Jaký použít reproduktor pro subbas

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
Odpovědět
  • Reklama
  • EAW RS series
Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Jaký použít reproduktor pro subbas

Příspěvek od KamilV » úte 28. úno 2012 8:25:05

Přemýšlím, jakou výhodu může mít použití "HIFI konce" na "PA bednu".
Osobně si ale nejsem jistý, zda s tou stavbou děláš dobře. Podle všeho to bude tvá prvotina, zřejmě o tom nevíš mnoho (což není nic potupného, já taky ne - proto bych se do stavby nepouštěl), investuješ několik tisíc a doufáš, že se dostaneš kvalitativně nad Skytec.
Já se trochu bojím, že ne.
Nechceš tu stavbu někomu přenechat, nebo skutečně pořídit něco hotového? Vím, že tím diskuzi vracím únavně zpět, ale myslím, že by to v důsledku ušetřilo tazateli dost peněz...

Uživatelský avatar
marvinnrv

Jaký použít reproduktor pro subbas

Příspěvek od marvinnrv » úte 28. úno 2012 15:36:40

Myslel jsem v obýváku a ozvučnení jako domácího kina. jasný že v PA systémech žádnou výhodu mít nebude.

Sice jsem laik, ale myslím že 80% dobře hrající bedny dělají už dobré reproduktory. A B&C nebo RCF v žádném Skytecu, Omnitronicu atd asi nebude, když jsem zjistil že dávají čínské repro výrobci i do beden značek Proel nebo Samson. Krom toho bych řek že jsem docela manuální vzručný a kamarád truhlář dělá se třevem jiné kousky než kostkatou ozvučnici, v tom by problém být neměl. Nějakou tu bednu už jsme spolu udělali (spíš autohifi), ale tentokrát se kvůli dobrému výsledku raději pořádně informuji a zjištuji že jsem otom moc nevěděl, neříkám že teď jsem profík, ale tato bedna bude určitě zase na vyšší urovní než ty předešlé a jsem si jistý že bude URČITĚ hrát líp než Skytec a Omnitronic!!!

Taky jsem tady nadhazoval již hotové bedny, Samso a Proel to projeli s činskýma reproduktorama, JBL JRX bylo většinou odsouhlaseno jako hnusně hrající repro. A víc než 7000,- do jedné bedny investovat nehodlám, takže co hotového za to pořídit?

Krom toho jak už jsem psal předtím, beru to i jako výzvu a experiment použít kombinaci 18' + 1' plus získat stavbou další zkušenosti. Sestava 18PS76 a RCF ND1411 je Hubertem změřena a odladěná na to vyhýbka, dle grafu to vypadá za tu cenu pro mě dost slušně, takže základ dobrých reproduktorů driverů by byl, může se to po..at jen tou ozvučnicí a to je z toho všeho ta nejmenší položka, takže i kdyby dá se v nouzi udělat ozvučnice lepší ...

Když už si nadhazoval to, pořídit hotové reprobedny, tak co bys za cenu do 7000/kus tak navrhoval

Uživatelský avatar
marian

Jaký použít reproduktor pro subbas

Příspěvek od marian » úte 28. úno 2012 18:34:00

Tato kombinácia 18+1 sa mi zdá ako nie najhoršie kompromisne riešenie. Na reprodukovanu hudbu by to malo byt OK. Nevýhoda možno večšia velkost a váha. Výhoda ako Hubvert písal dobre podanie spodných basov, čiže dokáže to uhrať väčšiu miestnosť bez subbasu než 15-1 alebo 2*12+1. Spevy s toho 18" nebudú znieť možno až tak vábne ale niekedy to neje dobre ani pri basovejšich 15".
3-pasmovky 18+8+1" robi napr. Prosound, na blízko to nehrá zle, no ma to slabši dostrel na výškach, pravdepodobne by bola 2-pasmovka s driverom vo väčšej horne v tom smere lepsia.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Jaký použít reproduktor pro subbas

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 28. úno 2012 20:42:27

Bedna bude určitě líp hrát i vypadat, když to nebude čistě pravoúhlý hranol, ona je to i móda, ale prostě dneska i slušné staré bedny vypadají sto let za opicemi právě kvůli tomu tvaru a třeba kování. Jestli si s kamarádem troufnete na trapez, zaoblené hrany a povrchovou úpravu, tak to určitě stojí za to. Technicky jde hlavně o to, že mezi zcela paralelními stěnami je stojaté vlnění vážný problém a kritičtější je jak tlumení, tak i poměr délek stran.
Nemyslím, že by podobný hifizesilovač měl nějakou výhodu krom toho, že je už k dispozici. Jinak je na něm všechno hůř, než na běžném PA, proto je tak laciný, přes ohromné množství konektorů, knoflíků a funkcí. Existují samozřejmě i hifi/studio zesilovače, které jsou zvukově lepší, než běžné PA, ale stojí cenově na jiné polici. Snad jedině při tichém poslechu absence větráku, ale ve sklepě se asi tak moc potichu hrát nemusí.

H.M.

Uživatelský avatar
Petan78

Jaký použít reproduktor pro subbas

Příspěvek od Petan78 » čtv 08. bře 2012 9:04:23

Jestli chceš opravdu něco silného na co nejnižších kmitočtech tak si přijet´ke mne poslechnout 18"subbass X1,ten hraje velmi hluboko až k 30 Hz s velkým akustickým tlakem.Nic ostatního bych neřešil pro tvůj účel.Při jeho používání se místnost nafukuje hromovými basy.

Uživatelský avatar
marvinnrv

Jaký použít reproduktor pro subbas

Příspěvek od marvinnrv » čtv 08. bře 2012 20:17:57

Odkud jses, zebych prijel na poslech ...

Uživatelský avatar
Petan78

Jaký použít reproduktor pro subbas

Příspěvek od Petan78 » čtv 08. bře 2012 22:10:45

Jsem z Českeho Brodu.

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1034
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Jaký použít reproduktor pro subbas

Příspěvek od sledge » čtv 08. bře 2012 23:22:27

Omlouvám se za OT, ale nedá mi to - čistě pro zajímavost a "poučení z jiného odvětví". Takovéto reproduktory na "basy" používají automobiloví nadšenci:
http://www.youtube.com/watch?v=cPD-g-hu8ho

Tak jenom pro pobavení, no :o)
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

Uživatelský avatar
fredy

Re: Jaký použít reproduktor pro subbas

Příspěvek od fredy » sob 03. dub 2021 17:26:51

Ahoj, zajímalo by mě jak toto celé nakonec dopadlo. Po 8mi letech už by to nějaký výsledek mít mohlo :lol:
Přečetl jsem celý tento 12ti stránkový román a čekal jsem na konci svatbu a ono to nakonec bylo asi jen "porno" :lol:
Kolem roku 2015 jsem řešil podobný problém, ale hifi do obýváku (32m2) a plánoval jsem ke sloupům i sub a nakonec jsem od subu na doporučení ustoupil
a basů je i tak až až.
sub co byl v plánu http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=19296
Repro co jsem postavil http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=19808

Odpovědět

Zpět na „Repro“