ART PS 4x4 a jiné distributory

100-230-400 V..., rozvaděče, jištění, kabely, předpisy, oprávnění apod.
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Hubert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: pát 24. čer 2011 8:19:19

ART PS 4x4 a jiné distributory

Příspěvek od Hubert » čtv 16. srp 2012 20:23:31

http://eshop.prodance.cz/ps-4x4/d-96006/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ahoj, zalíbila se mi tahle přepěťová ochrana - je elegantní, není potřeba do racku soplit zásuvku a má osvětlovací tuby, který vypadaj fakt profi :smt050

Byla by do menšího rackbagu na situace, kdy zvučím nějakou akci s naším divadlem.
Jezdíme s aparátkem maximálně o příkonu 1500 W (celkem) a často narazím na situaci kdy rozvod není nic moc - zásuvka visí ze zdi na drátkách a když se změří napětí, leze někde kolem 290 V.

K věci : Zajímá mě, zda-li má cenu pořizovat (jakoukoliv) takovouhle přepěťovou ochranu? ochrání techniku ve 100% případů?

Možná to není důležité, ale bude napájet ART EQ341, Behringer Dualfex, Zed 10FX, možná noťas a nějaké další procesory, to vše dle toho, s jak velkým ansáblem se pojede.

OT : kdyby se někomu chtělo dát výklad o tom, co jsou to EMI a RFI filtry a jaké mají v praxi využití, jsem jedno velké ucho.
Mikrofony: AKG D5, sE 1A
PA: 2x RCF 312-A mk II
Mix: Mackie ProFx12
Master EQ: ART EQ341 (přeosazené OZ)
Kabeláž: Tasker + Neutrik
Příslušenství: Adam Hall, Millenium, ART
Co nemám a potřebuji, si půjčím.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

ART PS 4x4 a jiné distributory

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 16. srp 2012 23:36:22

Prodáváme to, ale nejsem z provedení moc nadšený, použití speciálních ŽÁROVEK mně přijde v tomto roce jako kdyby tam byly petrolejky a osobně bych za ty peníze od laciné firmy čekal víc. Ručičkové měřáky jsou taky pěkné retro a o jejich přesnosti bych si nedělal iluze, pravděpodobně bude verze s digitály přesnější, ovšem zase o něco dražší.
Pokud je někde v síti 290, tak se to nejdřív musí dát dopořádku a až pak se na ni připojovat, podobné krabice nejsou určené k tomu, aby to napravily.

H.M.

Uživatelský avatar
Hubert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: pát 24. čer 2011 8:19:19

ART PS 4x4 a jiné distributory

Příspěvek od Hubert » pát 17. srp 2012 0:20:31

Zdeněk Prodance píše:Prodáváme to, ale nejsem z provedení moc nadšený, použití speciálních ŽÁROVEK mně přijde v tomto roce jako kdyby tam byly petrolejky a osobně bych za ty peníze od laciné firmy čekal víc. Ručičkové měřáky jsou taky pěkné retro a o jejich přesnosti bych si nedělal iluze, pravděpodobně bude verze s digitály přesnější, ovšem zase o něco dražší.
Pokud je někde v síti 290, tak se to nejdřív musí dát dopořádku a až pak se na ni připojovat, podobné krabice nejsou určené k tomu, aby to napravily.

H.M.
z čehož vyplývá, že je lepší si připlatit a pořídit si od Vás z obchodu třeba PS 4x4 PRO ? Mě se taky vizuálně víc líbí, vyhovuje mi BNC lampička vzadu a digitální měření.
Funkcí těchto "krabic" je tedy ochrana ve špičkách a ne stálé srážení například 250V na 230?

Ještě bych se chtěl konkrétně zeptat k E-shopu Prodance : fotka PS 4x4 PRO má na předním panelu zásuvku myslím americké standarty. Produkty, které dodáváte po Čr mají ale EURO konektory?
Mikrofony: AKG D5, sE 1A
PA: 2x RCF 312-A mk II
Mix: Mackie ProFx12
Master EQ: ART EQ341 (přeosazené OZ)
Kabeláž: Tasker + Neutrik
Příslušenství: Adam Hall, Millenium, ART
Co nemám a potřebuji, si půjčím.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

ART PS 4x4 a jiné distributory

Příspěvek od blaha » pát 17. srp 2012 0:35:07

A co toto
http://www.thomann.de/cz/phonic_ppc_9000_e.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Jinak opravdu by výkyvy sítě řešila asi jen UPSka.

Na osvětlení RACKu používám LED pásek spolu s dodělaným regulátorem. Reguace hlavně kvůli divadlu aby to nerušilo, když to jede naplno netahám ani lampičky k pultu, nejsou potřeba :D .
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

ART PS 4x4 a jiné distributory

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 17. srp 2012 0:54:14

Ano, stabilizátor to rozhodně není a s tím digitálním měřením je to docela pěkná věc na pohled, ale bohužel jako i jinde, nástup ledkového osvětlení někteří vůbec nepobrali a jiní si zase myslí, že je to nějaký zlatý důl, takže se improvizuje například těmi pásky. Je to divné, ale v branži prostě chybí lidé s dobrými nápady, schopní je také prosadit. Většina ledkových lampiček je také na prd anebo jsou neúměrně drahé. Asi se tím nikdo s IQ nad 80 nezabývá, ale maká na "smárfounech".
Konektory jsou evropské, to jen zaspala propagace.

H.M.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

ART PS 4x4 a jiné distributory

Příspěvek od blaha » pát 17. srp 2012 9:48:54

Teď nedávno jsem se bavil se známým, že snad napájecí distributor, který opravdu stabilizuje a vše filtruje vyrábí někdo u nás (ČR), cena někde kolem 10k, ale nemohl si vzpomenout kdo, zkouší mi to zjistit.
Tento jediný snad, co prošel, filtroval třeba problémy s lampama na kytarovým aparátu, atd.

Nevím, neviděl jsem, neslyšel jsem, ale je to pro mně docela zajímavý co to je, protože cena by nebyla zase tak strašná pokud by to opravdu dělalo vše co by to dělat mělo :D .

Mimochodem zásuvky na distributoru jsou podle mě jedno, protože buď musíš nakoupit speciálky napájecí kabely, nebo si upravíš jeden a a ten dáš na PSA. Ale u nás se pochopitelně osazují Euro zásuvkama.

EDIT: že by to bylo toto:
http://www.bayger.com/kytary/eshop/16-1 ... eti-BAYGER" onclick="window.open(this.href);return false;
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

ART PS 4x4 a jiné distributory

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 17. srp 2012 10:02:29

http://www.chd-el.cz/index.php?id=50" onclick="window.open(this.href);return false;

Tahle firma to být nemohla ? Jinak samozřejmě Furman.

H.M.

Frenk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 691
Registrován: stř 27. srp 2008 12:14:05
Bydliště: Opava

ART PS 4x4 a jiné distributory

Příspěvek od Frenk » pát 17. srp 2012 10:19:33

Nedoporučuji ART, ty žárovky jsou tma naprd. navíc tam pořádně nedrží a furt se uvolňují. V opavě v ARTklubu jsou 2 kusy a oba to delaj, mame verzi s digi metry a ty stoji za uplne prd. Ukazuje to kraviny napeti bezne lita treba od 215-250V pritom ve skutecnosti se vubec nehybe, to same s ampermetry. Nekdy tomu treba i jebne a ukaze treba 645 V :)
Jedinne plus pro me je vzadu lampicka, takze kdyz neco prepojuju v racku pekne vidim :-) Jinak radej 100% Furmana. Tipuju ze jednina ochrana, kterou ART ma bude nějaký filtr a max. varistor.
Never ask FOH sound engeener "Are you DJ?" because he can kill you....

Uživatelský avatar
maro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 273
Registrován: stř 26. led 2011 18:49:13

ART PS 4x4 a jiné distributory

Příspěvek od maro » pát 17. srp 2012 21:02:16

tak přesně toto sem vyraběl v Ostrave v Marpos s.r.o. .... no sem rad že už tam nejsem. nevím jak s filtrováním ale co se týče napětí tak to bylo velice solidní. a kvalita...no jak vím jak se tam co děla....


http://www.bayger.com/kytary/eshop/16-1 ... peti-2000W" onclick="window.open(this.href);return false;
Listen... and enjoy the sound

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

ART PS 4x4 a jiné distributory

Příspěvek od blaha » pát 17. srp 2012 23:00:37

A co třeba klasická UPSka, třeba
http://ups.heureka.cz/cyberpower-greenp ... rm-1500va/" onclick="window.open(this.href);return false;

Pravda, nemá lampičku :D .

Je to čistě myšlenkový pochod.

Toto mě taky zajímá, mám v plánu to v budoucnu nějak řešit, pro připojení pódiovky (kytary, apod.) a procesorů.

A pokud jsou distributory (ART, Phonic, apod.) oprvdu jen přepěťovky s nepřesným měřákem napětí, lampičkou s problémovýma žárovkama a rozbočkou s eurozásuvkama, kterénutí předělat napájecí kabeláž (a nakonec se najde nějaký trafo, který stejně donutí to přehodit na psa), pak to jsou hračky k ničemu a navíc zabírají 1U místo v racku.

Tohle mi přeci nahradí za zlomek ceny přepěťovka se PSEm, k měření pak za rozdíl ceny buď přesný měřák do rozvaděče, nebo jsem teď za nějakejch 350,- kupoval odečítací wattmetr do zásuvky (měří V, A, W), no a k lapičce jsem se výše, LED pásek s jednoduchým regulátorem udělá větší a lepší práci.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

ART PS 4x4 a jiné distributory

Příspěvek od Pavel Sedlák » sob 18. srp 2012 0:38:01

Tohle asi ne.
Když už, tak On-Line s dobrým měničem.
Tyhle levné Off-Line mají často hodně mizerný výstup, však to taky mají v popisu napsané:

Na výstupu této UPS je aproximovana sinusoida, která je někdy špatně vyhodnocována zdroji s aktivnim PFC jako podpětí nebo výpadek proudu
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Bildic
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 156
Registrován: ned 17. bře 2013 17:00:04

Re: ART PS 4x4 a jiné distributory

Příspěvek od Bildic » pát 05. črc 2013 10:04:47

Pekny den,

Pridam jednu skusenost. Na sportovej akcii, kde bolo cca 20 stanov s "atrakciami" (akcia pre cca 2500 ludi - kazdy stan ina firma s el. pripojenim - od PC cez pecenie klobas, wafli, po herne simulatory.

My sme v nasom stane ozvucovali kapelu. Cely areal bol " zozasuvkovany" na prenosnu centralu. Kedze nie kazdy usporiadatelovi nahlasil dopredu zariadenia a odber tak ...

Po zhliadnuti SYSTEMU rozvodu sme bez vahania zapojili FURMANa a nase GLD80 zapojili na UPS. Nastartovali sme techniku, spustili zvukovu skusku. - vsetko OK, az na nahodne "piskanie" - ton - odnekial. Furman i UPS boli pod stolom a pocit spokojnosti z ochrany BOL. Ked sa blizil cas otvorenia piskanie bolo castejsie (pripajali sa dalsi spotrebitelia) - i zvedavost odkial - az som zistil ze ten TON je z nasej UPS a Furman svieti 174V. Jazda na baterky je ohranicena casom a usporiadtelia krutili hlavou, ze su odbery, co neboli "nahlasene" ....

Vysledok- UPS z kola von, Mix, PC, bezdraty a adaptery na Furmana, Cerwin Vega aktiv(4x28 a 2x118) na priamo. Furmana som sledoval cely cas (174-202V). Akcia dopadla k spokojnosti. Prerusenie zvuku nenastalo ani raz.

PS. Pouzivame aj ART PS4x4PRO nad stageboxom v racku a vyuzivame jeho SUPER vysuvacie svietenie pri kablovani stageboxu - potrebujeme svietit zpredu - je pravdou, ze ziarovky sa prehrievaju. Zadne svietenie na husom krku nevyuzivame - prihriata ziarovka je problem.

J

banach
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 144
Registrován: stř 30. črc 2008 16:20:46
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: ART PS 4x4 a jiné distributory

Příspěvek od banach » pát 05. črc 2013 14:06:36

To už je vcelku značné podpětí. A zbylé dvě fáze si neměřil? Jestliže na té tvé (přetížené) bylo okolo 190 V, na další mohlo být 227 V a na poslední třeba 243 V. V tom případě by bylo lepší přesunout část zátěže na ty dvě s vyšším napětím. Není od věci snažit se zatěžovat síť pokud možno alespoň trochu symetricky.
Taky není úplně mimo si vše ještě před připojením rozvaděče proměřit a to třeba i chování jednotlivých fází a nuly pod zátěží, získáš představu o tom, kolik síť maximálně dodá a můžeš se v klidu rozhodnout, co kam navěsíš.

Bildic
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 156
Registrován: ned 17. bře 2013 17:00:04

Re: ART PS 4x4 a jiné distributory

Příspěvek od Bildic » pát 05. črc 2013 20:43:37

Dakujem za postreh,

Ked sme zacali naostro, nebol uz cas prehodit fazu - zvladli sme iba kontrolovat a cez organizatora odpajat "cierne" pripojky pripajajucich predlzovacky - ked niekto vidi volnu zasuvku PRECO by sa pytal ci moze...

Pre info - na dalsich fazach bol zmrzlinar, chladnicka, trenazer a dalsie skvosty. Ked zmrzlinar zistil ze komresor sa mu toci opacne- po telefone ho navigovali ako prehodit fazu - kable mu zacali horiet - este ze sme vtedy isli cez UPS.


Jedna skusenost - pri akciach s "vyssim" poctom aktivnych ucastnikov neustale kontrolovat prideleny privod.

Odpovědět

Zpět na „Elektroinstalace“