REPROBEDNY RH SOUND RHA 12/2/250P SKYTEC XXL PA 12

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Bohumil

Re: REPROBEDNY RH SOUND RHA 12/2/250P SKYTEC XXL PA 12

Příspěvek od Bohumil » ned 25. led 2015 13:33:59

...jeden tento skvost vlastním :D Zvyšné monitory mám RCF ART 310, čo je výkonovo (podľa papierov) takmer rovnaká bedňa... Skutočnosť je taká, že sa ani trošku porovnávať nemôžu. (a to je RCF 10")
Ten RH sound má maximálne 100W, zvuk katastrofa, neskutočne sa hreje... Uvedený akustický tlak vyvinie určite - keď ho hodíš z 8. poschodia na betón...
Takéto výrobky sú ničením životného prostredia - z ich výroby je všetko len mrhanie enrgie, materiálu a ľudskej práce.
Odporúčam nebrať a nepodporovať ničenie prírody a ľudských uší....

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: REPROBEDNY RH SOUND RHA 12/2/250P SKYTEC XXL PA 12

Příspěvek od mkarr » pon 26. led 2015 0:36:22

Zbynoor píše:pak se neni cemu divit kdyz nekdo posloucha casto hudbu pres svuj "supr" apec RH (omni, sky tec ... ) a na koncerte pres kvalitni aparaturu mu to prijde takove divne az spatne ( stejna situace je poslouchani hudby ze spuntu, z notasovejch repro, ze silenejch mp3 atd. )
To už pak není o aparátu, ale o hlavě, nebo o umělci. Pokud někdo zní přes lepší aparát hůř, asi by přes něj neměl hrát, nebo si vozit kurvítko, aby nebylo poznat že neumí. Pokud někdo jako posluchač ocení identickou hudbu víc přes aparát s nižší kvalitou reprodukce, asi bude mít dost divný vkus, pokud pomineme kvalitní aparát s nekvalitním zvukařem. ani jedna varianta není důvod, brát ohledy na aparáty nižší kvality. Naopak jsou interpreti, co když si dvakrát za rok zahrají přes kvalitní aparát na nějakém fesťáku, mají z toho slušnou euforii. :-) Tím nechci říct že nižší kvalitu aparátu nějak zatracuju. Jen zatracuju postoj, že přes nekvalitní aparát to bylo lepší (neodhalil nedostatky).

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: REPROBEDNY RH SOUND RHA 12/2/250P SKYTEC XXL PA 12

Příspěvek od Pavel Sedlák » pon 26. led 2015 13:54:17

Je to nejspíš širší problém, než se zdá.
Že jsou RH, Skyxxx, Soundxxx a nevím co ještě, sr**ky, víme a snažíme se s tím nepracovat.

Co ale dělat v případě, když je výborná technika, výbornej zvukař, výborný interpret, slušnej sál, ve kterém je asi 200 lidí.
Půlka lidí poslouchá intrepreta, soustředí se na hudbu a chce mít zážitek a druhá půlka tvoří svým žvaněním takové rušivé pozadí, že nejsou slyšet žádné detaily a zážitek je pro tu první skupinu nula, čili v prdeli !

Takovým buranům asi opravdu RH Soudy úplně stačej, není potřeba zvát Lenku Dusilovou ani Martu Topferovou, ale zaplatit nějakou zábavovku s repertoárem Kabátů, popřípadě nějaký Samohrajka Band se SkyTec LineAir a je to.

Co ale my ostatní, když si chceme něco vychutnat ?

To je moje smutná sobotní zkušenost coby diváka :-(
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: REPROBEDNY RH SOUND RHA 12/2/250P SKYTEC XXL PA 12

Příspěvek od MADMAX » úte 27. led 2015 12:58:30

To je ovšem smutná stránka věci - ta veselá je o tom, že aparát by měl být schopen i takovouhle jemnou a relativně tichou muziku zahrát s takovou dynamikou a akustickým tlakem, aby nějaké žvástání nebylo polovině sálu umožněno - když prostě neslyší vlastního slova, tak přestanou. Zrovna tenhle pátek jsme dělali MOCCA PLES v Liberci, viselo tam 8 EAW KF730 na stranu (protože tam jako hlavní hvězda byl Václav Neckář s Bacily a na závěr večera AC/DC revival) a kupodivu, ten plesový "tanečňák" jejich zvukař tavil tak, že to bylo možná hlasitější než ti ejsíci a určitě hlasitější než Neckář (starý pán už moc netlačí, leze z něj spíš vlažná pára, v jeho kondenzátorovém Neumannu má zvukař nasnímáno i všechno z okolí a zpětná vazba mu brzy vystaví stop, takže celé show musí být docela potichu). A světe div se, nikdo si nestěžoval, že to řve - lidem spíš vadí, když je zvuk agresivní, protože slabý aparát už nestíhá, a především jim vadí hudební styly, které vnímají jako "hlasité"... :lol:
MAD

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: REPROBEDNY RH SOUND RHA 12/2/250P SKYTEC XXL PA 12

Příspěvek od mkarr » úte 27. led 2015 21:20:36

Pavel Sedlák píše:Co ale my ostatní, když si chceme něco vychutnat ?
Před nedavnem jsem si ještě myslel, že pro ty kdo to s poslechem nemyslí vážně, je docela dobrý filtr cena vstupenky. Jenže pak jsem byl na Nabucco v lednici v parku, vstupenka lehce pod litr a ejhle, stejně tam bylo lidí co si tam přišli pokecat, nebo opít se, nebo prostě jen zmoknout, že jsem se nestačil divit. Že by to všichni dostali dárkem od rodiny, nebo od pořadatelské agentury a Verdi je naprosto nezajímal? Dlužno říct, že velký sbor byl spíš takový komorní a krom sólistů kteří měli porty to zas tak dobře slyšet nebylo, ale i tak jsem se těšil a i tak se mi tam ty dvě hodiny v dešti líbily. Za pultem jsem ale nestál, takže nedokážu říct, v čem byl zádrhel. Jen si nazvučený sbor i nazvučený orchestr představuju dost jinak. Pardon za OT. Jsem přesvědčen že bedny RH Sound ani Skytec tam nevisely

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: REPROBEDNY RH SOUND RHA 12/2/250P SKYTEC XXL PA 12

Příspěvek od Pavel Sedlák » stř 28. led 2015 0:02:21

Opět jsem uhnul od dotazu - tak už tu káru dotlačím...
Martine (MADMAX) nemyslím si, že by to nehrálo, rozhodně to nebylo technikou či zvukařem, konec konců 4x d&b J8 na straně málo rozhodně není.
Otázka je, jestli zrovna tyhle žánry "nedávat" spíš v komornějším prostředí než na hlavní sál, kde je ruch jak na nádraží, nic to ale nemění na tom, že zážitek stál za prd :-(

Ne, samozřejmě, že RH a pod. nepatří ani do garáže, natož na veřejnou produkci a abych odpověděl na původní dotaz - jestli RH nebo SkyTec je jedno, v obou případech jde o vyhozené peníze.

Vloni mně vypekli v jednom klubu, kde jsme dělali bluesový festival - měli jsme aparát na hlavní stage a pořadatel se rozhodl, že na poslední chvíli program doplní v baru o chlapíka s foukačkou a kytarou.
Požádal nás o pomoc s nazvučením, s tím, že PA zajistí.
Na místě byly dvě 15 aktivky RH, mix Behringer a dva 565 Shure.
To co z těch RH lezlo bylo všechno možné, jenom ne poslouchatelný zvuk.

Nasraní byli všichni, kromě pořadatele, který si liboval, jak to skvěle zařídil.
Po přetrpěné akci sem mu řek, že na tohle si zvukaře zvát nemusí (je to docela slušnej člověk, jinak bych ho poslal do prdele rovnou).
Bohužel ani obecenstvo, ani chudák muzikant, mu neřekli nic, takže za blbce jsem zůstal jen já.
Chtěli se polepšit a tak koupili 2x Mackie Thump.

Někomu prostě neporadíš, neporadíš a neporadíš...
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Frenk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 691
Registrován: stř 27. srp 2008 12:14:05
Bydliště: Opava

Re: REPROBEDNY RH SOUND RHA 12/2/250P SKYTEC XXL PA 12

Příspěvek od Frenk » stř 28. led 2015 9:47:25

MADMAX píše:aparát by měl být schopen i takovouhle jemnou a relativně tichou muziku zahrát s takovou dynamikou a akustickým tlakem, aby nějaké žvástání nebylo polovině sálu umožněno - když prostě neslyší vlastního slova, tak přestanou
správně - posluchačům nesmí zaschnout krev v uších :-)
Never ask FOH sound engeener "Are you DJ?" because he can kill you....

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: REPROBEDNY RH SOUND RHA 12/2/250P SKYTEC XXL PA 12

Příspěvek od Ondráš » stř 28. led 2015 19:32:51

Chtěli se polepšit a tak koupili 2x Mackie Thump.
[-o< [-X #-o

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: REPROBEDNY RH SOUND RHA 12/2/250P SKYTEC XXL PA 12

Příspěvek od Robert » sob 28. úno 2015 15:07:53

Začínal jsem s 15" RH čkem. Bylo mi to nastíněno jako laciná věc která celkem funguje. Když se potřeboval vykrýt větší úhel zvukem, dokoupil jsem 2 15" Skytechy s MP3, které měly sloužit i jako zdroj podkresové muziky. Zjištění bylo takové, že RHčko hraje o třídu lépe než Skytech. Když se tomu nasadil jeden subwoofer TA-18 lezl z toho celku zvuk ...tak nějak. Zjištění, .... tahle sestava vyhoví lidovkám, dechovce, stylu, kdy se má čas nadechnout. Rock to uspokojivě nedá ani náhodou a na mluvené slovo komentátora to taky na středech moc nemá. Na přečtení mnoha recenzí a komentářů se koupily dvě RCF 422A ještě made in Italy a světe div se. Tyhle dvě bedny udělají na basech daleko více práce než předchozí sestava a mluvené slovo je nádherné, čitelné průbojné. A proč jsem nezahodil RHčko a Skytech? Protože když pořadatel není ochoten dát 500 Kč za odpoledne, nemůže být mnoho muziky. A taky se to občas hodí na dokrytí prostoru za budovou apod. Též občas využiji RHčko pro loutkové divadlo na výjezdním představení, kde mi aktivka supluje i mikromix a stačí mi k ní čtyřkanálový přijímač pro 4 bezdráty a jeden port pro noťas. A Skytech ... no do garáže pro mne dobrý =o)

PetrC
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: ned 02. led 2011 11:28:40

Re: REPROBEDNY RH SOUND RHA 12/2/250P SKYTEC XXL PA 12

Příspěvek od PetrC » sob 28. úno 2015 18:17:44

RH Soundem a Skytecem jsem zvučil svou svícu. Mají výhodu, že je strčíte do zásuvky, zezadu hodíte cinche z magneťáku a jeden no name mikrofon pro případné kolemjdoucí prsaté zpěvačky a nemusíte tahat mix a vlastně nic jiného. Ze začátku mě to kazilo trošičku náladu, ale po 20 té slivovici to bylo šumák. Takže ano, tyto bedny mají svůj prostor na slunci. Ale vzít je někde na zvučení kapely? Tak to bych musel mít sluch 80ti letého veterána s nefunkčníma naslouchátkama, aby mě ten zvuk nevadil. A nebo těch 3,5 promile v krvi.

Wurm
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: sob 14. lis 2015 17:59:47

Re: REPROBEDNY RH SOUND RHA 12/2/250P SKYTEC XXL PA 12

Příspěvek od Wurm » ned 22. lis 2015 22:51:25

Zdravím, tušíte prosím někdo, kam se z webu ztratily modely beden RH sound? Na stránkách jsou už pouze nějaké podivné plasťáky. Ne, že bych po nastudování zde uvedených komentářů a zkušeností po nich prahnul, jen mě to zajímá, minulý týden tam ještě byly. Dodavatel/výrobce skončil?

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: REPROBEDNY RH SOUND RHA 12/2/250P SKYTEC XXL PA 12

Příspěvek od Bassman » pon 23. lis 2015 16:45:21

Dufam ze skoncil.

V sobotu som isiel na akciu zvucit. Bolo mi povedane ze bedne tam su. Ked som sa spytal ake, tak povedali ze predok nevie ale na odposluchy maju RCF312. Tak si hovorim, ked maju odposluchy RCF, tak by to malo byt v poho. Svoje bedne som nehal doma v teplucku. To som robil riadne oci, ked som prisiel a nad podiom viseli plastove Omnisroty a pod podiom schovane suby rovnakej znacky.

Prekvapivo gitara a basa cez to hrala celkom unosne, ale bicie a vokaly boli nereprodukovatelne. Dost som si ten koncert odtrpel, nastastie to bola viac tanecna akcia a usporiadatel bol so zvukom spokojny, dokonca ma vola na dalsie akcie.

Este ze su vsetcia hluchy.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Uživatelský avatar
Auriol63

Re: REPROBEDNY RH SOUND RHA 12/2/250P SKYTEC XXL PA 12

Příspěvek od Auriol63 » pát 07. črc 2017 10:30:55

Asi si takové repro nekoupí nějaká kapela ale na nějaké táborákové šmrdlání to může stačit. Někdo nemůže investovat balík do nějakých B&W a za kvalitu se platí Sám poslouchám Dynaudio ale mám to tahat ven? No koupím lacinou čínu a když skolabuje tak to prodejci omlátím o hlavu, no ni? Metud.

Uživatelský avatar
AntiPDmonopol

Re: REPROBEDNY RH SOUND RHA 12/2/250P SKYTEC XXL PA 12

Příspěvek od AntiPDmonopol » pát 07. črc 2017 15:48:41

Od RH sa mi žiadne aktívky nepozdávali, komplet zle, malá tuhosť PVC skeletu, zlé meniče a o zosile sa radšej nevyjadrujem. Pasívne zo série HD majú síce bedničky s DTD no ta je fakt pevná a sú pekne spravené, nastriekané a majú aj šrauby na prichytenie ôk na zavesenie, takisto výztuhy celkom OK. Bola aj aktívna séria - už sa nepredáva HC, no jej najväčšou slabinou bol práve zosil. HDčkové, no repra nič extra ale keď to nemusí hrať basy celkom sa to dá, rola fulrange boxu bez podpory subbasu tomu veľmi nevonia. Samozrejme výhybka nie je príliš premakaná, ale ak sa na delenie sub/sat použije DSP, tak po korekcii sa dá z toho v rámci možnosti dostať celkom normálny zvuk. Bedňa je pevná o po menších úpravach ide osadiť výkonnejšími a lešími reprami. Od RH sa oplatí akurát ten 18" zomax pod označením RH 18125PRO, tomu keď dopraje 170l bedňu fakt na tú cenu celkom slušne zhrá a znesie to zosil tak do kilowatu, sa mi stalo že odletela prachovka a na inom kuse záves sa odlepil, no vyreklamoval som.

istuchlik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: ned 13. dub 2014 8:13:58

Re: REPROBEDNY RH SOUND RHA 12/2/250P SKYTEC XXL PA 12

Příspěvek od istuchlik » pát 07. črc 2017 22:52:50

Vždycky znovu mě pobaví, když někdo "plynule" naváže na 2 roky staré vlákno :-)

Ale když už se to stalo, tak přidám vlastní zkušenost. Co se týká RH Soundu, tak pasivní bedny řady HC opravdu měly krásné skelety ve strukturovaném laku Warnex (a nebyla to DTD, ale MDF) a řadu jsem jich přeosadil lepšími reproduktory a samozřejmě novými výhybkami. A dokonce jeden pár původních HC-10 dodnes mám, je osazený Eminence DeltaLite 2510 a B&C DE25 a hraje to naprosto skvěle... :-)

Odpovědět

Zpět na „Repro“