Přípojné misto

100-230-400 V..., rozvaděče, jištění, kabely, předpisy, oprávnění apod.
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO14
Uživatelský avatar
Ydee

Přípojné misto

Příspěvek od Ydee » stř 02. črc 2014 8:18:21

Dobrý den,

potřeboval bych poradit. Potřebuji zřídit přípojné místo na VGA, jack 3.5., HDMI a USB. Vím, že se tá koupit taková krabice, kam se vyřežou díry a zasadí se tam konektory. Nevíte kde se dá sehnat? Nebo sehnat přímo "zásuvku", která bude všechny konektory obsahovat. Dík Zdeněk

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3513
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Přípojné misto

Příspěvek od blaha » stř 02. črc 2014 8:36:22

Zase jeden tajemnej jako hrad v Karpatech.

Ano dá se odpovědět, potřebné věci koupíš v obchodu s elektrosoučástkami (GES, GME, TME, Conrad, apod.). Případně krabici v obchodech s elektromateriálem (místní, Sonepar, Hornbach, Baumax, apod.).

Pořádně poradit se ale nedá, protože netušíme odkud kam, k čemu to má sloužit, na jakou vzdálenost, v jakém prostředí, jak to má vypadat, atp.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, divadlo Jaroměř, občas zvučení na sebe mimo divadlo, občas nějaký ten prodej i instalace techniky

Uživatelský avatar
Ydee

Re: Přípojné misto

Příspěvek od Ydee » stř 02. črc 2014 8:50:16

potřeboval bych něco na způsob http://www.elmeko.cz/?i=613/isl-modul-ii-letovaci&s=166 je to do kongresového sálu vzdálenost HDMI VGA tak max 10m a povede to od místa, kam se zapojí pc při nějakém semináři a aby se od tamtud dal ovládat jak zvuk, tak i obraz. Je to dotaz od kolegy k čemu USB to netušim :) Kdyžtak to prodloužíme kabelem :) Jinak dík za rychlou odpověď :)

Ota
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 380
Registrován: ned 08. led 2006 15:06:12

Re: Přípojné misto

Příspěvek od Ota » stř 02. črc 2014 9:19:00

A počítáš s tím, že pro HDMI už bude zapotřebí na tuto vzdálenost trochu "lepší" profi kabel, který bude špatně ohebný? VGA by také neměl být tkaničkou, obvyklou k propojení do 2m. To se většinou obtížně nacpe do malé krabice, či naohybá ak, aby se časem něco nezlámalo. Pro ovládání projektoru by místo USB, které by bez dalších aktivních prvků s touto vzdáleností již mělo téměř jistě problémy, by spíše měl být nejlépe LAN konektor, možná, dle situace i devíti-pin RS232. Ale ovládání projektoru nemá význam vést do připojovacího panelu pro notebooky přednášejících, většinou tyto kabely směřují tam, kde se předpokládá obsluha operátorem kongresu. RJ45 projektoru se připojí do místní sítě a pak jej lze "šéfovat" odkudkoliv. RS232 se zřizuje, pokud je použito integrované ovládání technologií sálu a tak končí spíše v racku, či skříňce, kde je umístěn nějaký ten kontrolér.
Co zvuk? Ten vydoluješ z HDMI jak? Nebo jak si představuješ ovládání zvuku? Předpokládám že jej nebude snad mít na starosti reproduktorek v projektoru?

Hoď sem nějaký nákres celkového propojení, co je to za sál, jaký rozsah konferencí by se zde měl konat a pak můžeme něco začít řešit. Mimochodem, pro přípojný panel je nutné volit velmi robustní profesionální verze konektorů.

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Přípojné misto

Příspěvek od Ondráš » stř 02. črc 2014 23:52:32

Taková přípojná místa běžně vyrábím, ale také mi není jasné z dotazu co je přesně účelem, tady to chce opravu být velmi konkrétní, protože řešení je několik, diametrálně se lišících i cenou. Na trhu je toho spousta, ale máloco spolehlivě funguje. Existují ověřené kombinace, upřímně je v tom i nějaké to knowhow.

1/ To přípojné místo povede přímo do projektoru?
2/ Počítá se v sále s odbornou obsluhou nebo si to mají lidé ovládat sami (jak?)?
3/ Kdo a jak (čím) bude přepínat vstupy? Stačí jen z PM (příp. místo) dovést kabely do projektoru?
4/ USB je tam kvůli ovládání (stačí 1.1) nebo pro USB flashky (2.0, 3.0) ?
5/ Je to pevná instalace nebo mobilní? Jaké jsou požární požadavky na kabely a PM?
6/ Bude součástí PM i zásuvka 230V?
7/ s LAN nepočítáte? Nebo je tam WIFI?
...

Odpovědět

Zpět na „Elektroinstalace“