Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
bobo

bose L1 model II

Příspěvek od bobo » pát 28. led 2011 9:52:53

Ahoj, máte někdo zkušenosti s tímto systémem? Je to oprvdu tak super, jak se všude prezentuje?



Předm díky
Bobo

---------
pozn. admin: příště prosím nejprve použij vyhledávání, nebylo potřeba zakládat nové téma

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Příspěvek od Návštěvník » úte 01. úno 2011 15:58:13

Opravdu není, hraje to pěkně v pokojové hlasitosti v momentě kdy se to zesílí je to plechová huba prostě to nestíhá.Pokud chceš super zvuk i při výkonu tak KV2 audio

Uživatelský avatar
Fyla
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: stř 09. črc 2008 15:58:11
Bydliště: براغ

Re: Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Příspěvek od Fyla » úte 01. úno 2011 18:36:00

Tak KV2 je konvencni system, tyhle bose jsou urceny pro uplne jiny pouziti. Srovnani je neadekvatni...

Wendys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 29. led 2009 13:24:16
Bydliště: Plzeň

Re: Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Příspěvek od Wendys » úte 01. úno 2011 21:58:58

Mám,oba systémy KV 2 i Bose L1 .Nejvíc používáme Bose system . hrajeme na to každý týden v klasickém obsazení kytara,basa,bicí ,klávesy,přesto,že to nemá takový výkon jako KV2,tak se na to pěkně hraje,musím,ale říci,že jsem původní malé basy nahradil těmi od KV2 a teď to hraje super,není to tak suché,jak tu jeden kolega poznamenal.Používáme to i na větší sály do 250 lidí,kde to v poho ozvučím s nastavením tak na 50%.Kdo to slyšel,tak se mu to líbilo,ale je třeba říci,že mám k tomu kvalitní mikro/Shure Beta,kabely Planet Wawes,mix Dynacord CMS 1000/Vyzkoušel jsem několik jiných mixů,kabelů a mikrofonů,ale teď to má pěkný hutný zvuk.Důležité je správné nastavení ,je to citlivé,ale pak je to paráda.Používáme to už čtvrtým rokem a vůbec nelituji,že jsem to pořídil-Kdo nevyzkouší,neví o čem je řeč.Každou hru si fakt pochutnám na muzice,mám rád ten zvuk,kdy se každý parádně slyší.Soupravu KV2 mám cca 2 roky a používám ji jen pro větší akce,nebo v létě na venkovních parketech,kde je třeba větší tlak.

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Příspěvek od TomasVv » čtv 03. úno 2011 10:12:33

Nevím, proč se docela často vyskytují kombinace Bose L1, KV2, Dynacord a Planet Waves :-)
Dělám, co mě baví.

Uživatelský avatar
tomass

Předmět příspěvku: Re: Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Příspěvek od tomass » sob 15. říj 2011 15:29:31

V eshopech se objevila tato sestava:

http://www.ld-systems.com/370-1-ld-maui-28.html" onclick="window.open(this.href);return false;

má s tím prosím někdo zkušenosti. Vypadá to podobně jako BOSE L1, ale je to mnohem levnější. Je to srovnatelné? Píšou tady 200W subbass a 200W satelity, max SPL 115.

Jaké parametry má vlastně BOSE? Nikde to nepíšou.

Díky

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Příspěvek od TomasVv » pon 17. říj 2011 8:56:28

SPL 115 dB, to je tak do obyváku.
Dělám, co mě baví.

Uživatelský avatar
tomass

Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Příspěvek od tomass » pon 17. říj 2011 17:49:23

a jak je na tom parametrově ten BOSE L1? Přijde mi, že snad ty parametry tají, nikde jsme o tom na webu nic nanašel, jen že je to dostačující na x set lidí. To není zrovna moc přesvědčivé :)

Díky

Uživatelský avatar
Fyla
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: stř 09. črc 2008 15:58:11
Bydliště: براغ

Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Příspěvek od Fyla » pon 17. říj 2011 18:19:39

http://blog.mp3backingtrax.com/articles ... e-bose-l1/" onclick="window.open(this.href);return false;

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

bose L1 model II

Příspěvek od sledge » pon 17. říj 2011 23:33:30

bobo píše:Ahoj, máte někdo zkušenosti s tímto systémem? Je to oprvdu tak super, jak se všude prezentuje?
Předm díky
Bobo

---------
pozn. admin: příště prosím nejprve použij vyhledávání, nebylo potřeba zakládat nové téma
No. vezměme si to popořádku:
L1 - se vzdáleností prý hlasitost téměř neklesá, přesto i když je hlavní PA za hudebníky, tak vazbí mnohem méně.....imho 2 protichůdná tvrzení, i když různé systémy jsou různě náchylné (v jistých mezích).
2) Hlasitost v uzavřeném prostoru neklesá stejně, jako v otevřeném, od určité (relativně malé vzdálenosti) je více méně konstantní - viz tzv. poloměr doznívání.
3) Jejich 360° vyzařování znamená i tak dost problémů s odrazy od zadní stěny, navíc čistě válcovému vyzařování jaksi vadí už ten umělec, co běhá před klackem. Navíc válcový zdroj není jen tak, obzvláště na nízkých frekvencích.
4) Liniovému zářiči zrovna neodpovídá ten bodový subwoofer.

Přesto to může hrát celkem slušně, koncepce "multi mono" je rozhodně zajímavá. Nicméně video je mediální masáž jako každá jiná (podobně jako "kramperovy" výklady Line Array).
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

Wendys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 29. led 2009 13:24:16
Bydliště: Plzeň

Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Příspěvek od Wendys » úte 18. říj 2011 11:35:21

Přidám foto,jak to máme postavené.Tohle je z klasického vesnického kulturáku pro cca 200lidí.Původní basy ,nahrazuji do větších prostor KX1,5.Pak je to pěkně vyrovnané s hutnějším spodkem.Pro normál bigboš to ale není i když to také hrajem.Co je zajímavé,že je na to slyšet každá chyba při hraní,takže přínos vidím,že se celá grupa pěkně semkne a sehraje.Pravda je že je téměř stejná hlasitost pod podiem,tak na konci sálu. Po 5 ti letech každotýdenního bezproblémového provozu myslím,že je to úžasné zařízení.
Snímek 220.jpg

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Příspěvek od sledge » úte 18. říj 2011 20:53:15

Ad ta hlasitost pod pódiem a na konci sálu - on ten poloměr doznívání například pro domácí podmínky vychází kolem 0,4-0,9 m. To znamená, že v této vzdálenosti je hladina zvuku přímo z repoduktorů srovnatelná s úrovní "difúzního zvukového pole" v místnosti. V hale to bude samozřejmě více, ale nějakých 5 - 7 m, navíc pod úrovní pódia už ta hlasitost bude myslím převážně dána difúzním polem. Tedy v podstatě obdobně, jako u klasických repro :D

Ale bylo by zajímavé dostat to někdy pod ruku...
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

Wendys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 29. led 2009 13:24:16
Bydliště: Plzeň

Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Příspěvek od Wendys » úte 18. říj 2011 21:27:32

Tady na to hrajou takovej bigbítek a přesně takhle to zní a hraje.


Uživatelský avatar
maro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 273
Registrován: stř 26. led 2011 18:49:13

Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Příspěvek od maro » stř 19. říj 2011 17:24:50

tak to nevěřím :-D tak každý ma asi jiné bedny u kompu :wink:
Listen... and enjoy the sound

Ruprecht
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: stř 19. říj 2011 17:43:21
Bydliště: ZČ + JM

Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Příspěvek od Ruprecht » stř 19. říj 2011 17:46:27

2 Wendys: přesně takhle?
Tak to si musím koupit, už dlouho sháním skvělý druhý hlas a ta dvojka v označení systému bude asi znamenat, že mi to bude zpívat naživo ty druhé hlasy, alespoň podle toho "live" videa... :lol:

Odpovědět

Zpět na „Repro“