Ochrana aktivního systému

100-230-400 V..., rozvaděče, jištění, kabely, předpisy, oprávnění apod.
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
zzbar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: úte 12. dub 2011 3:48:02
Bydliště: někde u Uh.Hradiště

Ochrana aktivního systému

Příspěvek od zzbar » úte 12. dub 2011 4:20:21

Zdravím všechny!
Měl bych dotaz. Hrajeme s kapelou většinou v malých sálech, hospodách atd., kde je el. instalace bůhvíjaká (hliníky, staré rozbité zásuvky a jiné hrůzy). Máme aktivní PA a chtěli bychom ho "ochránit".
Připojení k 380V je většinou nemožné. Takže nějaké distributory napětí? Něco jako http://www.audiotek.cz/product-31863-art-ps-4x4" onclick="window.open(this.href);return false;
Nebo co byste použili/doporučili?
Dík za rady.

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Ochrana aktivního systému

Příspěvek od KamilV » úte 12. dub 2011 8:59:04

Nejsem si jistý, ale tuším, že ten odkazovaný distributor bude mít schuko zástrčku. Pokud ano, tak by sis to musel předělat (nevím, co se v tu chvíli stane se zárukou).
Myslím, že i cenově výjde levněji koupit si jen kovovou bednu, součástky a osadit si to sám (příp. to svěřit někomu zkušenějšímu). Revize se pak pořídí za pár kaček.

Uživatelský avatar
zzbar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: úte 12. dub 2011 3:48:02
Bydliště: někde u Uh.Hradiště

Ochrana aktivního systému

Příspěvek od zzbar » úte 12. dub 2011 14:47:20

Ano, má to zásuvky IEC (stejně jako napájecí šňůry k počítači). Takže spíš bych pořídil nové napájecí šňůry, než bych vrtal do zařízení. Ale jestli ta věc udělá stejnou službu, jako krabice s jističi, pustím se do výroby. Díky za odpověď, KamileV.
A co ostatní, také si "něco" vyrábíte, nebo máte jiný tip?

OK2MDK
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 502
Registrován: sob 31. led 2009 8:09:41
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Ochrana aktivního systému

Příspěvek od OK2MDK » úte 12. dub 2011 16:43:39

nekde si psal že más 1600W v basech, ve vrškách bude taky aspon 800 a uz si
mimo tohle:
"určen pro maximální zatížení 1800W."

tak bacha!!

Uživatelský avatar
zzbar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: úte 12. dub 2011 3:48:02
Bydliště: někde u Uh.Hradiště

Ochrana aktivního systému

Příspěvek od zzbar » úte 12. dub 2011 17:03:16

Těch 1600W (ve skutečnosti ještě něco víc) je výkon aparátu v RMS. Ty aktivky mají mnohem menší odběr a o ten mi jde.
Pročítal jsem diskuzi, která probíhá na vlákně "o řádek níž". Tam je to částečně zodpovězeno. I tak mě ale zajímá, jak to řešíte a jestli má vůbec význam nějaký takový distributor kupovat. Anebo to je jen pro zvukaře, aby si u mixáku rosvítil lampičku, popř. z toho napájel nějaké procesory...
díky

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Ochrana aktivního systému

Příspěvek od KamilV » úte 12. dub 2011 17:52:05

IEC to bude mít zásuvky, já psal o zástrčce, pokud je to teda distributor s přívodním kabelem (nenašel jsem nikde). Takže jsem si jen představoval odříznout schuko-zástrčku a našroubovat českou.
Já jsem nový rozvaděč řešil nedávno a vlastní výroba vyšla nejlíp.
Někde tu už leží vlákno na toto téma, vyhledávání slova "jistič" nebo "rozvaděč" napoví víc.

EDIT: post23630.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
zzbar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: úte 12. dub 2011 3:48:02
Bydliště: někde u Uh.Hradiště

Ochrana aktivního systému

Příspěvek od zzbar » úte 12. dub 2011 18:02:01

OK. Díky.

OK2MDK
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 502
Registrován: sob 31. led 2009 8:09:41
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Ochrana aktivního systému

Příspěvek od OK2MDK » úte 12. dub 2011 19:19:25

vykon musí byt vetši nez príkon (krome delníka a federmanových konců)
Jinak neco podobného máme nahoře v FX racku (efekty) a svití to, meří to, a je to teda na ten efekták no.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Ochrana aktivního systému

Příspěvek od safa » úte 12. dub 2011 22:03:36

Mmno a coze to mate za system? Vetsina dnesnich modernich aktivek se spinanymi zdroji se dokaze ochranit sama a neni treba nic resit.

Uživatelský avatar
zzbar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: úte 12. dub 2011 3:48:02
Bydliště: někde u Uh.Hradiště

Ochrana aktivního systému

Příspěvek od zzbar » úte 12. dub 2011 22:45:53

Subbas dbTechnologies Stage Opera 41.15, na to Proel NEXT 15 HBA (v nejbližší době výměna za QSC K12). Rád bych to přece jen nějak ochránil. Sichr je sichr...

Nick
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 240
Registrován: ned 19. lis 2006 21:28:59

Ochrana aktivního systému

Příspěvek od Nick » úte 12. dub 2011 23:16:30

ahoj, udivuje mě, že se tu vedla diskuze nad tak jednoduchou věcí - ten ART 4x4 a podobné výrobky (the t. racks, behringer PL-2000, furman) rozhodně není určen na nic jiného, než jako příslušenství racku - jednak proto má ty vysouvací světla, druhak přes něj můžeš sledovat napětí jedné fáze (případně odběr z přístroje), za třetí má zezadu pouze iks zásuvek IEC, za čtvrté tyhle věci mívají integrovaný proudový jistič plus třeba nějaké filtry, přepětí a podpětí ale z principu nehlídají, pouze jej měří (např. 190-250 V)... z čehož všeho plyne, že použití je typicky např. pro efektový rack atd.

Připojovat přes to jakoukoliv výkonnou část PA není sice nemožné, zato pomýlené.

Uživatelský avatar
zzbar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: úte 12. dub 2011 3:48:02
Bydliště: někde u Uh.Hradiště

Ochrana aktivního systému

Příspěvek od zzbar » úte 12. dub 2011 23:24:19

Fajn. Tohle přesně jsem potřeboval slyšet :D Jednoznačnou odpověď. Ano/ne, případně jak na to.

honza637
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: ned 18. kvě 2008 23:42:26
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

Ochrana aktivního systému

Příspěvek od honza637 » stř 13. dub 2011 14:57:51

OK2MDK píše:vykon musí byt vetši nez príkon (krome delníka a federmanových konců)
Jinak neco podobného máme nahoře v FX racku (efekty) a svití to, meří to, a je to teda na ten efekták no.
Hele ty máš perpetum mobile? Je zvláštní že ve škole nás učili počítat účinnost výkon/ Příkon ... [-X Vždy totiž musí být menší než 1:-D

Pak k těm ochranám - Pokud chceš opravdu aparát ochránit, Chce to hlavně ochranu proti napěťovým špičkám. To ale není vůbec jednoduchá věc pokud má dobře chodit. Pak jsou záležitosti jako rušení které se po síti šíří, nadpětí, podpětí .... S tím toho moc neuděláš. Ledaže bys jel přes sinusovou UPSku (měnič který obsahuje zdroj, ten cpe proud do akumulátorů a následně se z toho zas měničem dělá 1 nebo 3 fázovej proud). Tohle ale v praxi nikdo nedělá protože je to brutálně drahé, rozměrné a těžké.
Nejlepší řešení v tomhle případě je mít v rozvaděči alespoň varistory (přepětová ochrana), LC filtr proti VF rušení a určitě jističe. Tohle se dá poskládat docela za dobré peníze.
Pak navíc může být měření napětí, odběru ... není to ale nutnost.
Analog je analog - trochu toho šumu tam být musí...

OK2MDK
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 502
Registrován: sob 31. led 2009 8:09:41
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Ochrana aktivního systému

Příspěvek od OK2MDK » stř 13. dub 2011 15:42:27

:oops: tak nachytal jsem se sám na to na co sem upozorňoval.

Přesně jak píšeš výkon je menší než příkon, napsal sem totální hovaďinu :oops: omlouvám se.

Uživatelský avatar
zzbar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: úte 12. dub 2011 3:48:02
Bydliště: někde u Uh.Hradiště

Ochrana aktivního systému

Příspěvek od zzbar » stř 13. dub 2011 16:18:01

Díky Honzo637. Jasná, konkrétní odpověď... Už jsem se bál, že mi tady nikdo neporadí.

A OK2MDK, v pohodě, každý dělá krpy.

Odpovědět

Zpět na „Elektroinstalace“