Doporučte subbasy

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
pavell

Doporučte subbasy

Příspěvek od pavell » pát 29. čer 2012 10:36:16

Ahoj všem,

uvažuju o koupi subbasů. Mám vyhlídnuté:
DB Technologies DVA S09
DB Technologies SUB 15D
DB Technologies SUB 808D
RCF SUB 705-AS

Můžete mi někdo prosím poradit, co je z toho nejlepší?

Použití - zábavová kapela (bicí, basa, kytara, klávesy, zpěv) žádná tvrdá muzika, sály do 150 lidí, výjimečně do 200. Na vrchy mám RCF 310a, které ale můžu také klidně vyměnit za jiné.

Díky
Pavel

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Doporučte subbasy

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 29. čer 2012 15:40:20

Nějaký divný výběr, ten jediný RCF se už dost dlouho nevyrábí.

H.M.

Uživatelský avatar
pavell

Doporučte subbasy

Příspěvek od pavell » pát 29. čer 2012 18:02:09

co je na tom vyberu divne? maji podobne vykony, podobne ucinnosti, podobne rozmery, nejsou noname. chtel bych znat nazor nekoho, kdo ma zkusenosti, aby mi pomohl vybrat.

diky

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Doporučte subbasy

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 29. čer 2012 18:12:43

Divné je to, že si vybíráš z několika vyráběných dB a jednoho NEVYRÁBĚNÉHO RCF. Přitom samozřejmě existuje dost i srovnatelných VYRÁBĚNÝCH RCF, ale ty je tady nemáš. Potom ještě takový detail, že 18" jsi vzal už jen z dB.

H.M.

Uživatelský avatar
pavell

Doporučte subbasy

Příspěvek od pavell » sob 30. čer 2012 14:21:03

fajn, tak tu 18" rusim. poradi mi nekdo z tech zbylych? A treba i neco podobneho, co tu uvedeno neni.


diky

relaxmusik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: sob 03. črc 2010 18:54:39
Kontaktovat uživatele:

Doporučte subbasy

Příspěvek od relaxmusik » ned 01. črc 2012 13:42:32

Zdravim, osobne pouzivam dB15D ( ve spojeni s RCF422 ) , pokud chces basovou bednu za rozumny peniz, lehkou a se solidnim zvukem muzu pro urceni ktery jsi popsal doporucit, funguje dobre.
Pokud chces zustat v 15" basovych bednach
jeste bych zkusil RCF905 a nebo jiz zminovanou dBTechnologies DVA 09.
Jinak asi bych v dohledne dobe uvazoval o nahrazeni RCF 310 za neco rozumnejsiho, alespon s 12" palcem a 2" hornou a vyhnul bych se RCF rady ART3, stoji opravdu za dve veci..., z RCF bude dobre fungovat rada 4 a nebo dB Technologies rada DVX, niz bych se u dB nedival.
Jinak u RCF (krome rady 3) se snad neda moc slapnout vedle hraje to opravdu hodne dobre, dB je takova levnejsï varianta RCF i kdyz nektere rady jsou osazeny take RCF repro a cena se blizi nebo i prevysuje RCF. Ovsem zalezi pouze na preferncich nejlepsi je si osobne si poslechnout :-)
Samozrejmne jsou i dalsi vyrobci ale u techto neslapnes vedle a hlavne oba jmenovani maji perfektni servisni zazemi (verim ze i zde nejmenovani vyrobci).

Uživatelský avatar
marek2

Doporučte subbasy

Příspěvek od marek2 » pon 09. črc 2012 13:40:32

Také uvažiji o basovkách, ale nemám takový rozpočet. Našel jsem Behringer B1500D (prosím nekamenujte mě ale na víc nemám). Můžete mi k nim někdo něco napsat? Styl muziky - svatby, občas nějaký ples v malých sálech.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Doporučte subbasy

Příspěvek od blaha » pon 09. črc 2012 13:55:44

Nikdo tě kamenovat nebude (alespoň ne nikdo normální :D ) za B1500D.

Ale hlavní problém je v tom, že ti nikdo nemůže doporučit basovku, když neví co máš za zbytek aparátu a s čím dohromady ji chceš použít.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
marek2

Doporučte subbasy

Příspěvek od marek2 » pon 09. črc 2012 13:59:33

"zbytek" aparátu mám RCF 310A (tedy to samé, co tu psal pavell). Akorát nemám možnost výběru z těch nahoře uvedených subů.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Doporučte subbasy

Příspěvek od blaha » pon 09. črc 2012 14:41:02

V tom případě by moh stačit a neměla by to být až tak průšvihová bedna, spíš je to ošulený na materiálu. Zkus pohledat tady na fóru odkazy B1500D nebo B1800D, už se to tu řešilo.

Nenašel jsem nějakou frekvenční/SPL křivku od B1500D, ale zkusil bych to dělit tak kolem 110Hz. ART má takovej zdvih na 100Hz a to by asi mohlo dělat problém.
Beru to čistě podle dokumentace.

Víc by k tomu asi řek Hubert, i když ten zase nebude kopat za Uliho ;-) .
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Doporučte subbasy

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 09. črc 2012 17:32:45

Pokud někdo ty Behringery přinese, tak si je změřím, čistě ze zvědavosti nebo spíš z principu. Zatím nebyla možnost. Nějaké příjemné překvapení se ale dá spíš vyloučit, oni nepotřebují, aby to hrálo dobře, stačí nízká cena. Na líp hrající bedny si Uli teď koupil nálepku Turbosound, takže ani nadále asi nebude moc snahy pozici staré značky kamkoli posouvat.

H.M.

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Doporučte subbasy

Příspěvek od sledge » pon 09. črc 2012 21:19:21

Osobně si myslím, že v nich zakopaný pes není. Zesilovače poměrně slušné a spolehlivé (jako celá déčková řada od Behringera), reproduktory s 100mm cívkou na kaptonu a poměrně masivním feritovým magnetem i pólovými nástavci. Skříň standardní dle Behringera. Leč neměřil jsem je (a v dohledné době nebudu mít příležitost) :(

Jinak pokud jde o výkony, tak se mi zdá, že výkony od Behringera bez specifikace (typu údaje) jsou průměrem z RMS a špičkové hodnoty, takže bych skoro řekl, že není-li uvedeno jinak, mohla by to být podobná hodnota...
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

Uživatelský avatar
Ludva

Doporučte subbasy

Příspěvek od Ludva » pon 23. črc 2012 16:33:45

čtu tady různé komentáře na basovky. Mohl by mi někdo dát svůj názor na Behringer B1500D vs. dB SUB 15D. Výkonově je Behringer "lepší" a cenově výrazně levnější. Je v těch bednách dle vašeho názoru opravdu takový kvalitativní rozdíl jako v ceně?

Uvažuju o basovkách a toto mi stále dělá dilema. Zda jít do dražších dB SUB 15D s tím, že zvukově to třeba až zas takový rozdíl nebude, nebo ano?

Předem díky
Ludva

Uživatelský avatar
MiraC

Doporučte subbasy

Příspěvek od MiraC » pon 23. črc 2012 23:22:40

Ten Behringer rozhodně nebude silnější. Co se týče citlivosti, je na tom podstatně hůř. Max. SPL je jen 126db, ten SUB15D má 133db, to už je rozdíl jako kráva, pokud ovšem tabulky nekecaj. Na "výkon" nekoukej. Jinak jsem to neslyšel, takže nemůžu posoudit. Ale i z pohledu spolehlivosti a kvality zpracování bych se přiklonil radši k italům (RCF, DB), než čiňanům.

Uživatelský avatar
ludva

Doporučte subbasy

Příspěvek od ludva » úte 24. črc 2012 7:55:47

a jak je to vlastne s tim SLP? Ma to nejakou vazbu na vykon? Nebo to s tim vubec nesouvisi?

Odpovědět

Zpět na „Repro“