem do kamery nahraval s mikrofonem Rode NTG2 a vse bylo v poradku (nahraval jsem s nim ve stejny mistosti, se stejnym kabelem a pres stejny linkovy transformator - tenhle: http://www.muzikant.cz/zvuk-a-nahravani ... -16577.php). Takze v cem by mohl byt problem? Vadnej mikrofon? Nebo je treba mit na takovy typ mikrofonu nejaky lepsi predzesilovac (nez ten co je v ty kamere) nebo lepsi kabel?

jardatop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 461
Registrován: stř 26. bře 2008 23:39:44
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s mikrofonem Rode Procaster

Příspěvek od jardatop » pát 18. pro 2009 23:05:35

Pokud vim, tak Procaster je dynamickej mikrofon, kdezto NTG-2 je kondenzator (nebo elektret?).
Takze rozdil v citlivosti bude znatelny.

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s mikrofonem Rode Procaster

Příspěvek od maly_medved » pát 18. pro 2009 23:42:34

přes jaký linkový transformátor a proč ?

Uživatelský avatar
bombata

Re: Problem s mikrofonem Rode Procaster

Příspěvek od bombata » sob 19. pro 2009 1:14:13

No moje kamera ma pouze 3.5mm vstup.
Ja si ho navic koupil kvuli dlouhym XLR kabelu. Jedinej XLR kabel, ktery momentalne mam, ma asi 10m. Bylo mi receno, ze k delsim kabelum je tenhle transformator treba.

Jak byste teda muj problem resili? Jeden clovek na jinym foru mi psal, ze nevidi zadny duvod, proc by ten mikrofon nemel fungovat s moji kamerou. Ze je bud rozbitej, nebo to muze zpusobovat ten linkovej transformator - prej mam zkusit nejakej obycejnej kabelovej XLR-3.5mm adapter. Tak to jeste vyzkousim.

Uživatelský avatar
PM Agency
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: stř 02. pro 2009 11:27:21
Bydliště: Dubnica nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s mikrofonem Rode Procaster

Příspěvek od PM Agency » sob 19. pro 2009 12:46:24

Ale Rode NTG2 je predsa kondenzátorový mikrofón a Rode Procaster je DYNAMICKÝ :!:
To sú dva odlišné princípy fungovania mikrofónu. Ku kondenzátorovému mikrofónu treba fantómový napájač.

Nechápem ako ti to mohlo fungovať, neviem si predstaviť to tvoje zapojenie a čo je v kamere na jednotlivých pinoch (tip, ring, sleeve).... ale skús túto úpravu:
http://www.shure.com/stellent/groups/pu ... 96f_ug.pdf
Jakub, Sound & Light.
Výroba laserov na zákazku až do výkonu 10W RGB, alebo 30W jednotlivých spektrálnych farieb. Galvosystémy 10 - 50 kpps, Cambridge Technology až do 80kpps.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Problem s mikrofonem Rode Procaster

Příspěvek od Návštěvník » sob 19. pro 2009 14:23:45

Ja vim, ze NTG2 je kondenzatorovy a Procaster dynamicky. S NTG2 nemam sebemensi problem (da se napajet i tuzkovymi bateriemi). Muj dotaz se tykal toho, proc mi ten Procaster tak hrozne sumi?

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s mikrofonem Rode Procaster

Příspěvek od blaha » sob 19. pro 2009 14:35:24

A zkusil jsi ho i jinde? Jiná kamera, mixák, ...?
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
bombata

Re: Problem s mikrofonem Rode Procaster

Příspěvek od bombata » sob 19. pro 2009 15:43:55

Bohuzel nemam jinou moznost, kde ho zkusit.
Jeste to zkusim zapojit do kompu (ale mam dost zasumelou integrovanou zvukovku, takze tam asi nic nepoznam).

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s mikrofonem Rode Procaster

Příspěvek od maly_medved » pon 21. pro 2009 7:27:04

Nevidím důvod pro transformátor . V aparátu běžně používáme cca 20 - 40 m vedení od mikrofonu k mikrofonnímu vstupu pultu. Ale to je plná symetrie.

Možná se mýlím, ale kamery používají mikrofonní vstup na 3,5 mm jack stereo ( nesymetricky, kdy tip je jeden kanál a ring druhý ) s napájecím napětím pro elektretové mikrofony .

Zkus si nechat od zdatného elektrotechnika kabel , kdy stínění jacku půjde na xlr stínění , kontakt 1 a 3 .
A dva "živé" jacku spoj a přiveď na kontakt dvě XLR .
Maximálně to bude náchylné na brum , případně rušení mobilními telefony. Nutno vyzkoušet.

Odpovědět

Zpět na „Rode“