Jaký použít reproduktor pro subbas

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
marvinnrv

Jaký použít reproduktor pro subbas

Příspěvek od marvinnrv » pon 13. úno 2012 19:33:43

Stručně řečeno - nekupovat ...

Prodávající má ještě druhý kouek, který dle jeho informací je hranej na 3 akcích a je plně funkční... chce za něj 2000,- to asi vyjde lepe, než kupovat za 1000,- poškozený a za 1500,- ho nechat převinout, ještě když píšete že převinutí neni nic kloudného ...

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Jaký použít reproduktor pro subbas

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 13. úno 2012 20:05:36

Nevím co prodává. Namontovat nový kit není žádné převíjení. Je to něco jako na disk namontovat novou pneumatiku. Převíjení je pokus protektorovat ji.

H.M.

Uživatelský avatar
marvinnrv

Jaký použít reproduktor pro subbas

Příspěvek od marvinnrv » úte 14. úno 2012 6:21:12

Říka někumu něco značka reproduktoru exellent? Měl bych nabídku na subwoofer s ozvučnicí w-bin s tímto reproduktorem ...

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Jaký použít reproduktor pro subbas

Příspěvek od exxxi » úte 14. úno 2012 9:47:10

Z hoven do hoven aneb Cesta tam a zase zpatky.
A ozvucnice w-bin nemusi kazdemu vyhovovat, zejmena v interierech.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
marvinnrv

Jaký použít reproduktor pro subbas

Příspěvek od marvinnrv » úte 14. úno 2012 11:09:00

No a o tom toto forum snad je, ne? Z hoven do hoven až se z nich na konec dostaneme ven ... :D

Jen a jen se informuji od zkušených lidí ... za optání nic nedám ... snad

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Jaký použít reproduktor pro subbas

Příspěvek od blaha » úte 14. úno 2012 13:27:18

Jenže ty nechceš, poraíme ti tady funkční řešení, které má smysl a ty v zápětí vymyslíš větší kravinu než tu předešlou.

Pokud chceš aby ti tady někdo odkejval jakoukoliv blbost, jseš na špatným fóru.

Pro tebe je B1500D PRO + 2x B210D, nebo B1800D PRO + 2x B212D, nebo 2x B215D optimální volba. Víc nepotřebuješ a jakákoliv úspora pod se ti několikanásobně prodraží.

Pokud to nechceš akceptovat, kup na Aukru věž a řeš to na HiFi fóru.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
marvinnrv

Jaký použít reproduktor pro subbas

Příspěvek od marvinnrv » úte 14. úno 2012 15:14:57

Omlouvám se pro někoho za debilní otázky, ale bohužel se neživím zvukařinou, takže jsem laik, proto se ptám na věci, který vám přijdou samozřejmé, ale prostě se informuju, radši se zeptám 2x, než bych koupil nějakou kravinu ....

Teď jsem snad našel jednou dva subbasy, za které mě nebudete jebat :)

Který je za danou cenu lepší?

1,
http://midi.cz/Default.aspx?s=4x%20EM15 ... RN&t=0&a=6" onclick="window.open(this.href);return false;

info od prodejce - osazen reproduktorem BC 15pl40 (podobne 15pl100).
Ale to je top práce, baltska brizka, repro v uplne jiné cenove relaci
(6000kc oproti 3200 kappe nove). Za 2500 urcite ne. Za 3500 je vase. Petr


nebo tento na který si mi Blaho dával odkaz už předtímna aukro, zde je o 1500,- lepší cena


2,
http://midi.cz/Default.aspx?s=Ev%20%28E ... 0I&t=0&a=6" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Jaký použít reproduktor pro subbas

Příspěvek od blaha » úte 14. úno 2012 15:32:44

Jiriczek je tuším i tady na fóru. Můžš mu poslat SZ, jinak já bych asi šel spíš do těch Eliminátorů, ALE do 2ks.

Jenže tvůj hlavní problém je, že nemáš ani zesilovač (nějakej HiFi se opravdu za zesilovač, vůbec pro suby považovat nedá), ani výhybku a to ti cenu posune úplně někam jinam.

V podstatě nemáš ani nic slušnýho nad to, takže stále výše zmíněné kombinace mi připadají pro tebe nejvýhodnější. K tomu absence znalostí a zkušeností směřuje k cojjednodužšímu zapojení a ovládání.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
djmayo

Jaký použít reproduktor pro subbas

Příspěvek od djmayo » úte 14. úno 2012 15:35:06

Si si isty ze pre teba su horny s 15" to prave? Len ta upozornujem ze dole to priliz nehra ak nesu aspon 4ks pri sebe, vecsinou sa odporuca mat na kazdej strane po 3-4ks takych boxov. Po 1 ks na strane to iba kope a tych huhlavych basov je tam minimum, s casti pomoze dat 2-4ks pri sebe v strede...dalej je problem ze ak to ma hrat tak ako sa patri je to potrebne sfazovat zo satelitmi a k tomu je potrebny bud cross s menitelnou fazou, alebo SPK DSP...alebo da sa to oklamat tak ze satelity umiestnit v prislusnej vzdialenosti za subbasy, co vsak na pohlad nevizera dobre...

Neviem ci sa jedna o rovnaku znacku Excelent ako poznam ja, pod tou znackou robil niekedy p. Gerhat tusim bol s PP, vyrabal zosilnovace, gitarove efekty, komba a pod veci, tie vyrobky si dost pochvalovali...ci robil aj PA reproboxi s istotou povedat neviem.

Uživatelský avatar
marvinnrv

Jaký použít reproduktor pro subbas

Příspěvek od marvinnrv » úte 14. úno 2012 16:01:11

to: Blaha ...

zas až takový pako nejsem že neumím zapojit správně zdroj zvuku - mix - crossover - zesilovač - bedny. Jen jsem psal, že nejsem profi zvukař. Před 4 lety jsem měl doma menší studio za cca. 80 000,- a zabýval se vlastní tvorbou elektornické hudby. Takže nejsem blbec. Ale studio a PA ozvučení je rozdíl ... proto se informuju.

Takže se zapojenim problém mít nebudu, určitě nebudu strkat audio kabel z gramce do 220v zásuvky :D

Nepsal si předtím něco takového že to EVčko má pasiv vyhýbku?

Jinak s tím hifáckým zesíkem to mělo být jen krajní a dočasné řešeni a to ještě pro živení 10' satelitů o výkonu asi 100W, Je mi jasný že subáč s tím tahat nebudu a že na to musím koupit zesík, asi nejlépe jeden který jde do můstku a bude mít aspoň výkon toho subbasu.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Jaký použít reproduktor pro subbas

Příspěvek od blaha » úte 14. úno 2012 16:36:00

Eliminator SUB je 18", výhybku jsem určitě psal, že má TX1181 a Eliminator jako předchůdce bude mítmožná taky, a podle manuálu asi má.
http://www.electrovoice.com/sitefiles/d ... ub-eds.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

10" nad to bude malý, alespoň 12".

Stále platí, že Eli SUB bych bral v páru - on ti asi stejně pouze jeden kus nikdo neprodá.

Pro krmení potřebuješ zesilovač, který dá buď 2x cca 600-700W@8ohm, nebo 1x 1200-1400W@4ohm v můstku.

Pokud opravdu má výhybku dá se na jedno zesilovači použít kombinace SUB a z něj odpovídající bedna (třeba Eliminator I) na kanál, pak máš komplet řešení s jedním zesem bez nutnosti potřeby výhybky. Není to úplně nejčistší řešení, ale použitelný bude.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
marvinnrv

Jaký použít reproduktor pro subbas

Příspěvek od marvinnrv » úte 14. úno 2012 16:55:28

S tou 10' to bylo ještě k té kombinaci se subbasem B1500D pro.

Jinak teď bych prozatím nad to EVčko dal 15' aktivní satelit Pronomic co tady mám, než pořídím třeba dvoje ty B212D. Takže jestli sub má vyhýbku (psal jsem teď prodejci) tak by stačilo dokoupit zesík a je to ....

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Jaký použít reproduktor pro subbas

Příspěvek od blaha » úte 14. úno 2012 17:05:54

Doufám, že ti je jasný, že ty suby musíš vzit 2 a že odpovídající zesik (Peavey PV2600, 3800, QSC GX7, EV Q99, Q1212) stojí minimálně 12k, optimálně někde kolem 17k ;-) .
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
marvinnrv

Jaký použít reproduktor pro subbas

Příspěvek od marvinnrv » úte 14. úno 2012 17:09:55

No ono už se to vyřešilo tak nějak samo, prodávající je už prodal, akorát zapoměl smazat inzerát. Aspoň jsem se ale dozvěděl, že tu vyhýbku v sobě mají.

Teď už je to tady bezpředmětné, ale co by se stalo kdybych vzal pouze jeden, to hraje samotně tak špatně?

Jinak mi padlo na midi.cz ještě do oka tohle ... co myslíš?
http://midi.cz/Default.aspx?s=SUBbasy%2 ... 0W&t=0&a=6" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Jaký použít reproduktor pro subbas

Příspěvek od blaha » úte 14. úno 2012 17:18:22

Na Cimbalu tady jsou jiní odborníci.

Jinak na Aukru ještě ty Eli jsou.
K páru, v pasivní verzi bych to určitě řešil párem, a já osobně prodávat pár beden, tak jedině dohromady, protože jedna bedna se prodává vždy hůř než páreček, ta druhá se k tomu většinou blbe shání, navíc aby měla nomotáno podobně.

Navíc by jsi stejně musel nějak řešit slučení sterea do jednoho kanálu pro basy a v tom má bezesporu aktiv výhodu.

Ale opravdu bych zvážil verzi oprostit se od SUBu, koupit 2xB215D a sub řešit až pokud to nebude stačit.

Ono to máč celý od začátku postavený blbě, pokud chceš dosáhnout nějakýho výsledku, tak buď musíš vyřešit celej systém najednou, nebo začít od shora a ne od basů.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Odpovědět

Zpět na „Repro“