Ochrana aktivního systému

100-230-400 V..., rozvaděče, jištění, kabely, předpisy, oprávnění apod.
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Ochrana aktivního systému

Příspěvek od Návštěvník » čtv 18. zář 2014 18:16:57

Občas hrajem po vesnicích nebo na centrálu, používám mix Yamaha 03, který při podpětí spadne, stejně tak si občas stěžují klávesáci, že jim padají nástroje.

Stojí za to investovat do nějakého stabilu, našel jsem Furmany, nebo z českých

http://www.kytary-bayger.cz/Stabilizato ... _135_2.htm

http://www.chd-el.cz/index.php?id=50

Poprosil bych o zkušenosti s různými produkty nebo jak to děláte Vy ?

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: Ochrana aktivního systému

Příspěvek od KamilV » pát 19. zář 2014 11:37:29

Já to teda zatím neřeším, první co na lajnu připojuju je rozvaděč a změřím si, jestli jsou fáze v pořádku. V případě podpětí vůbec aparát nepřipojuju (s tím ale pořadatel musí počítat, posílám mu to v pokynech předem) a nechám si dotáhnout šťávu odjinud.

Pokud hráváte na tak pochybných zdrojí el., uvažoval bych asi o rackových UPSkách. Nedávno se tu přetřásaly. Za dobré peníze jsou rackové APC.

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Ochrana aktivního systému

Příspěvek od strapal » pát 18. srp 2017 3:12:05

Zdarec. Použiju archiv vlákno. Nedávno jsem krmil svůj aktiv aparátek (RCF HD32 a aktiv sub Mackie HD1501) v hospodě, kde jsem byl na jedné fázi s mrazícím boxem a zřejmě i s barovým kompresorem nebo co tam bylo připlé za svinstvo. Několikrát za večer se mi z aktivek ozvala celkem slušná rána a jednou dokonce v půlce songu vypadla digital konzole, co má svůj poměrně malý externí zdroj. Tudíž filtrace a ochrana nulová. Domnívám se, že za to mohlo opakované spouštění onoho kompresoru nebo motoru nebo nečeho podobného... Poradíte mi nějaký cenově rozumný filtr špiček nebo podobné heblo aby se mi něco podobného už nestalo?

Díkes za tip.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Ochrana aktivního systému

Příspěvek od Pavel Sedlák » pát 18. srp 2017 9:51:08

To je úděl hospodskýho hraní v CZ.
Mám bezpočet zážitků, kdy se provozovatel dušuje, že je vše v pořádku, naposledy to dělal Franta, hrálo na to Turbo i Kaťáci a nikdo si nestěžoval...

Příkladem budiž například "podnik" Eden v Pečkách, kde jsou sice nové rozvody, ale jen dvoudrátem a bez zapojeného ochranného kolíku !

Debilních instalací je plná republika a bohužel se nedá dělat nic jiného, než VŠE VŽDY DŮKLADNĚ PROVĚŘIT.

Nicméně On-Line UPS o patřičném výkonu by pomoc mohla, ale je to těžké a docela drahé.
Levné Off-Line nelze doporučit, mají špatné invertory, nevychází z nich sinusovka, ale jakési schody a často jsou zdrojem rušení.

Moje rada pro hraní v hospodě je: najít zásuvku na okruhu, kde není žádná hospodská technologie.
Je nezbytné mít svoji kabeláž (nejlíp 3x 2,5mm, guma) a rozhodně se vyhnout prodlužovačkám pro sekačky za výhodnou cenu.
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Ochrana aktivního systému

Příspěvek od strapal » pát 18. srp 2017 11:06:45

Jasně, základní věci mám v pořádku, 2.5 guma prodlužky včetně propájení nanýtovaných kolíků a přívodů uvnitř atd. No, asi nezbude než spáchat podrobné vyšetřování vždy na místě a vyhledat volnou zlatou žílu....

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: Ochrana aktivního systému

Příspěvek od Petr Z. » ned 20. srp 2017 14:31:37

V 90.letech byla instalace v hospodských sálech a starších kulturácích v takovém stavu, že když jste chtěli zahrát se silnějším a větším aparátem, bylo zapotřebí se vyloženě vloupat do některého většího rozvaděče, sundat dekl a vzít si šťávu přímo z přívodu. Nikdy se nenašel nikdo zodpovědný, ale smlouva Vás zavazovala zahrát, jinak byl malér.
Za tím účelem se tehdy vozil kus 5x6mm2 kabelu s 32A kabelovou zásuvkou a gumový rukavice.
A jak tak čtu, mnohde to tak i zůstalo, nebo to nějakej Franta polepil jenom tak, aby to "jaksi fungovalo".
Hlavně, aby jel kompresor a chlaďáky, všecko ostatní je takový vedlejší.
Ještě dneska lze v zastrčených vesnických "kulturácích" najít jednu starou 25A tlamu, jako jediný přípojný bod, ze kterého je teoreticky možný brát větší příkon, než z 1F zásuvky. Kdo a za kolik tomu baráku dělal revize, to vždy zůstává zahaleno tajemstvím.

Odpovědět

Zpět na „Elektroinstalace“