Čím nahradit 2xRCF 6001A + 4xRCF 8001AS?

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
  • Reklama
  • DEMO 15
Proud
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: pon 02. led 2012 19:02:30

Čím nahradit 2xRCF 6001A + 4xRCF 8001AS?

Příspěvek od Proud » čtv 05. led 2012 13:42:06

Ještě jednou díky všem za vaše názory. Pomohlo mi to se rozhodnout. Doufám že to bude správné rozhodnutí.

Proud
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: pon 02. led 2012 19:02:30

Čím nahradit 2xRCF 6001A + 4xRCF 8001AS?

Příspěvek od Proud » čtv 05. led 2012 13:45:04

mazi píše:Jako zastánce JBL ti tuto sadu MRX na muziku co hrajete rozhodně nedoporučuji. Navíc ty chceš zaměnit velmi slušné a opravdu špičkové hrající RCF za low level řadu MRX?? Řekl bych, že to je krok zpět. Ano cena je špičková zvlášť, ale každá sleva něco stojí. Pokuď Ty RCF ka hrajou a jsou tam tři roky...optimální doba na rozehrání, tak bych se toho aparátu rozhodně nezbavoval. S pozdravem
Určitě nechci jít s kvalitou zvuku dolů. Myslíš, že se JBL kvalitou nevyrovná RCF? Nemluvím o nějaké nízké řadě, ale zajímalo by mě např., která řada od JBL je srovnatelná kvalitou zvuku se současným RCF systémem, který je v klubu.

banach
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 144
Registrován: stř 30. črc 2008 16:20:46
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Čím nahradit 2xRCF 6001A + 4xRCF 8001AS?

Příspěvek od banach » čtv 05. led 2012 14:26:36

Co se vyrovná 6001 ze sortimentu JBL? Jedna bedna těžko, i ta blbá aktivní TT25 od RCF ti MRX přestřelí a SRX (pasivní řada od JBL) se přinejhorším vyrovná a hlavně hraje normálně. JBL má z SRXkové řady povedené subwoofery (2*18"), ale vrchy (hlavně 722) nestojí za mnoho.

Jestli chceš slušný pasiv, podívej se po bednách jako EAW KF650 nebo ARCSy od LÁček, ty hrají v klubech velmi dobře, a oproti současnému systému si nepohoršíš, to se však nebavíme o 200 000,-, ale o vyšší částce.

Proč ti současný RCF nevyhovuje? Je levný, má dobrý poměr výkon/cena a je to osazené solidníma reprákama, je-li je ve slušném stavu, je to použitelné zařízení. Jestli se ti zdá, že hraje málo, tak MRXkama to fakt nevylepšíš.

Proud
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: pon 02. led 2012 19:02:30

Čím nahradit 2xRCF 6001A + 4xRCF 8001AS?

Příspěvek od Proud » čtv 05. led 2012 14:50:13

Já bych jenom rád podotknul, že jsem tady myslím nikde nepsal, že by mi současný systém nevyhovoval. Důvod proč uvažuju o výměně jsem tady už psal.

Uzlík
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 01. pro 2011 19:11:47

Čím nahradit 2xRCF 6001A + 4xRCF 8001AS?

Příspěvek od Uzlík » čtv 05. led 2012 15:28:12

Tome, netvrdim že ty odposlechy budou pecka, ale pokud se má šetřit... samozdřejmě pokud by byl majitel pro, taky bych dal ty AC-čka do pryč a dal tam dvě RCF art 310ky toe jasný... Suma sumárum, aparát je supr, teď aby se na to podival zkušenej zvukař a odladil to tak aby to hrálo jak má...

Patso, hned se nerozčiluj když někdo pohaní AC acustiku, je spousta lidi co s tim má špatnou zkušenost... Stejně tak jsou lidi jako ty, kteří z toho vytlačí supr zvuk...

Mimochodem - Uzlík = Dreadlock :-D zapoměl jsem heslo atd...

mazi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: stř 12. lis 2008 2:52:31
Kontaktovat uživatele:

Čím nahradit 2xRCF 6001A + 4xRCF 8001AS?

Příspěvek od mazi » čtv 05. led 2012 15:55:33

To PROUD:
JBL je legendární kvalitní a stará značka, protože musí taky přežít, a drahými systemy od SRX nahoru se asi neuživí, musela firma JBL taktéž vyrábět ekonomické řady JRX, MRX..., rozhodně Modelem SRX 725 + SRX 728 si polepšíš, ale to přeskočíš svů rozpočet. Takže na otázku, od kterých modelů má význam investovat, je si myslím mám vyzkoušeno,je od SRX 725..SRX 728, VRX 900 a vertec jako takový samotný...To je co se týče této otázky vše. Ještě jsem se chtěl zeptat, pochopil jsem že chceš snižovat výkon, tak proč hledáš ekvivalent nebo něco lepšího??

To BANACH:
Ano máš pravdu že jedna bedna SRX 722 na straně se uvedené řadě od RCF nevyrovná.
Nebudu jmenovat, ale jedna dobrá kápela jezdil s tímto zvukem po severu dva roky zpět.


Nic méně nemáš pravdu, o tom že řada SRX 700 (SRX 725) se uvedené řadě od RCF nevyrovná.
Nezlob se na mě, ale samotný vrch tedy SRX 725 při správném živení může hrát naprosto sám na straně jak v klubu tak na sále pro 400 lidí i solidní bigbeatek. To se vrch RCF jak v kvalitě zvuku, tak síle zvuku vyrovná sotva těžko, i když tvrdím že uvedené modely jsou v této třídě to nejlepší co jsem od RCF vyzkoušel, (doporučují řádně vyzkoušet jak se obojí chovájí, když dostaneš kopák a zpěv nad celou kapelu)...mluvím z vlastní zkušenosti. Taky jsme stáli před rozhodnutím co pořídit jestli uvedenou řadu RCF a nebo tento JBL SRX 725. V podstate v této okresní lize je třeba myslet na praktičnost a co ta bedna zvládne. A pod..Jasně mohl by někdo tvrdit že každy si tu svojí polevku bude hajit. Nic méně mohu nabídnout k vyzkoušení. S pozdravem :-)

Patso
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 10. čer 2010 12:50:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Čím nahradit 2xRCF 6001A + 4xRCF 8001AS?

Příspěvek od Patso » čtv 05. led 2012 19:53:36

Peťo, jasný.

Jen k tomu dodám, že v žádným případě nejde nechat 310ku leckerému tuckařovi bez dozoru.
Na to je moc slabá, a když vidím, jak nám pondělkáři v pohodě odpálí dvě 500W Opery za tejden, tak to prostě nelze doporučovat. :-/ hehe
Oproti tomu tedy lze už dnes i s Cimbou naladit bednu za menší obnos tak, aby hrála pro tuckaře dostatečně, a vydržela.
Pořád se bavíme o tom, že Proud má svým způsobem omezený rozpočet.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Čím nahradit 2xRCF 6001A + 4xRCF 8001AS?

Příspěvek od safa » čtv 05. led 2012 20:08:22

Ohledne odposlechu: pred nedavnem jsme do naseho vikendoveho pujcovaciho programu zaradili i DAS Road 12A (doposud byl zamerenej vyhradne na DAS Avant serii - viz http://www.audiopro.cz/novinky/odposlec ... ikend.html ) takze pokud bys mel zalusk na nejakej vykonejsi aktiovni odposlech mile rad pujcim na vyzkouseni. Pri vsi ucte k RCF na hrubsi hudebni styly bych se s 10" bednou jako je ART310A vazne bal a na tanecni muziku primo panickym strachem.
Naposledy upravil(a) safa dne čtv 05. led 2012 20:16:05, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Čím nahradit 2xRCF 6001A + 4xRCF 8001AS?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 06. led 2012 2:39:43

Hlavní důvod, proč je 6001 tak dobrá, je její koncepce (a také osazení), jestli jsem něco nepřehlédl, tak s výjimkou KF650 nic dalšího zmiňovaného nemělo středy na horně (možná F1, ale jde o model) a pak je skoro nemožné ji v daných podmínkách skutečně přehrát. Line array tam evidentně nemá co dělat (prostor), bedny typu 2x15+2" můžou být v části pásma (dole) lepší než 2x12+8+1", ale ne na středech a ne v nějakém tunelu. Zrovna tak tam vůbec nemůže jít použít něco jako ARCS (což je zase jen dvoupásmo 15+2").

Abych byl upřímný, můj názor na celou kauzu je ten, že je sice naprosto jasné, že nic lepšího za ty prachy neexistuje, ale někdo tam mermomocí leje do uší nesmysly, aby udělal nějaký svůj kšeft. V takových případech nemá velký smysl se vyptávat na forech bez toho, aby jasně bylo řečeno kdo a co konkrétně nabízí jako alternativu. Třeba to bude dobře, třeba to bude dokonce líp, ovšem obcházet to termíny "pasivní systém" atd. nevede k ničemu, to je mlžení si do vlastní kapsy. Proti sobě mohou stát jen naprosto konkrétní systémy, ne jeden systém a hromada nejasných řečí. Těmi samozřejmě nemyslím toto vlákno, jen to, co my neznáme, protože s tím sem nikdo otevřeně nepřišel. Veškerá hodnota zdejšího fora při radách co pořídit spočívá v tom, že zde je nutné vyložit karty na stůl a nechat se zdrbat třeba i konkurencí nebo nespokojenými zákazníky. Dokud to budou karty jen jedné nebo dvou stran a zbytek bude vést akorát privátní jednání, tak já osobně bych ten zbytek rovnou škrtnul, jako nevěrohodný.

Jak je asi jasné, nejde mi vůbec o kšeft (RCF jsme tam prodali už dávno a třeba ten pasivní systém MÁ být EAW), ale o princip. Žádné "oni mi říkají", ale "ten a ten říká to a to" anebo raději "já říkám to a to". Dneska se za to neupaluje a podělanost tedy opravdu není na místě. Kromě toho věřím, že sem většinou chodíme proto, že nás to baví a kdo by hrál s půlkou hřiště pod černým hadrem, aby nebylo vidět, co se tam děje...
H.M.

Proud
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: pon 02. led 2012 19:02:30

Čím nahradit 2xRCF 6001A + 4xRCF 8001AS?

Příspěvek od Proud » pát 06. led 2012 7:26:03

Myslím, že jsem na stůl vyložil prakticky všechny karty co mám. To, že se někdo snaží udělat kšeft, když vidí pár nul, je v dnešní době téměř jasná věc. Tím pádem je zřejmé, že mi někdo něco lije do uší, a proto jsem založil tuto diskuzi. Myslím, že jsem si přečetl co jsem potřeboval a získal něco, od čeho je možné se alespoň trochu odpíchnout. Jako člověk rozumící této problematice jen minimálně, jsem ani neměl příliš mnoho jiných možností. Samozřejmě již mám domluveno několik lidí, kteří příjdou ověřit systém na vlastní kůži. V prvopočátku nikdo žádnou alternativu nenabízel. Teď se zdá, že moc alternativních řešení ani není. O to přesně mi šlo. Je mi jasné, že každý má své oblíbené značky a své zkušenosti. Systém od EAW je finančně poněkud mimo mé možnosti. Tím pádem se mi nabízí jako alternativa snad už jenom pasivní JBL série SRX 725 + 728S (kde v tomto případě nedoporučujete 2x15"). Velká většina lidí doporučuje pouze něco od EAW, RCF či JBL (záruky, servis atd.). Jsem tam, kde jsem pravděpodobně být nechtěl, ale na druhou stranu mám celkem jasno.

mazi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: stř 12. lis 2008 2:52:31
Kontaktovat uživatele:

Čím nahradit 2xRCF 6001A + 4xRCF 8001AS?

Příspěvek od mazi » pát 06. led 2012 8:02:11

Jen pro upřesnění - nedoporučujeme 2 x12" (SRX 722)

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Čím nahradit 2xRCF 6001A + 4xRCF 8001AS?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 06. led 2012 13:14:38

Dobře, ale uvědom si, že my nevíme, co ti kdo kde vykládá, kdežto on asi ví, co se tady píše. To nejsou rovné podmínky a podle toho je taky potřeba ty argumenty brát. Toto je celkem jasný případ, protože 6001 hodně čouhá, ale jindy by to tak vůbec být nemuselo a někdo se rozhodne úplně špatně, protože si nechá něco nakukat. Takových případů jsou spousty a co pak máš takovému chudákovi říkat.
Nemyslel jsem to tak, že nedoporučuju 2x15" a naopak doporučuju 2x12", zásadní rozdíl je v tom počtu pásem a jejich buzení. Teď je tam celkem čtyřpásmová sestava, která je plně aktivní, tedy každý reproduktor (nebo dvojice 12") má svůj zesilovač a svůj zpracovaný signál. Abys tohle docílil z externích zesilovačů a DSP s pasivními bednami, tak se hodně prohneš a to v každé kategorii. Pokud pojedeš na pasivní výhybku například v 2x15+2", tak jsi na tom o dost zvukově hůř už jen proto. Nejde dokonce porovnávat ani provoz 2x12" v 6001 a provoz 2x15" např. v tom SRX, protože je to úplně jiné kmitočtové pásmo, ty 12" nehrajou středy, neb nemusí. Přitom by to samozřejmě uměly (reproduktory, nikoli uspořádání v bedně !) líp, než 15"...

H.M.

mazi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: stř 12. lis 2008 2:52:31
Kontaktovat uživatele:

Čím nahradit 2xRCF 6001A + 4xRCF 8001AS?

Příspěvek od mazi » pát 06. led 2012 13:37:17

Sorry Asi jsem to spatne precetl, sorry, nic mene je pravda ta srovnavat 2x12 a 2x15 v te ci o ne bedne je jako ze srovnani jablek s hruskama, nic mene asi se oba shodneme ze 2x12 u srx neni stastne, zato 6001 je bedna dobra, ale v kompletu. A to ze SRX 725 je schopna splnit ukoly i jako sama o tom nemluve. JE tak??

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Čím nahradit 2xRCF 6001A + 4xRCF 8001AS?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 06. led 2012 15:23:24

Já jsem asi neměl SRX725 nikdy v ruce, ale ten rozdíl mezi 2x12" a 2x15" je celkem obecný a SRX s jednou 12" i 15" znám, takže v zásadě souhlasím, že určitě je 725 lepší než 722 minimálně na basech a 6001 bez subu s ní taky na basech prohraje, to jsou prostě plochy membrán, objemy, ladění a asi o tom ani nemůže být žádná diskuze, zrovna jako o přínosu samostatného kvalitního středového driveru na horně na druhé straně, což je zase největší trumf 6001. Občas asi může vzniknout nějaké nedorozumění i tím, že se samozřejmé věci nediskutují a laik může nabýt dojem, že to asi není důležité nebo dokonce není pravda, když se k tomu každý nehlásí, takže bychom měli občas kývnout i na tyto pro nás samozřejmosti.

H.M.

Proud
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: pon 02. led 2012 19:02:30

Čím nahradit 2xRCF 6001A + 4xRCF 8001AS?

Příspěvek od Proud » sob 07. led 2012 9:58:07

Je tedy sestava 2x SRX 725 + 2x SRX728S shopná konkurovat současnému zvuku v klubu? Samozřejmě doplněná o adekvátní zesilovače a další nezbytné součásti systému.

Včem spočívá hlavní rozdíl mezi SRX738 a SRX725?

Odpovědět

Zpět na „Repro“