Ozvučení zkušebny - zpěvu

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
  • Reklama
  • DEMO 15
istuchlik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: ned 13. dub 2014 8:13:58

Re: Ozvučení zkušebny - zpěvu

Příspěvek od istuchlik » stř 04. led 2017 19:03:16

Mně přijde hodně zajímavé tohle:
http://aukro.cz/aktivni-reproduktory-ec ... 41573.html

Uživatelský avatar
Dawa

Re: Ozvučení zkušebny - zpěvu

Příspěvek od Dawa » pon 09. led 2017 15:49:07

Díky za rady, zkusím ty z toho Brna jak se umoudří počasí.

Tomeec
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: sob 27. kvě 2017 19:00:18

Re: Ozvučení zkušebny - zpěvu

Příspěvek od Tomeec » čtv 01. čer 2017 11:13:19

Dobrý den.
Chtěl jsem pro kapelu (dvě kytary,basa,bicí-oldschool metal) na zkušebnu (cca4x5m) něco na "zpěv",volba padla na jednu RCF art 310.Prodavač v obchodě mi však sdělil,že to je málo,ze musíme mít dvě,nebo teda jednu,ale silnější a nabízel mi nějakou bednu od Yamahy(typ si nepamatuji),která,ačkoliv určitě kvalitní, ale stála nějakých 19000,-. Zkušenosti sice žádné nemám, ale stejně mu nějak nedůvěřuju.
Neměli byste prosím,někdo nějakou radu? Musíme mít opravdu ty bedny 310(nebo snad 312) dvě,nebo by stačila jedna 710? Nebo jinou alternativu než RCF??? Moc se omlouvám,nevyznám se v tom pranic...Velký dík za případnou odpověď...
Jen dodám,že to chceme jen na zkušebnu,žádné venkovní hraní ap..

Quicktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: úte 07. čer 2016 22:00:31

Re: Ozvučení zkušebny - zpěvu

Příspěvek od Quicktor » pát 02. čer 2017 22:51:03

Především je potřeba se rozepsat , jakej máš zbytek vybavení.
RCF art 310 je pasivní verze,takže mix , zesilovač . Tuším však ,že toužíš po aktivkách RCF art 310 A MK
a k těm stejně potřebuješ mix.
Další otázka je,jak hluční jste ve zkušebně ,ale dvě 310tky na metal je tak na hraně.
Pan prodavač měl tak trošku pravdu.
Zkus to tady na foru prohledat,na toto téma jsou zde celý romány.
Všeobecně ale s RCF je naprostá spokojenost a mnozí je chválí.
Přeji dobré pořízení
V.D.

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Ozvučení zkušebny - zpěvu

Příspěvek od Robert » sob 03. čer 2017 11:13:34

Viděl bych to jinak. Co používáte za odposlechy při hraní na pódiu? Odposlechový monitor by měl vyhovět i ve zkušebně, protože nejde o to, dělat veliký kravál ale navzájem se slyšet. Nejhlučnější a to, co se nejobtížněji ubírá jsou bicí. Ostatní nástroje pak jen dorovnají úroveň zvuku bicích. Pokud se ostatní členové kapely nehodlají umravnit a brát ohledy na ostatní, budeš mít se zpěvem největší problém. Přes hranici zesílení, kde začne vznikat zpětná vazba nelze jít. RCF ART 310A jako monitor v 80% případů vyhovuje a tudíž by mohl vyhovět i ve zkušebně. Pokud nebude stačit jedna bedna, dokoupit druhou je jen o tom vytáhnout z kapsy další peníze.

Uživatelský avatar
Milan T.

Re: Ozvučení zkušebny - zpěvu

Příspěvek od Milan T. » sob 03. čer 2017 16:08:32

Osobně bych se nebál toho, že např. ART312a na klacku v úrovni hlav nebude na zkušebně slyšet, ovšem pocitu plnosti či prostorovosti s jedním kouskem nedosáhneš... Ideálně si ji od někoho z okolí za malou úplatu vypůjčit a vyzkoušet...

Tomeec
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: sob 27. kvě 2017 19:00:18

Re: Ozvučení zkušebny - zpěvu

Příspěvek od Tomeec » ned 04. čer 2017 17:27:16

Velký dík za reakce...
Ano,měl jsem na mysli samozřejmě aktivní bedýnky.Moje chyba,že jsem opomenul přidat to "a"..
Žádné koncerty nehrajem,jen se občas s kámošema chcem sejít a zablbnout si a i když nejsme žádní profíci,přesto chceme,aby byl na zkušebně určitý "komfort",ať se aspoň nějak slyšíme.
Ta RCF art 710a mkII stojí plus minus stejně,jako ta 312a... Nebo je to horší volba?Asi těžko si to někde půjčím,abych to vyzkoušel...
Ještě jednou děkuji!

Odpovědět

Zpět na „Repro“