Rozvaděč na 230 V

100-230-400 V..., rozvaděče, jištění, kabely, předpisy, oprávnění apod.
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Chosse

Rozvaděč na 230 V

Příspěvek od Chosse » pon 29. čer 2015 9:05:56

Zdravim. Budu si stavet rozvadec do racku a rad bychse poptal na vase zkusenosti a doporuceni. Mam zhruba predstavu. Pixlu 3u . Ze zadu bude asi 2 m kabel s vidlici do zasuvky na 230V. Rozvadec bude mit hlavni jistic 13A ( je tu i z duvodu abych pri vypadku jistice vlivem velkeho zatizeni nebehal a nehledal skrin po budove)ktery bude zaroven i predjisteni pro prepetove ochrany 2 a 3 tridy na Din listu. Kdyby se nemusely predjistovat tesne pred nimy tak tam ani ten 13A jistic nedam protoze prijdu o 3 A. Pak dale budou 3samostatne obvody. Kazdy bude mit 1f proudovy chranic a za nim 10A jistic.Rad bych znal vase nazory na tuto konstrukci.

Pawlyk65
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: úte 30. srp 2011 14:56:06

Re: Rozvaděč na 230 V

Příspěvek od Pawlyk65 » pon 29. čer 2015 10:48:54

To je spíše otázka na toho, kdo se pod "to" podepíše...čili minimálně revizní technik...
v dnešní době se tyhle "stavby" nevyplatí, spousta firem ti postaví rozvaděč podle tvých not - a není to o moc dražší, ale jako bonus dostaneš "prohlášení o shodě" a na rok revizi s testovacím protokolem...a bez těchto papírů to v racku prostě nemá co dělat...

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Rozvaděč na 230 V

Příspěvek od Návštěvník » pon 29. čer 2015 12:51:07

Jasny za revizakem zajdu. Jinak krom prepetove ochrany 2 tridy mam vsechny komponenty. Me de hlavne o ty prepetovky. Selektivitu jisteni jsem bych rek dodrzel spravne. Jde mi hlavne o to esi ty prepetovky musim predjistovat az v tom rackovym rozvadeci nebo staci jistitc 16A te dane zasuvky v te budove na kterou se napojim. A zda-li tam ma cenu strkat i prepetovku prvni tridy( jiskriste, zafunguje pri uderu blesku) bezne se dava ale do antonicku nebo hlavnich rozvadecu budov. S prepetovkama v mobilnich instalacich jsem se este nesetkal.

Uživatelský avatar
maro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 273
Registrován: stř 26. led 2011 18:49:13

Re: Rozvaděč na 230 V

Příspěvek od maro » pon 29. čer 2015 18:53:14

Mě jen napadá jestli není 13 (16) A málo? Co na to budes připojovat?
Listen... and enjoy the sound

Uživatelský avatar
Chosse

Re: Rozvaděč na 230 V

Příspěvek od Chosse » pon 29. čer 2015 20:10:01

3 x zesilovač od RCF do kupy si berou příkon 1850 ( Hudební výkon je jinde) 2 ks RCF Art 710 A to moc nebude a gramce s mixem to je 50 watt, druhej mixpult od RCF , a možná jedna dve podobný prkotiny. Mělo by to zvládat.

Odpovědět

Zpět na „Elektroinstalace“