Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Štístko

Re: Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Příspěvek od Štístko » pát 10. bře 2017 13:51:15

Líbí se a štve zároveň velikost a lehkost Bose F1, ale každý rok když hrajeme na akci, kde hrajeme 2 kapely přes 20 cm zeď zároveň mě stále utvrzuje v tom že analog je analog. A/B zesilovač s Toroidem furt hraje líp (přinejhorším trida H) jak zesilovač se spínaný zdrojem nedejbože třída D. Už jsem i slyšel digitální mixy za 200tis a na analog střední třídy se to nechytá.

A to, že to lidi nepoznají je blbost. Oni nemají srovnání, na výše zmíněné akci lidi přejdou jen přes dveře a je to jako by jste dostali facku. Bose F1 se může zahrabat. A o výkonu, který uvádí se ani nebavme. Bas jak z nějaké roury. Co by jste taky chtěli po 2 x10 - 2ks k tomu ještě na gumových závěrech v plastové bedně.

Co mě štve. Ta váha. Bose vezmou šup šup a je to, že mě jenom zesilovač váží 20 kg jeden. Ale mě to za ten zvuk stojí. A pokud je to nutné za ušetřené prachy zaplatím bedňáka .

Uživatelský avatar
vasina66

Re: Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Příspěvek od vasina66 » pát 05. led 2018 11:50:14

Přidám taky svojí zkušenost.
Půjčil jsem si BOSE L1 II s jedním subem B2 na vyzkoušení.
Venku na zahradní párty na reprodukovanou podkresovou hudbu v pohodě - krásné vykrytí prostoru, na rockovou hudbu v pozdějšáích hodinách už chyběly basy.
V rockovém klubu s živou kapelou - kyrara s tranzistor kombem 50W, basa 300W a bicí, to nebylo použitelné vůbec ani na zpěv ani jako přeba odposlech. Bicí i bez zvučení to úplně smázly.
Bráchova country kapela (bez bicích) - jen akustické nástroje a zpěv - krásně srozumitelné, vykrytí všude (nebyly třeba odposlechy).
Závěr - na country (kde není potřeba akustický tlak) krásně použitelné. Pro samohrajku a zpěv či podkresovou a taneční udbu na malé akce asi taky. Tydy bych ale přidla ještě pořádný subwoofer.
Pro rockovou kapelu do hlasitějších klubů kde je potřeba akustický tlak absolutně nepoužitelné .

Uživatelský avatar
vasina66

Re: Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Příspěvek od vasina66 » stř 30. led 2019 10:54:30

Čas pokročil a do bráchovy country kapela jsem pořídil jeden L1 compact. V pohodě s tím uhrají většinu hospod a malých sálů. No tak jsme pořídili ještě jeden kousek a vzali to na benefiční Countrybál ve velkém sále (ca 250 lidí, 3 kapely). Zapojil jsem je přes 400W 12" sub, dal za kapelu a úplně v pohodě to dalo celej sál. Všichni se slyšeli a zvuk byl prostě skvělej. Měl jsem ještě záložní PA, neb jsem tomu moc nevěřil, a ani jsem to nemusel zapnout. Uštěpačnejch keců od těch dvou kapel bylo dost, ale jen do chvíle, než zjistili jak to parádně hraje a jak se všichni krásně slyšej. Takže když to shrnu - na folk nebo coutry je to úplně skvělý. Kdo tomu nevěří, tak ať se tahá s bednama a odposlechama - je to jen jeho problém. My už u toho zůstaneme a budeme šířit slovo Bosí dál ... Amen.

Odpovědět

Zpět na „Repro“