RADIUS/RED LINE

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Elf44

RADIUS/RED LINE

Příspěvek od Elf44 » stř 01. črc 2020 3:05:35

Zatím jsem nikde nenarazil na zkušenosti z řadami RADIUS a RED LINE ani sem je nikde neslyšel,, Má tu někdo vyzkoušeno co ty bedny zvládnou?

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: RADIUS/RED LINE

Příspěvek od Otas » stř 01. črc 2020 10:44:19

Když jsem slyšel RED LINE na předváděčce Prodanců, tak ve srovnání s ostatními bednami ani neurazily, ale ani nenadchly. Focusing je fajn, na ucho pak bedýnky znějí dost neutrálně. Mám se staršími NT59 s focusingem zajímavou zkušenost, že u nich měřící mikrofon odpovídá vnímání mých uší; jak to definoval při poslechu jeden můj známý - hifista: nic jim neschází ani nepřebývá. Radius mi připadá o fous lépe vybaven, nepamatuji si na ně z předváděček.
V této cenové kategorii mi na ucho i výbavou připadaly aktivky JBL SRX 8.. o dost lepší, nicméně vedle sebe jsem srovnání neměl.

Uživatelský avatar
Elf44

Re: RADIUS/RED LINE

Příspěvek od Elf44 » stř 01. črc 2020 12:51:54

Ja sem právě o nich přemýšlel,, konkrétně o RL 15 přece jen od bedny za 40k už něco člověk očekává a mě osobně jde o kvalitu a preciznost zvuku,, ještě mě zaujala od RCF NX 45, ale nevím které z nich hraje lépe,, popř. Jiné bedny které zahrají lépe? Převážně ty bedny potřebuju na reprodukovanou hudbu takže by mi to mělo stačit,, ale přece jen chci za ty peníze vybrat dobře,, a nemám moc času na to abych objizdel akce nebo obchody kde bych si je mohl jednotlivě poslechnout,, Díky za reakce,,

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: RADIUS/RED LINE

Příspěvek od exxxi » stř 01. črc 2020 13:51:44

Mohu doporučit koaxiální 2x10" s koaxiálním driverem od Petra Vinše (SPLacoustics). Stránky mu teď asi nefungují, ale on ano :D kdyžtak soukromě pošlu kontakt. Sice už je to hladina 50 tisíc za bednu, ale je to krok dopředu.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
Elf44

Re: RADIUS/RED LINE

Příspěvek od Elf44 » stř 01. črc 2020 15:29:09

Věřím tomu také sem na ně slyšel samou chválu,, ale nevím on je dělá i v aktivní variantě? Já sem se popravdě chtěl vyhnout ex.zesikum a procesorum atd..

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: RADIUS/RED LINE

Příspěvek od Otas » stř 01. črc 2020 18:10:49

Pokud ne Vinše (rovněž souhlas s kvalitou), tak k těm aktivkám:
RCF mají snad jako sport :( (nebo spíše pro vykazovatelné vyšší max SPL?) navýšenu citlivost na výškách, nyní téměř u všech aktivních beden. Což vyvolává dost nevole. Většina lidí si myslí (já rovněž), že když bednu zapne v základním módu, tak by měla být kmitočtová charka vyrovnaná.
https://www.prodance.cz/data/attachment ... NX45_A.pdf
Jak jsem se výše zmínil, já bych asi šel cestou JBL SRX (výhodou oproti těm EAW je i 3" cívka driveru a nižší dělení), oproti NX zahraje basy, odkaz třebas na 15" verzi:
https://www.muziker.cz/jbl-srx815p
Samozřejmě nenavnímal jsem, co od toho (kromě vysoké kvality) očekáváš, co hraješ, co bude pod tím jako sub atd. To může volbu dost ovlivnit.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: RADIUS/RED LINE

Příspěvek od exxxi » stř 01. črc 2020 19:20:04

Ano, za těch 50tisic mluvím o aktivace u Petra. Dokonce si můžeš vybrat, jestli modul Powersoft neboRAM. Já šel do RAM.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
Elf44

Re: RADIUS/RED LINE

Příspěvek od Elf44 » stř 01. črc 2020 22:18:05

Tak bedny beru pro sebe s tím že je bude využívat obcas i kolega,, hrajeme taneční, elektronickou hudbu s tím že občas hrajeme i oldies 80,90,,
Potřebuji aby ty bedny uhráli 50/60 lidí bez subwooferu a potom cca do 200 lidi se subwooferem,, momentálně mám 2x od voicemaster 2x 400w woofer osazenej 15,
SOU to bedny ze kterýma sem začínal,, momentálně potřebuji nové vrchy,, s tím že brzy budu chtít i nové suby (silnější) ty nejspíš nechám postavit od futuresound nebo někoho kdo to umí,, To JBL popravdě nevím zatím jsem slyšel že na ně lidi hodně hází špínu, ale to je nejspís jen na určitou řadu od JBL,, hodne chváli sem slyšel i na EV, ale to nevím jestli není jen propagace od lidí co tu značku prodávají,, měl sem možnost slyšet od QSC K12 a ten zvuk se mi líbil, ale je to uz dlouho,, a nevím já je na tom qsc teď,, jak sem říkal chci za ty peníze to nejlepší co jde,, a ne koupit bedny za 80 k a pak někde slyšet bedny za polovinu které budou hrát stejně né_li lépe,,,

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: RADIUS/RED LINE

Příspěvek od Otas » čtv 02. črc 2020 7:28:19

Aha, tak tedy disco, pokud to správně chápu (pan kolega je z oboru :)).
Prastarý problém, aby to zahrálo dostatek basů a přitom moc nezkazilo středy při vysoké výchylce a otázka, zda je vůbec zahrát dovede. Čili použití basu oproti středobasu. Nezapomeňme na fyzikální zákonitost, kdy vyzáření nejhlubších basů je závislé (omezené) na mocnině plochy membrány a mocnině hodnoty výchylky membrány X (velmi zjednodušeno). Basová repra mají výchylku Xmax obvykle podstatně vyšší, ale mají nižší účinnost a na ucho hrají hůře středy (nebo je prostě nezahrají vůbec). Z popsaných důvodů závislosti na ploše membrány při výběru rozměru inklinujme k 15".

Všechny dosud navržené kombinace EAW a RCF jsou stavěny pro provoz se subem, jsou vybaveny středobasem, aby pěkně zahrály středy. 1" driver obvykle nemá rád kmitočty pod cca 1,8 kHz. Tohle pásmo tedy ještě musí středobas pěkně zahrát (pomíjim problém směrovosti). Nevím, jak jsou na tom s basy ty 10" od Vinše, 10" nebývají pro basy vhodné - problém s účinností kontra povolenou výchylkou.

Řešením je kvalitní 1,4" driver, který dovede zahrát i 1 kHz a umožní dělící kmitočet blízko 1 kHz. Tím se umožní dělení se skutečným basovým reproduktorem s větším Xmax. Tuto konstrukci mají mimo jiné ty JBL SRX. (nikoliv nižší řady PRX apod.). Stejně tak některé další firmy tuto konstrukci používají ve vyšších řadách.

Já pak nyní v praxi používám samodomo kombinaci 1,4" driveru, dělím na 1,3 kHz a mám pod tím basák s Xmax 9,8 mm, mám to v 15" i 12" (tam jen 9mm Xmax) verzi. Výsledky jsou slušné, basy to zahraje i na klacku bohatě. Pasivní výhybka je tady dost náročná, musím to ekvalizovat. Ale pro větší prostory se subu/ům nevyhnu.

Omlouvám se, nějak jsem se dost rozepsal :(.

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: RADIUS/RED LINE

Příspěvek od Robert » čtv 02. črc 2020 8:14:17

Vlastním celou aktivní řadu JBL SRX a hraje opravdu dobře. Mírnou nevýhodou je vyšší hmotnost v porovnání s nižšími řadami neboplastovkami. I výše uvedená verze SRX 812 zahraje dobře basy, ve větších prostorách není problém, aby se dotkla limitu (12 ka opravdu nenahradí 18" subbas) Nesrovnávejte tuhle řadu s hobby řadami JRX. Je to jako mluvit o Kodiacu a hanět Škodovky na základě zkušeností s Felicií. Dvě SRX812 a dva SRX818 uhrají bez problémů 300 lidí v poměrně velkém sálu.

millano
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: pon 23. srp 2021 13:07:01

Re: RADIUS/RED LINE

Příspěvek od millano » pon 23. srp 2021 13:13:16

Místo REDline doporučuju řadu RS a to konkrétně RS153. Je to 15+3 s děličkou na 800Hz s focusingem a dynem ... hraje to perfektně a čistě i při vysokých SPL. Horna je constat directivity s 90x60° a dá se otočit, takže 60*90° a jako bonus to má zkosenej skelet, takže se to dá použít jako ultra výkonej monitor pro hluchouny... SPLmax 138dB :D Vzhledem k tomu že to hraje od 46hz a má to menší hrbík na 100Hz tak to dá i menší holírny bez subu :)

Odpovědět

Zpět na „EAW“