ORION - kdo to vyrábí, existuje ještě?

100-230-400 V..., rozvaděče, jištění, kabely, předpisy, oprávnění apod.
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

ORION - kdo to vyrábí, existuje ještě?

Příspěvek od mkarr » pon 02. dub 2018 21:44:25

Ahoj,
Kdybych tohoneviděl plný kostel, žekl bych, že značka ORION neexistuje. Google o ní dost zarytě mlčí, nebo odkáže na jeden či dva zesilovače. Nemáte někdo představu, kde od toho sehnat nějakou dokumentaci? Jedná se mi o aktivní reprosloupky a o zesilovač / rozhlasovou ústřednu. Od žádného v tuto chvíli nemám konkrétní model, protože jsem si naivně myslel, že toho na netu najdu kopu a model dohledám podle vzhledu. Bohužel se zdá, že kromě oblohy a fordu se orion nikde nevyskytuje.
Pokud by bylo potřeba, modely jednotlivých zařízení opíšu za dva týdny až tam půjdu.
Děkuju za případné tipy, pokud někdo tušíte kam se mám podívat.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: ORION - kdo to vyrábí, existuje ještě?

Příspěvek od CharlesBass » pon 02. dub 2018 22:07:39

Zkus hledat v exotičtějších jazycích, než je angličtina. Myslím tím italštinu, španělštinu, atp... a pokud si nehledal konkrétní modely (to bys je sem vypsal) tak tě to tam ani nenasměrovalo. Google je dost parchant a ovlivnuje výsledky hledání i podle cílové skupiny možné reklamy :-)

Je to nejspíš něco na úrovni max státu asi jako u nás Megaton. Ale pak je zajímavé to, že to (a proč) vyhrálo nad Dexonem atp :-D
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: ORION - kdo to vyrábí, existuje ještě?

Příspěvek od mkarr » úte 03. dub 2018 0:05:38

Mám podezření na itálii. Ale proč to vyhrálo na dexonem je asi docela zřejmé. Ono to docela pěkně funguje. Teda né že by všechno od dexonu byl šmejd, ale mám k dexonu jisté výhrady, které bych asi vůči tomu Orionu neměl, Spíš bych to přirovnal ke značce Rduch, než k Dexonu. I když ho znám jen z jedné instalace. Děkuju, podívám se především v italštině.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: ORION - kdo to vyrábí, existuje ještě?

Příspěvek od mkarr » úte 03. dub 2018 15:27:09

Tak správné zaklínadlo je "ORION/gt". Další zaklínadlo (model zesilovače) pak je "new Bellatrix" Je zajímavé, jak moc relevantních výsledků se pak zobrazí. Hledání v italštině pomohlo najít výrobce. Web ale vypadá jako z minulého století a dokumentace nebo manuál je něco o čem asi nikdy neslyšeli. No snad se alespoň ozvou na anglicky psaný e-mail.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: ORION - kdo to vyrábí, existuje ještě?

Příspěvek od CharlesBass » úte 03. dub 2018 22:41:47

Ty brďo, to snad normálně na koleněně bastlej někde v zákristii nějaký ministranti :-D Ty vstupy sou popsaný přesně tím "kostelním" žargónem :-) Takový nápisy sem viděl na naprosto amatérský mašině "alá 80tý roky Transiwat" někde tady v čechách. Nejspíš to sem přišlo doporučením přímo z itálie, pokud tím tam je vybaven každej druhej kostel, tak je možný, že se to prostě ujalo takhle, voni si ti černoprdelníci rozuměj v tej jejich biblickej latině po celým světě :-) Ten Dexon mě napadl jen jako příklad, protože ten vyhrává především kvůli ceně, co sem tak čet, instalačnímu audiu moc nerozumím, ale prá bedniček už sem takhle použitých taky viděl. Ale myslím, že takhle fabricky přispůsobený vstupy a funkce pro daný účel by člověk (teda služebník boží ;-) ) asi jen tak nenašel.

Je to hodně zajímavý, já párkrát hledal věci (automotive) i v itálii, francii, a jakmile k tomu člověk nepřipíše nějakej italskej/francouzkej popis toho co hledá, nemá šanci, ikdyby název výrobku zněl Power Amplifier :-) No co si budeme nalhávat, některý český vejšplechty musej zamotávat hlavu jiným informací chtivým inostrancům :-)

A nemáš zač, jen mě to s tím "jazykovou adaptací" napadlo.
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: ORION - kdo to vyrábí, existuje ještě?

Příspěvek od zahy » stř 04. dub 2018 14:54:33

Hod sem nejake odkazy prosim. Taky bych se mrknul.
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ORION - kdo to vyrábí, existuje ještě?

Příspěvek od TomasVv » stř 04. dub 2018 16:07:47

Dělám, co mě baví.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: ORION - kdo to vyrábí, existuje ještě?

Příspěvek od mkarr » stř 04. dub 2018 18:37:37

Proto jsem psal, že bych to připodobnil spíš k firmě RDUCH, což jsou poláci, kteří se taky specializují na kostely. A podle mého názoru v tom nejsou vůbec špatní. Teda RDUCH se tady myslím někdy loni i probíral, ale ORION/gt bych podle toho webu řekl, že někde zamrzl a že tam akorát jednou týdně někdo chodí větrat. hjinak ten kostel co mám na mysli tak není vybavený špatnýma věcma. Reprosloupy (aktivní) vypadají docela profesionálně a zvuk taky nemají špatný, mikrofony (asi electret) mají vestavěný gate a čidlo přiblížení, aby se zavřely když není koho snímat, nebo když snímaný nemluví a fungují taky celkem pěkně. Teda on i ten zesilovač, ale samotnou instalaci někdo zbastlil způsobem ve kterém aby se prase vyznalo a tak sháním co nejvíc moudra před tím, než do toho šáhnu, abych nenadělal víc škody jak užitku a aby to v každém případě šlapalo až budu odcházet.
Konkrétně tam chci do nějakého insertu zapojit nějakou jednokanálovou sabine fbx(podle toho co seženu), protože mají i dost tiché mluvčí a pohybují se na hranici vazby. Další krok pak možná bude nějaký kompresor (ano ideálně powerQ, ale to asi nekoupí), protože až to půjde zesílit víc, budou zase někteří jiní mluvčí budit spáče a plašit holuby na věži.

Odpovědět

Zpět na „Elektroinstalace“