Výběr sestavy pro Psytrance akce

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Pospik
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: ned 04. čer 2023 19:08:02

Výběr sestavy pro Psytrance akce

Příspěvek od Pospik » ned 04. čer 2023 21:34:49

Dobrý den,
rád bych slyšel Vaše rady.

Velmi se mi libí sestava od KV2 audio 2x ES1.0 a 4x RS 1.8 cena se zesilovačema okolo 750K.
vs
+ cz výrobek
+ Kvalita
++ Design
+++ kompaktnost
+ méně Wattů za víe muziky = více efektivní
- cena
- menší akustický tlak ?

33Hz to 130Hz


Megaton - ještě nejsem rozhodnutý jestli aktivní nebo pasivní. Taky 4 basáky ( NPB118 ) 2 výškáče ( NP373 ).
+ cz výrobek
+ cena
+ větší akustický tlak ?
- větší odběr 2
- kompaktnost

28 - 110 Hz

vs
RCF - ale ty asi spíš nechci, prostě jen tak nelíbí se mi. ale rád se nechám poučit.

Řeknu to narovinu, mám rád drahé věci, ale chci vědět proč za to mám utratit.
Megaton asi protože bych asi ušetřil. Design je ubyčejnej.
Ani jednu sestavu jsem neslyšel a ani neuslyším vedle sebe k porovnání. proto píšu tenhle post.

moje druhá otázka je , ok koupím bedny a co potřebuju dál ? Aby mi je hned někdo neodpálil na prvním hraní a nebo se nestal nějakej skrat a hned neodešli...

Budou se používat převážně venku. Asi nejspíš 3x ročně. Postupně chci přikupovat,.

díky za vaše názory a poznatky

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Výběr sestavy pro Psytrance akce

Příspěvek od CharlesBass » ned 04. čer 2023 22:44:24

Obě sestavy, bych řekl pro daný účel vyhoví. Kupodivu, jsou si konceptuálně podobné. Rozhodně se vyplatí obě sestavy před koupí slyšet, porovnat přímo vedle sebe asi opravdu těžko, možná by zúčastnění byli překvapení, ale je jasné že KV2 Audio třeba rozlišením bude dál. dlužno podotknout, že Megaton je postavený z kvalitních, nicméně standartních repráků, kdežto v KV2 je všechno specifické, včetně zesilovačú a kabelů.

Pokud máš třičtvrtě milionu, abys koupil aparát, co použiješ třikrát ročně, budiž, můj osobní názror je, že kup spíš ten Megaton, kterej ti dá zkušenosti a kterej můžeš relativně snadno a levně rozšířit (s daným rozpočtem i dvojnásobně), případně rychle a levně opravit. Co se týče designu, zrovna uvedené bedny za jakoukoliv konkurencí, dle mého, nezaostávají. A zvukem si myslím že KV2 na daný účel - žánr - nemají co více přidat, než cokoliv jiného, natož poctivého, jako je ten Megaton...

PS ten odběr a efektivita. Hudební výkon nerovná se odebíraný výkon ze sítě.
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Pospik
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: ned 04. čer 2023 19:08:02

Re: Výběr sestavy pro Psytrance akce

Příspěvek od Pospik » pon 05. čer 2023 7:19:11

jj právě proto jsem psal že 1000W u KVček je mi sympatičtější než vice W u Megatonu
Mě asi zajímá jestli to hraje stejne dobře dostatečně nahlas kdyz Kvčka jsou "měnší" oproti megatonu...

druhá věc na co jsem narazil když jsem počítal Watty u megatonu je že mě to vychází na nějakých max 16KW a u KV je to 6 ...
Což je asi markatní rozdíl, když příhlednů že ve většině areálech je problém s elektřinou ...

U megatonu :
https://www.eprodance.cz/megaton-nd374-lak/
https://www.eprodance.cz/megaton-mt18sub-xe--lak/
https://www.eprodance.cz/megaton-ndb21-lak/

případně jaké zesilovače k nim vybrat ?


BTW: čili tím chceš říct že KVčka na repetetivní hudbu jsou overkill ?
CharlesBass píše:
ned 04. čer 2023 22:44:24
Obě sestavy, bych řekl pro daný účel vyhoví. Kupodivu, jsou si konceptuálně podobné. Rozhodně se vyplatí obě sestavy před koupí slyšet, porovnat přímo vedle sebe asi opravdu těžko, možná by zúčastnění byli překvapení, ale je jasné že KV2 Audio třeba rozlišením bude dál. dlužno podotknout, že Megaton je postavený z kvalitních, nicméně standartních repráků, kdežto v KV2 je všechno specifické, včetně zesilovačú a kabelů.

Pokud máš třičtvrtě milionu, abys koupil aparát, co použiješ třikrát ročně, budiž, můj osobní názror je, že kup spíš ten Megaton, kterej ti dá zkušenosti a kterej můžeš relativně snadno a levně rozšířit (s daným rozpočtem i dvojnásobně), případně rychle a levně opravit. Co se týče designu, zrovna uvedené bedny za jakoukoliv konkurencí, dle mého, nezaostávají. A zvukem si myslím že KV2 na daný účel - žánr - nemají co více přidat, než cokoliv jiného, natož poctivého, jako je ten Megaton...

PS ten odběr a efektivita. Hudební výkon nerovná se odebíraný výkon ze sítě.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Výběr sestavy pro Psytrance akce

Příspěvek od CharlesBass » pon 05. čer 2023 10:31:05

No na taneční hudbu, pokud vezmeme v potaz to, že většina DJs jede přes konzoli, jen málo tahá asfalt, tak si troufám tvrdit, že jo. Pokud bys to chtěl jako univerzální aparát, kde by těžiště produkce tvořila živá hudba, i akustický jazz, blues, atp, stavěl a boural si to třikrát tejdně.. tak nepovím půl slova. Je jasný, že nakonec koupíš to co se ti bude líbit nejvíc a na co budeš mít. Předpokládám, že jako účastník si byl na více akcích a určitě byl někde zvuk lepší, jinde horší. Aktivní sestava od Megatonu, co si postnul prve, by určite patřila mezi to lepší. Vyjadřuješ obavu, aby ti to někdo neodpálil - a ten lidskej element, jako všude, má vliv nejzásadnější ve velké míře i na zvuk. Platí, že na hovno by mohla hrát i KV2ka a naopak i stlučený kolena na domorobo zesilovačích můžou hrát skvěle za předpokladu tvůrce/obsluhy, která ví co dělá. Nakonec je nejpodstatnější interpret, může bejt sebeslavnější, když přijde s ntb s integrovanou zvukovkou, a jeho největší starost je kam pověsit 6m vysoké banery, tak můžeš mít i Mayer Sound a zvuk nebude lepší než malém z obecního rozhlasu. A ten výkon. Vždy i u elektronické hudby je lepší mít s rezervou, a to i za předpokladu, že elektrický přívod není úplně optimální... ale i tak na takový věci trvej hlavně z pohledu bezpečnosti.

Koneckonců, jdi do terénu, lez za bedny, ty prohlížej, sbírej rozumy u jejich majitelů...
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1456
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Výběr sestavy pro Psytrance akce

Příspěvek od exxxi » pon 05. čer 2023 13:48:14

KV mám rád, hrajou na živou hudbu hezky, slyše jsem je mockrát. Akorát kapelní zvukaři, co si hrozně potrpí na riderový aparát, mají takový zlozvyk, že to na konci hrozně okouří a zkouší to dostat do limitu. A ty KVčka mají limiter, co se chová divně. A pak ti fajnoví zvukaři KVčko pomlouvají. To by sis tedy měl vyzkoušet předem.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
manrandom

Re: Výběr sestavy pro Psytrance akce

Příspěvek od manrandom » pon 05. čer 2023 14:20:00

Když Megaton, tak s Powersoftem, ale ani aktívní sestavy nehrajou špatně (však je v nich taky Powersoft).
KV je trochu démonizované, ale špatně se s nimi nedělá a při správném sizingu odvede skvělou práci.

Možná bych se kromě zavedených značek podíval i jinam, například takové K.M.E. mně zatím velmi mile překvapovalo, jak zpracováním, tak zvukově - v ČR ho zastupuje nejspíš pan Sahulka (?).
https://kme-sound.com/en/

Odpovědět

Zpět na „Repro“