Poprvé. Aneb jak psát a jak se zde chovat

Povinné čtení (alespoň jednorázové) pro registrované i neregistrované uživatele.
Zamčeno
  • Reklama
  • Nové pulty řady CQ
Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 564
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Poprvé. Aneb jak psát a jak se zde chovat

Příspěvek od Martin » ned 02. led 2011 0:27:08

Milý uživateli/uživatelko,
vítej na Zvukarina.cz a přečti si prosím několik rad, jak přispívat:

Zkrácená verze:
1. mrkni nejprve na strukturu webu
2. vyhledávání je tu především pro tebe
3. titulky ať dávají smysl, otázka se pozná podle otazníku
4. off-topic je fuj
5. piš správně
6. edit 180 min., delete 10 min.
7. necituj celý poslední příspěvek
8. cituješ-li externí zdroj, uveď jej
9. inzeruj v Inzerci
10. nevhodné příspěvky nahlašuj
11. diskuzi si řídí uživatelé
12. admin může vše
13. admin má e-mail

Dlouhá verze:
1. Před napsáním svého příspěvku nejprve projdi web, aby jsi se zorientoval/a ve struktuře. Je zde totiž spousta připravených sekcí (škatulek), v nichž se může požadované téma již nacházet.

2. Nenašel/la jsi správné téma a chceš proto založit nové? Použij ještě vyhledávání. Funguje nejméně na trojpísmenné výrazy.

3. Hm... tvoje téma zde zřejmě není, založ tedy nové. Nadpis tématu zvol tak, aby co nejvýstižněji jeho charakterizoval obsah (např. pouze "Poraďte" spolehlivě naštve admina).
Pokud se chceš na něco ptáš, čímže zde začíná většina témat, formuluj i nadpis jako otázku (kontrolní otázka: jak se mimo jiné pozná otázka? odpověd: končí otazníkem).

4. V příspěvcích se neodchyluj od tématu, tj. nevytvářej příspěvky tzv. off-topic nebo-li zkráceně OT. Chceš-li se rozepsat o něčem nesouvisejícím, založ do vhodné sekce téma nové.
(Vodítkem k rozlišení, co je a není off-topic, může např. být, zda tvůj příspěvek bude někomu užitečný i za rok. Na plkání o včerejší akci je zde Bar.)

5. Dle možností používej diakritiku, interpunkce ve větách (čárky a tečky) je povinná - významně tím přispěješ ke srozumitelnosti textu. Nepiš velkými písmeny (přečti si, co je "netiketa" na wikipedii), zbytečně nezvýrazňuj text, barevně neformátuj a nezvětšuj písmo, "nevypatlávej" (jsem z5, PoMoHl bYs mI... atd.), smajlíky užívej s mírou, vždy však pouze jako doplněk textu.
Čitelný/srozumitelný zápis je předpokladem budoucího správného vyhledání.

6. Svůj příspěvek můžeš upravit během 3 hodin (180 minut po odeslání), poté je editace znemožněna. Zcela smazat můžeš svůj příspěvek pouze do 10 minut.
(platí pouze registrované uživatele)

7. Necituj celý poslední příspěvek, navyšuješ objem dat a znepřehledňuješ text. Používej tlačítko Odpovědět, a ne Citace.

8. Cituješ-li z externího zdroje, uveď jej (nejlépe odkazem). Není to jen slušnost, ale i povinnost, vyplývající z autorského práva.

9. Inzeruj v Inzerci - opět platí, že příspěvek v běžném tématu by měl být užitečný třeba i za rok. Proto je tu sekce přímo pro inzeráty.

10. Na nevhodný příspěvek upozorni admina pomocí čtverečku s vykřičníkem, který se nachází v každém příspěvku vpravo; můžeš vybrat z nabídky nebo několika slovy napsat, co se ti na příspěvku nelíbí (spam, reklama mimo obor...).
(platí pouze pro registrované uživatele)

11. Zákazy a rozdávání banů jsou na posledním místě administrátorova žebříčku oblíbených činností. Diskuzi si proto věšinou řídí sami uživatelé.

12. Administrátor a případní moderátoři mají právo kterýkoliv příspěvek upravit či zcela odstranit. Registrovaný uživatel je zpravidla informován o důvodu.

13. V případě jakýchkoliv nejasností se s důvěrou obrať na administrátora fóra, kontakt je v patě stránek.


Naposledy oživil Martin v ned 02. led 2011 0:27:08

Zamčeno

Zpět na „Jste zde poprvé? / Jak podpořit server?“