Pa a stabilizator napatia

100-230-400 V..., rozvaděče, jištění, kabely, předpisy, oprávnění apod.
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
pepan09
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 30. čer 2011 13:39:06

Pa a stabilizator napatia

Příspěvek od pepan09 » ned 10. úno 2013 10:59:01

Dobry den. Chcem sa spytat ako by sa malo spravne napajat Packo na hrani do 230 Volt. Mal by ist cely system cez stabilizator napatia? Teda nieco co sa zasunie popripade do 380 Volt pre velky odber? Dakujem.

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Re: Pa a stabilizator napatia

Příspěvek od sledge » ned 10. úno 2013 22:00:27

Ne, žádný stabilizátor není potřeba. Při potřebě zapojit na 380V (správně 400 V pro sdružené 3F napětí) stačí zapojit PA (přes 1F jistič) na jednu fázi, která má oněch 230 V.
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

šracko
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: ned 21. led 2018 0:28:52

Re: Pa a stabilizator napatia

Příspěvek od šracko » sob 26. kvě 2018 23:07:53

Viem že je to stará téma a neviem či si to niekto prečíta ale toto je asi najvohodnejši priestor,mám takí problém že mi bruní ekvalizér aj crosover a všetko mám prepojené Symetrickými káblami s xlr koncovkami viem že je to kvôli uzemneniu lebo som skúsil odpojiť a prestalo to,no kedže to takto riešiť nemôžem tak so mislel či by nepomohol nejaký Stabilizátor napätia s RFI/EMI filtrom napr Samson PowerBrite PB10 .Alebo je niečo vhodnejšie do čoho by som zapojil celí pa systém??

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Pa a stabilizator napatia

Příspěvek od Otas » ned 27. kvě 2018 7:05:59

Staré téma...
Předpokládám, že jsi si ověřil, zda nějaká XLR šňůra nemá chybu.
Prvotní otázka je, zda je vše napájené z jedné zásuvky 230V - častý problém u aktivek. Tím by se měly eliminovat různá napětí, která vznikají na zemi v rozvodech, je-li použita ochrana nulováním (což bylo v minulosti časté).
Prověřit reakci na použití tlačítek "lift", pokud je součásti PA mají.
Dále je pak možno použít DI boxy, jak tu bylo mockrát poraděno :), ty oddělí galvanicky zemně s rozdílným potenciálem.
Vložení filtru asi nezaškodí, rušení ze sítě může být rovněž příčinou rušivých napětí v signálu. Když ale slyším, že to brumí a že odpojení země pomáhá, nejspíše to podle mého názoru nebude hlavní příčinou.

šracko
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: ned 21. led 2018 0:28:52

Re: Pa a stabilizator napatia

Příspěvek od šracko » ned 27. kvě 2018 12:25:21

áno káble sú v poriadku,sú nové,všetko je z jednej zástrčky.Aktiv nemám nič,mám dve konce ekvalizér a Crossover, hudbu zatial púštam z telefonu,prepínanie lift a gound mám na obidvoch koncoch.jeden koniec mám na sub a druhí samozr na vrchy.takže ten stabilizátor ktorý som tu uviedol by filtroval tie rušenia zo sieti??

šracko
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: ned 21. led 2018 0:28:52

Re: Pa a stabilizator napatia

Příspěvek od šracko » ned 27. kvě 2018 13:58:23

A ešte ked mám odpojenú zem brum je preč ale občas počujem také skreslenie ked sa striedajú pesnički,pesnička dohrá a vtedi to na chvíľu počuť, počas pesnički nie lebo by som počul pri ťichých častiach.ten zvuk pripomína ako keby niekto ladil rádio

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Pa a stabilizator napatia

Příspěvek od Otas » ned 27. kvě 2018 14:45:27

Telefon má v té době zapojené nabíjení? Pokud ano, zkus ho na chvíli vypnout.
V této kombinaci je telefon nejslabším prvkem (nemá symetrický výstup) a nabíječky bez trafa jsou často rušičkami (resp. vytváří se na nich napětí proti zemi).
Zvuk z beden ale nebývá dle mých zkušeností typický brum, ale spíše jakési bzučení.

Jak máš zapojen nesymetrický výstup z telefonu do symetrického vstupu ekvalizéru? Máš spojeny piny 1 a 3 se stíněním kabelu?

asterix1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 205
Registrován: stř 13. bře 2013 14:34:39

Re: Pa a stabilizator napatia

Příspěvek od asterix1 » ned 27. kvě 2018 15:20:16

Pre poriadok si mohol uviesť o aký konkrétne ekvalizér, crossover a koncák ide. Treba rozlišovať či ide o sieťový brum alebo iné rušenie. Stabilizácia napätia nie je v tomto prípade potrebná a okrem toho ten Samson nie je stabilizátor napätia. Nakoniec si myslím, že ani Samson nemusí riešiť problém. Skontrolovať či majú napr. XLR káble prepojený pin 1 s chassis alebo nie. Pokiaľ sa jedná o sieťový brum a nereaguje LIFT GROUND prepínač, skúsiť káble XLR z crossoveru ku koncákom zapojiť FEMALE +2red -3black 1shield+chassis MALE +2red -3black 1 nezapojiť. Akým káblom prip. ako máš zapojený telefón k ekvalizéru? Ano zdroje NB a Tel. bývajú zdrojom rušenia (bzučanie, cvrlikanie apod.).

šracko
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: ned 21. led 2018 0:28:52

Re: Pa a stabilizator napatia

Příspěvek od šracko » ned 27. kvě 2018 20:12:22

Bez nabíjačky to počuť.Takže z telefonu Roland RCC-5-352XM do crossoveru Behringer CX 2310 SUPER-X PRO z crossoveru výstupy high LEWITZ MIC011-3M do ekvalizéru Behringer FBQ1502HD Ultragraph Pro a z ekvalizéru tiež LEWITZ MIC011-3M do Behringer KM1700 a ten koncák živí JBL JRX 215 a tie lewitz káble sú normálne prepojené číslo ku číslu 1 2 3,dúfam že som nič nesplietol.No a spodok výstup sub z crossoveru tiež tím lewitz káblom do the t.amp E-800 v mostíku a napája the box pro TP 118/800.všetko v jednej zástrčke.čítal som všade možne o rušení tím uzemnením preto som skúsil odpojiť čo už vieme že pomohlo,a na jednej stránke pre audiofilou som našiel distribútora el en ktorí tieto rušenia filtruje,len sa mi to nedarí znova nájsť.No a bzučalo mi to ešte pred tím ako som kúpil ten ekvalizér

šracko
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: ned 21. led 2018 0:28:52

Re: Pa a stabilizator napatia

Příspěvek od šracko » ned 27. kvě 2018 21:27:50

no zrejme som uplne neporozumel čo sa myslí tím brumom.u mna je to skvor také bzučanie

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Pa a stabilizator napatia

Příspěvek od Otas » pon 28. kvě 2018 16:44:06

Tak znovu.
Když jsi koupil kabel Roland RCC-5-352XM, který má (kromě pár zajisté skvělých a v profi zbytečných vlastností - zvláště ve srovnání s "pozor na uši" v řetězci dále) schopnost ze signálu 2 * nesymetrický jack 3,5 udělat symetrický výstup do dvou male XLR, zkus si na něm prověřit, zda je pin 1,3 na male spojen se zemí na jack 3,5 (a tudíž XLR není symetrickým výstupem!!). Tak to totiž potřebuješ. Ono by ale pak ty XLR male jinak musely být vzájemně nějak rozlišeny (levý - pravý). A to nevidím.

Vypadá to, jako by to bylo jen rozbočení symetrického 3,5 jacku do dvou symetrických male XLR (to by pak XLR symetrickým výstupem byl...). V nevhodnosti tohoto kabelu bude zřejmě jádro problému. Nějaký ohmmetr máš?

šracko
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: ned 21. led 2018 0:28:52

Re: Pa a stabilizator napatia

Příspěvek od šracko » pon 28. kvě 2018 23:34:39

Dakujem za každú reakciu,Mám merač,aparatúru nemám doma ale na chate.takže neviem ten kábel teraz pozrieť,Takže ak to správne chápem tak treba z jacku zem dať na obidve xlr pin 1 a 3 spojené a zbytok z jacku rozdeliť na jednu a druhu stranu do xlr na pin 2.aj som našiel zopár schém kde to tak je. ešte skúsim prepnúť lift a gound.A ešte by bolo dobré dať ten dj box medzi tel a crossover??

Bildic
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 156
Registrován: ned 17. bře 2013 17:00:04

Re: Pa a stabilizator napatia

Příspěvek od Bildic » úte 29. kvě 2018 11:39:17

Pozri si toto vlákno
viewtopic.php?t=96&start=45

Ak chceš tomu aj rozumieť (bolo to už tu tiež - predchadzajuci link, okolo str 130)
http://www.bennettprescott.com/download ... torial.pdf

šracko
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: ned 21. led 2018 0:28:52

Re: Pa a stabilizator napatia

Příspěvek od šracko » stř 30. kvě 2018 11:36:37

dakujem za radi určite mi niečo s toho pomôže

Odpovědět

Zpět na „Elektroinstalace“