Zemnící vodič v 220 V - odpojit či neodpojit? NEODPOJIT!!

100-230-400 V..., rozvaděče, jištění, kabely, předpisy, oprávnění apod.
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zemnící vodič

Příspěvek od maly_medved » ned 01. bře 2009 9:51:29

Nevím jestli je otázka směřovaná mně ..... ale přihodím si.

- Souhlasím že pro přednášejícího je příjemnější mít vlastní NB , navíc - fakt bych se bavil pohledem na místního technika jak zápolí s prezentací z MAC ( i když jsou vyjímky )

- například ten Fortron NB 65 CEC se mi líbí, určitě to stojí za zkoušku . Vidím na jeho štítku značku shody s platnými normami EU, pokud na něj vydá dovozce - prodejce prohlášení o shodě, nevidím problém . Ale bál bych se případného nařčení že jsem poškodil NB tím že jsem mu dal svůj zdroj ( i když by například kolaps OS s mým zdrojem vůbec nesouvisel ) :lol:
noxus píše:ale ked si vezmes ze v baraku je 5 sal a kolko krat sa tam funguje paralelne a este nehovorim ked je velky kongres no fuuu.
- Jste veřejná instituce s velkou návštěvností ..... poraďte se se svým RT ( revizním technikem ) , který má povinnost u vás pravidelně vykonávat revize el. spotřebičů.

Plně souhlasím s J.J.

Uživatelský avatar
noxus
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 241
Registrován: pon 28. črc 2008 21:34:35
Bydliště: BB, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Zemnící vodič

Příspěvek od noxus » ned 01. bře 2009 17:46:23

Mnohy pozname, ze ked sa aj najde takato organizacia ktora za technicke sluzby poriadne zaplati tak sa to u (poskomouskych barakov v sprave sukromnika) uz naspat do techniky neda ale si to zapocitaju do zisku a tym to konci. A my mozeme skemrat o 30m multykabel rok a nic z toho.. ale fnukat nad dobou to nieje cielom tohoto topicu.
Takze ano takto si to vyriesim v terajsom zamestnani, kde sa vybavuje divadlo od 0 a mozem riesit aj elektrosustavu ale nie kazdy ma take vyhody. Preto som chcel zisti ci uz niekto prisiel na nejaku fintu ako jednoducho odstranit bordel z notebooku na pol hodinovu prednasku bez investicie tisicov a kedze kukam, ze asi nie tak na to kaslem zatial aj ja a tlacitko Mute budem pouzivat aj nadalej.
Cest praci a robote pokoj :-$

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Zemnící vodič

Příspěvek od Martin » ned 01. bře 2009 23:18:30

ahoj všem,
díky za vyjádření k problematickému tématu...
...ale smazal jsem několik posledních příspěvků, které se odvíjely v duchu vzdychání, jak a proč to dnes kde ne/funguje.

Jedná se o vlákno o velmi, nebojím se říct, až životně důležitém tématu, proto bych v něm rád více než v jiných udržel jistou konzistenci. Takže máte-li co ještě říci k odpojování zemního vodiče, sem s tím, jinak využijte služeb již založených vláken, nebo si založte nové.
Díky za pochopení.
Martin

postak9238
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: pát 27. úno 2009 2:55:45

Re: Zemnící vodič

Příspěvek od postak9238 » stř 04. bře 2009 13:10:08

ahoj.. notebooky jsou peklo ,ale pokud má dobrou baterku je dodré odpojit NB. od zdroje po dobu příspěvku , ale poslední dobou s připojením NB. problémy nemám ..
Opravdu je dobré dodržovat zapojení zemí v aparatu dle pravidel ... nedodržení "zemní čistoty" nemusí mít za následek brum v P.A. ale máte blíž k zpětné vazbě a zařízení kteé vám nikdy nevrčelo vrčí .... aspektů ,které se projevují prasáckym zapojení zemí, je spoustu .
ještě k té ˇčínské napajecí šnůře ...ta potvora se tváří ůplně jako každá jiná jen na vidlici neni plíšek na kolík a je o něco hubenější... potkal jsem jí na nástrojovce ...byla dodána s kytarovou hlavou ..Marshal.. docela peklo když musí člověk hlídat ještě back line... hlavně kytarysta bez země nic moc..!
jinak používám aktivní oddělovací "trasformátory "... Beringer, BSS,tapco, pro oddělení NB.jsou lepší než klasická trafa.

honza637
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: ned 18. kvě 2008 23:42:26
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zemnící vodič

Příspěvek od honza637 » stř 04. bře 2009 14:56:37

Malý dotaz: V čem jsou ty "aktivní" trafa (krásný výraz ve spojení s transformátorem) lepší? Rád se poučím.
Analog je analog - trochu toho šumu tam být musí...

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zemnící vodič

Příspěvek od maly_medved » stř 04. bře 2009 15:11:11

postak9238 píše:jinak používám aktivní oddělovací "trasformátory "... Beringer, BSS,tapco, pro oddělení NB.jsou lepší než klasická trafa.
Taky jsem zvědavý .......

postak9238
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: pát 27. úno 2009 2:55:45

Re: Zemnící vodič

Příspěvek od postak9238 » stř 04. bře 2009 18:08:40

dal jsem Transformátor schválně do uvozovek .activní neboli napájené 48V nebo baterii 9 V , protože D.I. má jak vstupní tak výstupní elektronické obvody...některé oddělovací obvody hlavně pro Video ,ale i audio maji dokonce napájení pro vstup a výstup zvlášt ..

docela si budu dávat bach jak se vyjadřuju ,dost se tady slovíčkarí #-o

postak9238
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: pát 27. úno 2009 2:55:45

Re: Zemnící vodič

Příspěvek od postak9238 » stř 04. bře 2009 18:14:54

pasivní D.I. (tedy analog) nešumí... napajené D.I. šumí :wink:

honza637
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: ned 18. kvě 2008 23:42:26
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zemnící vodič

Příspěvek od honza637 » stř 04. bře 2009 22:17:47

To je vcelku logický závěr. Kde není polovodič, není ani šum:)
Analog je analog - trochu toho šumu tam být musí...

Frenk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 691
Registrován: stř 27. srp 2008 12:14:05
Bydliště: Opava

Re: Zemnící vodič

Příspěvek od Frenk » čtv 05. bře 2009 10:52:13

honza637 píše:To je vcelku logický závěr. Kde není polovodič, není ani šum:)
[-X nn neni pravda. I obycejny rezistor šumí. Vice treba tady http://cs.wikipedia.org/wiki/Rezistor#C ... stor.C5.AF
Never ask FOH sound engeener "Are you DJ?" because he can kill you....

honza637
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: ned 18. kvě 2008 23:42:26
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zemnící vodič

Příspěvek od honza637 » čtv 05. bře 2009 21:10:56

Pokud se budeme bavit na fyzikální úrovni tak ano. Pokud se budeme bavit jako lidi od provozu tak co myslíš že šumí víc? Operák za 5 Kč ( ve kterém jsou i odpory) nebo jen ten odpor?
Tohle bych nechal být. Je to mimo téma a šum rezistoru je fakt zanedbatelný.
Analog je analog - trochu toho šumu tam být musí...

Uživatelský avatar
Jose1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 638
Registrován: stř 20. kvě 2009 19:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zemnící vodič

Příspěvek od Jose1 » sob 27. čer 2009 22:23:41

Rovněž jsem dlouze laboroval se zvuky, které produkují NTB. Opominu teď variantu externí zvukovky, převodního trafa, Diboxu a skutečnost, že ani tato řešení kolikrát 100% nepomohou. Při konferencích, kdy si přednášející dotáhne vlastní NTB samozřejmě s interní zvukovkou, řeším již léta přenos zvuku do mixu radiovou cestou. Napíchnu NTB 3,5 jackem na druhý konec kapesní vysílač. Dokonce máme zhotovený k těmto účelům napájecí zdroj na 230V se šňůrou a na konci připojenou vykuchanou 9V baterii. Používám Sennheiser. Ale zase, některé šelesty produkující HDD prostě pryč nedostaneš.

jardatop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 461
Registrován: stř 26. bře 2008 23:39:44
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Zemnící vodič

Příspěvek od jardatop » sob 27. čer 2009 23:43:22

Pokud se ti ozyva selest z hrkani hardisku, tak za to muze blba (resp. integrovana) zvukovka. To nema se zemni smyckou nic spolecneho.

Uživatelský avatar
Jose1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 638
Registrován: stř 20. kvě 2009 19:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zemnící vodič

Příspěvek od Jose1 » ned 28. čer 2009 15:21:32

.....a pokud ten NTB není můj, tak s tím nic nenadělám, neníliž pravda.... :D

OK2MDK
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 502
Registrován: sob 31. led 2009 8:09:41
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zemnící vodič

Příspěvek od OK2MDK » pon 03. srp 2009 16:36:19

když to tak čtu děsí mě ta představa a vzpoměl sem jsi, jak na jedné narychlo akci kde nějaký nouzový zvuk (prvni linie) dovezli ze studia a mezitím odzemněnou prodlužku (neoznačená!!) a pak jsme přijeli my napíchli mix, a já začal zapojovat rozplet a najedou šleha, a já si řekl aha statika... , no a když už me to šlahlo po 3. tak mi docvaklo že sem měl štestí. nakonec jsme tu problužku našli vyhodili a bylo po problému.

život máme jenom jeden, ad žijou fíčka...

Odpovědět

Zpět na „Elektroinstalace“