Čím nahradit 2xRCF 6001A + 4xRCF 8001AS?

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
  • Reklama
  • DEMO 15
Patso
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 10. čer 2010 12:50:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Čím nahradit 2xRCF 6001A + 4xRCF 8001AS?

Příspěvek od Patso » sob 07. led 2012 10:54:31

Proud píše:Včem spočívá hlavní rozdíl mezi SRX738 a SRX725?
738 je country bedna a 725 uhraje i cosi jako hardcore.
Osobně nejsem ale přesvědčen o tom, že by jsi za tyto peníze koupil nejlepší reprák. Prostě ne.
725ka hraje dobře, ale není dle mého tak dobrá jako polovina lepší konkurence vč několikrát zmíněného RCF.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Čím nahradit 2xRCF 6001A + 4xRCF 8001AS?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 07. led 2012 13:58:41

Musíš si nějak ujasnit, o co ti vlastně jde. Jestli mermomocí hledáš jakoukoli alternativu, která bude hrát aspoň tak nějak podobně hlasitě (když k ní přidáš hromadu další elektroniky, kterou bude potřeba dost složitě nastavit) anebo ne. Specializovaný středový driver na horně nenahradí NIC. Proto se taky ten vývoj otočil a po bednách 2x15+2", které někdy asi před 20-30 lety představovaly jistý vrchol v PA, přišly zase vícepásmové bedny, ovšem už ne s přímovyzařujícími středy (nelze je hnát výkonově dost vysoko, aby stačily zbytku, těžké cívky a membrány vadí, cena a váha příliš rostou, vyzařovací úhel je nevhodný...). My dneska prakticky nemáme kromě kinobeden dražší bednu 2x15+2" ani v sortimentu, protože se nikde nevyrábí, dokonce i jako Megaton jsme to dávno přestali nabízet - s výjimkou levné stavebnice EM215 . Naopak třípásem je spousta:

http://www.prodance.cz/inzerce/inz-prod ... ma-www.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Měnit moderní a přitom už velmi dobře vyzkoušený, obecně uznávaný aparát "za něco jiného" a nevědět za co a proč, k tomu by asi musel být nějaký důvod, který my tady zatím neznáme. Na tvém místě bych ho radši vyjevil, jinak jsou ti všechny ty rady na prd. To je jako jít k doktorovi a odmítat mu sdělit, kde to bolí a kdy.
H.M.

Proud
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: pon 02. led 2012 19:02:30

Čím nahradit 2xRCF 6001A + 4xRCF 8001AS?

Příspěvek od Proud » sob 07. led 2012 17:53:29

Nejsem si vědom čehokoliv co bych měl vyjevit. Zkrátka jsem chtěl znát názor na stávající systém. Není třeba v tom hledat záhadu, protože to žádná záhada není. Nerad kupuju věci z druhé ruky. A upřímně pochybuju, že zrovna někdo vystupující pod hlavičkou Prodance, by mi podal nezaujaté informace. Všichni jdou dneska po penězích a ti co tvrdí že ne, tak jdou dvakrát tolik. Někdo rád JBL a někdo RCF. A je jasné, že mi nikdo z Prodance neřekne kup JBL, protože je nemáme v nabídce. Naopak to platí taktéž.

Znova bych rád všem poděkoval za jejich názory a čas který obětovali. Rád jsem si všechno přečetl.

Díky.

Patso
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 10. čer 2010 12:50:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Čím nahradit 2xRCF 6001A + 4xRCF 8001AS?

Příspěvek od Patso » sob 07. led 2012 18:19:44

Jsem asi mimo.
Milý Proude: Tak tady napíše kde kdo že tento typ RCF je v pohodě a stejně je ten názor jaksi považován za zkreslený.
I Hubert o mně ví že nejsem z Prodance na měkko, a stejně tak ví, že si tam najdu svůj sortiment.
Šáfa je dokonce konkurent a ani nepípl ohledně této řady. A stejně to nikam nevede? Huh, asi jsem v moc hluboké myšlenkové recesi.
Já, i když jsem znalý věci, jsem v tomhle vláknu zase objevil pár drobností, které jsem třeba i nevěděl. A o to víc jsem se přesvědčil, že RCF je mnohem jasnější volba, než SRX/MRX
Tak ať ti to tam funguje dobře hlavně.

Proud
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: pon 02. led 2012 19:02:30

Čím nahradit 2xRCF 6001A + 4xRCF 8001AS?

Příspěvek od Proud » sob 07. led 2012 19:55:38

Já jenom souhlasím. Je jasné, že nejlepší by bylo zůstat u RCF. Co se týče kvality, tak to tady jednoznačně zaznělo od několika lidí a já to respektuju a pokusím se tím řídit. Teď jsou pro mě limitující pouze finance. Zbylé problémy se netýkají kvality systému. Jsem si plně vědom toho, že stávající systém je to pravé, ale stejně bych rád nový zvuk (v záruce, servis atd.), i kdybych měl koupit to samé. Je s tím spjato několik dalších problémů, které se netýkají zvuku.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Čím nahradit 2xRCF 6001A + 4xRCF 8001AS?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 07. led 2012 22:03:58

No, pokud máš předem jasno v tom, že já ti zaručeně dobře radit nebudu, tak to máš opravdu těžké. Možná bys ale mohl pochopit aspoň to, že aparát od nás tam už dávno je a já tudíž nemůžu ani doufat, že si tam koupíš druhý, ten samý (když nemáš peníze ani na ten první, který bude výrazně levnější, protože je jetý). Proto jsem ti taky VŮBEC NIC nenabízel. Málokdy se sejde takhle jednoznačná řada odpovědí, kde ti prakticky všichni říkali to samé (a opravdu to nejsou naši zaměstnanci v přestrojení), takže výsledek by se dal pokládat za jasný. Já jsem nepsal NIC. Teprve když jsi tu radu vzít nechtěl a mermomocí jsi hledal jakékoli jiné řešení, tak mi to začalo být divné a napsal jsem svůj první příspěvek. Protože to byla anomalie a ty prostě budí pozornost.

Stále píšeš, že tomu vlastně nerozumíš - kdo to tedy bude rozhodovat ? Já nějak odmítám věřit tomu, že by někdo vybavoval klub, nerozuměl tomu a nenašel si nikoho, o kom si myslí, že tomu rozumí. Tvoje jednání vypadá na to, že dotyčná osoba má zřejmě názor jiný, než vyšel z této diskuze. Jinak to nedává žádný smysl mně. Mimochodem i v těch pasivních systémech má RCF třípásma, ovšem jakmile to začneš poctivě sčítat, tak je stále 6001 výhodná a proto se lépe prodávala a prodává.

H.M.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Čím nahradit 2xRCF 6001A + 4xRCF 8001AS?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 07. led 2012 22:13:43

A asi ještě jednu věc - SRX725 stojí cca 45 tisíc kus, SRX728 asi 40. To je bez zesilovačů a bez DSP. Jak to sakra práce může být nějaká výhodná alternativa, když peníze jsou problém ? Kde se tam mají nějaké proti jetému RCF ušetřit ? Zmiňoval jsi také například Funktion One - jaké modely to měly být, aby se vůbec dalo o nějaké podobné ceně jen snít ?

H.M.

Proud
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: pon 02. led 2012 19:02:30

Čím nahradit 2xRCF 6001A + 4xRCF 8001AS?

Příspěvek od Proud » ned 08. led 2012 10:46:43

Pro Zdeňka: Rozhodně se mi touto diskuzí potvrdilo to co píšeš. JBL, F1 atd. atd., tak to jsou čistě jenom moje spekulace. To, že zvuk je tam od vás vím. Mi se zase zdá, jakoby jsi vůbec nečetl všechny mé příspěvky v tomto vlákně. Já proti nikomu nejdu a rozhodně ne za každou cenu. Určitě jsem si pozorně přečetl všechno co jsi psal a rozhodně jsem neměl jediný důvod si myslet, že bys mi neporadil dobře. Myslím, že diskuze je tady od toho aby se diskutovalo, a to o všem. Nevykládej si prosím cokoliv, co jsem tady napsal jakkoliv zle. Sám bych si připadal jako naprostý idiot, kdybych šel proti lidem, co se mi tady snaží poradit.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Čím nahradit 2xRCF 6001A + 4xRCF 8001AS?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » ned 08. led 2012 11:45:49

Jak vidíš, už ti přejmenovali vlákno, protože to o ničem jiném celou dobu není. No a žádný vážný návrh se tady už čtyři stránky neobjevil a tebe to stále nepřesvědčuje. Já bych tam docela rád prodal něco dalšího, ale k tomu jsou potřeba nějaké věcné argumenty a ty zatím chybí, nedodal jsi je. Až budeš mít důvody, proč stávající aparát NE, tak třeba budou důvody proč jiný ANO.

H.M.

Proud
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: pon 02. led 2012 19:02:30

Čím nahradit 2xRCF 6001A + 4xRCF 8001AS?

Příspěvek od Proud » ned 08. led 2012 12:40:13

Už několik příspěvků dříve jsem tady napsal, že už mám jasno, takže s tím, že mě něco dosud nepřesvědčilo se mýlíš. Ty bys tam rád prodal něco dalšího a já bych tam zase rád něco nového.

To jsme si pěkně padli do noty =D>

Uživatelský avatar
Slonzak

Čím nahradit 2xRCF 6001A + 4xRCF 8001AS?

Příspěvek od Slonzak » ned 08. led 2012 12:52:42

Tož si kup nové Omnitronic se zárukou, profinancuj u Providentu a máš, ne ? :Cool:

Frenk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 691
Registrován: stř 27. srp 2008 12:14:05
Bydliště: Opava

Čím nahradit 2xRCF 6001A + 4xRCF 8001AS?

Příspěvek od Frenk » ned 08. led 2012 13:13:43

Tak to jsem zvedavy cos Proude vymyslel. Prijdu pak na inspekci, pokud tam bude nekdy zase nejaka kapela nebot DJs ja se vyhybam jak jen to jde. :-)
Never ask FOH sound engeener "Are you DJ?" because he can kill you....

Proud
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: pon 02. led 2012 19:02:30

Čím nahradit 2xRCF 6001A + 4xRCF 8001AS?

Příspěvek od Proud » ned 08. led 2012 13:31:09

Frenk píše:Tak to jsem zvedavy cos Proude vymyslel. Prijdu pak na inspekci, pokud tam bude nekdy zase nejaka kapela nebot DJs ja se vyhybam jak jen to jde. :-)
Pokud nějaká kapela projeví zájem, tak se v klubu určitě objeví. Já osobně si myslím, že pro kapely je v Opavě spousta jiných vhodnějších prostor. Nevím sice proč se vyhýbáš DJs, ale snad se v klubu občas vyskytne někdo schopný i v tomto oboru.

Uživatelský avatar
noimann

Čím nahradit 2xRCF 6001A + 4xRCF 8001AS?

Příspěvek od noimann » pát 10. úno 2012 19:46:49

6001A • 950W tri-amp zesilovače, 600W LF, 300W MF, 50W HF 134 dB max SPL .
8001A • • 1000 Watt , 133 dB max SPL .
1. výhoda je minimalizovaná kabeláž vlastně jen XLR a Powercon , takže máš vlastně o kabelovku méně.
2. výhoda 6001 je tri-amp , co vice si přát ..... kdybys měl pasivní 3 pásmo a chtěl bys tri-amp tak se ti to kur.. prodraží . Nedej bože kdyby sis chtěl pořídit např qsc PL atd.
3. tato sestava má svůj DSP procesor na vysoké urovni ... a zase kup si kvalitnější DSP to je zase mastný.

Servis je v čr bez problému a životnost této řady ..... abych pravdu řekl tak jsem neslyšel že by stím měl někdo nějaký problém.

Z mé zkušenosti je tato sestava za tyto peníze poněkud nad standartní jak výkonově tak projevem .
Takže nechápu proč řešit JBL ..... já osobně nehledím na značku spíše na kvalitu projevu a zpracování,a kvalita projevu u JBL řady SRX je poněkud nižší než u 4PRO .

Takže jak jsi psal že máš vybráno tak ti můžu říct že máš vyhráno.

J.Sedlák

Uživatelský avatar
Jarda Novotny

Re: Čím nahradit 2xRCF 6001A + 4xRCF 8001AS?

Příspěvek od Jarda Novotny » pát 25. zář 2020 8:53:35

Píše se rok 2020. Ač muzikant nebavil mne kolikrát zvuk najatých zvukařů. Pořídil jsem si Tedy vlastní PA. Světe div se, sháněl jsem RCF 4PRO 8001AS. K tomu vrchy co se dají dnes koupit. RCF HD32. Proč staré 4PRO ? Protože hrají. Hrají=nehlučí, nebučí, neduní ale srozumitelně reprodukují.
Včera jsme porovnali sestavu 2x 8001 s vrchem 4001 a HD32. Nesrovnatelné. Stará 4001 třípásmo .... tam nic nechybí. Plastický srozumitelný krásný přednes. Mňamka středy. Digi HD32 se snaží oč může, marně. A to je bedna, která dnes patří mezi nejlépe hrající v plastu.
Staré věci hrají a líp jako ty dnešní.
Koupím si 4001 nebo 6001.
A ty jsi to chtěl vyhodit. Koupím :-)

Odpovědět

Zpět na „Repro“