Jaký použít reproduktor pro subbas

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
marvinnrv

Jaký použít reproduktor pro subbas

Příspěvek od marvinnrv » pát 24. úno 2012 18:40:17

pavel2 píše:Pokuď se spokojíš s konstatováním, že je to v mých očích hnusně hrající bedna, nemusíš nic vyhledávat.
Toto bych spíš čekal od těch Samsonů, než zrovna od JBL, mám u tohoto výrobce zafixováno ne že jedná o kvalitní systémy???

Fakt už netuším co dělat, co koliv bych použil je špatně, tak se na to celé asi vybodnu protože do 15k nic neni v pořádku a 30k do garážového aparátu prostě nebudu investovat ... měl jsem zálusk něco tvořit, ale je ztoho akorát problém za problémem a vše je tak nějak na nic... :smt102

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Jaký použít reproduktor pro subbas

Příspěvek od Pavel Sedlák » pát 24. úno 2012 19:08:26

Co je divného na tom, že nejlevnější bedna hraje jako jiné nejlevnější bedny ?

Píšeš "JRX" a já na to odpovídám, že JRX je ee.

Jistě, JBL je známá značka, ale přeci nečekáš, že když to stojí stejně jako šunt, že to nebude šunt...
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
marvinnrv

Jaký použít reproduktor pro subbas

Příspěvek od marvinnrv » pát 24. úno 2012 19:19:06

Pro mě je cena šuntu 3000,- např Omnitornic, od JBL za 7500,- bych čekal o něco lepší zvuk ... ale dokud nedám návrh na bednu co jeden kus je za 22 000,- tak to asi bude tady pořád šunt


Co Huberte tohle, měl si to prý na měrění a dělali jste do toho vyhýbku:

http://midi.cz/Default.aspx?s=Reprobedn ... ce&t=0&a=6" onclick="window.open(this.href);return false;

taky na nic,že?

Uživatelský avatar
marvinnrv

Jaký použít reproduktor pro subbas

Příspěvek od marvinnrv » pát 24. úno 2012 19:38:48

Poslední volání do tmy!!!

Měl jsme v mém starém studiu monitory Tapco S8, se zvukem jsem byl velice spokojený a basy to vydávalo na tu velikost 1A. Kdybych něco takhle hrajícího v podání PA chtěl, co bych musel za satelit koupit popřípadě postavit a z jakých repro?

To už je poslední věc na kterou se ptám, protože asi ne jeden člověk zde už ze mě je otrávený a já sám také. Pak na to kašlu a v garáži na party hold bude ticho a problém je vyřešen a to zadarmo :) ....

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Jaký použít reproduktor pro subbas

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 24. úno 2012 19:50:47

Nevím, nemůžu to teď v odladěných najít, ale z fotky nepoznáš, jak to vypadá se skeletem, jak je to naladěné atd. Osazení by mělo být OK, pokud je podle popisu. Problém s tebou je ten, že ty od začátku vůbec nevíš, co chceš a kolik na to máš, jaký zesilovač bys například chtěl pouštět do těchto beden ? Kdyby ses držel původního požadavku (sub) a toho rozpočtu, co teď tvrdíš, že je v pořádku (15 000Kč), tak to jistě dávno hrálo. Reproduktor stojí jen pár tisíc (a dobrý), bednu ti kamarád udělá zadarmo (jen pár stovek za překližku) a za deset litrů se jistě dá koupit dost slušný jetý zesilovač i s x-overem, toho jsou plné inzeráty. Mimochodem něco jako JRX 115, ale aktivní, je Mackie Thump, existuje i v 12" verzi a až do určité hlasitosti to hraje i ty basy. Ne že bych to nějak doporučoval, ale i my máme i nějaké ty laciné věci.

Původně se to jmenovalo Tapco Thump :-)

H.M.

Uživatelský avatar
marvinnrv

Jaký použít reproduktor pro subbas

Příspěvek od marvinnrv » pát 24. úno 2012 20:13:38

To jo, ale hledám nejlepší cenovou variantu a je pravda že k jednomu činskému satelitu dělat sub za 15k je blbost, pak bych musel investovat jak kukám stejně min. 15k na dva satelity, takže jsem na nerad vyděných 30k. jestli se však dájí koupit dva satelity, které budou basovat líp než China plasťák, s tím že by nebyl vůbec potřebný sub. tak by to do tý garáže bylo asi nej.

Teď mě napadla asi zase pěkná kravina, ale co kdyby se sestavil takoví satelitosubbas. Moje představa by byla ozvučnice na satelit (2x) ale osadit reprodoktorem co se dává do subbasu např. 15PS76/15PS100, aby se docílilo hlubokého a mohutného basu, jenže tam bude nejspíš problém s vyhýbkou, že by na ten subbas repro nešla použít vyhýbka co se dává do satelitu, že?

Ze mě Huberte musíš už asi mlátit hlavou o stůl co? :-D Omlouvám se, ale jen mě to tak napadlo, když ty satelity budou podávat hutné basy, tak se spokojím s nimi i bez subbasu ...

Ten satelit od Pronomicu co mám basuje tak v okruhu 2m a pak se z toho stává PC repro ...

Uživatelský avatar
Návštěvník

Jaký použít reproduktor pro subbas

Příspěvek od Návštěvník » pát 24. úno 2012 20:23:17

marvinnrv píše:Moje představa by byla ozvučnice na satelit (2x) ale osadit reprodoktorem co se dává do subbasu např. 15PS76/15PS100, aby se docílilo hlubokého a mohutného basu
Nebo obráceně, ozvučnici o rozměrech např. SUB15 do ní 15PS100 aby zůstal zachovanej princip subbasové bedny a do toho nacpat ještě středobas a driver z hornou, ale aby to bylo krmeno jedním kanálem z koncáku, víš jak to přibližně myslím ...

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Jaký použít reproduktor pro subbas

Příspěvek od KamilV » pát 24. úno 2012 20:24:26

Já jsem teda nepochopil, proč jsi odpískal ty Behringer B1800D PRO.
Už 3x jsi je tu nadhodil a nikdo na ně jedovatou slinu neutrousil. Možná, dřív než řekneš "je to Behringer", si je běž někam poslechnout. Říkám to proto, že je mám. Ano, kvalita je úměrná ceně, ale na tvůj prostor bude výkonu až až a zvukově se mi zdají docela hezky poslouchatelný. Vlastně si myslím, že v dané ceně nemají konkurenci...

Uživatelský avatar
marvinnrv

Jaký použít reproduktor pro subbas

Příspěvek od marvinnrv » pát 24. úno 2012 20:33:05

Já bych si rád poslechl co koliv co zde bylo nadhozeno, jenže kde .... ten B1800D PRO bych si poslechl určitě, ale do Olomouce z Krušných hor na poslech subwoofru opravdu nepojedu ...

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Jaký použít reproduktor pro subbas

Příspěvek od KamilV » pát 24. úno 2012 20:52:45

Tož třeba někde v obchodě... Tam, kde bys je kupoval.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Jaký použít reproduktor pro subbas

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 24. úno 2012 20:57:09

Jenže to je právě to řešení "moc drahý sub k moc laciným satelitům", ne ? Ano, za patnáct se dá pořídit fungující sub se zesilovačem (pominu, kde je zesilovač anebo jestli je to nový Behringer anebo starší QSC atd.). Jenže to bylo právě odmítnuto opět. Ano, za patnáct se dají (když bedny vyrobí kamarád zadarmo) pořídit dva slušné satelity s hodně nízkým dolním mezním kmitočtem, žádný problém. Kde je k nim zesilovač ?

H.M.

Uživatelský avatar
marvinnrv

Jaký použít reproduktor pro subbas

Příspěvek od marvinnrv » pát 24. úno 2012 21:07:55

Zesilovač by byl asi až po dostavěných bednách, nebo vprůběho stavby, ... a byl by si tak hodný a mohl něco navrhnout, třeba si už něco podobného pro někoho dělal, počítal, měřil. Nějaké dva satelity, předpokládám s 15" repro aby sme se dostali na hutné basy, klidně bych byl ochoten použít i 18", jestli by to šlo. Jaké by se na to myseli použít repro (subbas, středobas, výška) a hlavně ozvučnici.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Jaký použít reproduktor pro subbas

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 24. úno 2012 21:38:01

Proč se nepodíváš na ty naše stránky sám ? Samozřejmě tam dvoupásma schopná zahrát odspodu jsou, dokonce s 18", je to jen otázka vhodného středobasu a objemu a naladění bedny. Tohle je třeba laděné na 40Hz a s 18PS76 by to normálně byl docela slušný sub, tady dvoupásmo...

http://prodance.cz/protokoly/18ps76+nd1411m+....pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

H.M.

Uživatelský avatar
marvinnrv

Jaký použít reproduktor pro subbas

Příspěvek od marvinnrv » pát 24. úno 2012 21:51:19

Jestli tahle kombinace satelitního reproduktoru hutně zabasuje i bez toho abych potřeboval sub, tak by to bylo asi to co by mi vyřešilo celej problém, na ty stránky jsem sice koukal, ale ty grafi pro mě jsou španělská vesnice, vím z toho kulový. No a na totu kombinaci reproduktoru ozvučnici? Jo a ta vybýka, tu bys mi spájel, nebo se dá normálně koupit?

Uživatelský avatar
marvinnrv

Jaký použít reproduktor pro subbas

Příspěvek od marvinnrv » sob 25. úno 2012 18:54:33

Je někde možný na webu najít odladěnou ozvučnici pro tuto sestavu B&C Speakers 18PS76 + RCF ND1411-M + Megaton A8065, Nebo bys mi huberte musel něco spočítat a navrhnout?

Odpovědět

Zpět na „Repro“