Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Návštěvník

Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Příspěvek od Návštěvník » stř 19. říj 2011 18:49:33

maro píše:tak to nevěřím :-D tak každý ma asi jiné bedny u kompu :wink:
Tak já to poslouchám přes BD DT 770 Pro a to hraje dobře,přes bedny líp samozřejmě,ale to není důleité,jsem to postnul jen jako příklad.
Ruprecht píše:2 Wendys: přesně takhle?
Tak to si musím koupit, už dlouho sháním skvělý druhý hlas a ta dvojka v označení systému bude asi znamenat, že mi to bude zpívat naživo ty druhé hlasy, alespoň podle toho "live" videa... :lol:
Jo to si kup,ale na druhej hlas spíš nějakej Voicelive.

Wendys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 29. led 2009 13:24:16
Bydliště: Plzeň

Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Příspěvek od Wendys » stř 19. říj 2011 19:04:25

Ruprecht píše:2 Wendys: přesně takhle?
Tak to si musím koupit, už dlouho sháním skvělý druhý hlas a ta dvojka v označení systému bude asi znamenat, že mi to bude zpívat naživo ty druhé hlasy, alespoň podle toho "live" videa... :lol:
Holka šikovná to je no.To musím dopilovat. :)

Uživatelský avatar
maro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 273
Registrován: stř 26. led 2011 18:49:13

Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Příspěvek od maro » stř 19. říj 2011 19:06:11

ja to myslel tak že to hraje dobře (v tom videu)... a myslel sem že to pouštíš na bedynkách tohoto typu: http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0U60001CVA" onclick="window.open(this.href);return false; a proto píšeš že to takhle hraje... 8)
Listen... and enjoy the sound

Wendys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 29. led 2009 13:24:16
Bydliště: Plzeň

Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Příspěvek od Wendys » stř 19. říj 2011 19:17:13

Aha,dobrý no. :o Někteří si to možná i tak představují.

Uživatelský avatar
akord
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: úte 17. črc 2007 14:32:02
Bydliště: Zlín

Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Příspěvek od akord » čtv 14. čer 2012 15:57:20

Ahoj, chci vzhledem k přibývajícímu věku pořídit tolik opěvovaný lehoučký systém BOSE, na obě strany po jednom systému. Našel jsem ale velký rozdíl v ceně mezi BOSE L1 Compact, cca 25.000,-Kč a BOSE L1 model II cca 65.000,-Kč. Jelikož hraji pouze soukromé oslavy a hotely nebo bary, nemáte někdo zkušenost s tou levnější řadou Compact ? Je mi jasné, že kvalita odpovídá ceně, ale pro nazvučení větších prostor aparát mám. Díky za zkušenosti hlavně z barového prostředí :D

dovicin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: ned 05. pro 2010 9:35:33
Bydliště: Lomnička, ďolík za Tišnovem

Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Příspěvek od dovicin » sob 07. črc 2012 14:47:54

to akord:
je možná už pozdě, ale podělím se o zkušenost. Loni jsme hráli country (dvojhlas, 3 akustické nástroje a baskytara přes náš mix na Compact 1 v baru hotelu v Brně. Musím říci, že jsem byl překvapenej, jak to hrálo. Samo že bigbít by byl jinde, ale pro akustiku v pohodě. Naprosto v pohodě. A bylo tam bratru tak 70 lidí.

Uživatelský avatar
akord
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: úte 17. črc 2007 14:32:02
Bydliště: Zlín

Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Příspěvek od akord » pon 09. črc 2012 15:42:21

to dovicin:
...díky, není pozdě, byl jsem poslechnout tu základní řadu (nejslabší) Compact 1 ve stereu v jednom baru, mám z toho 50% dojem :-) muzikant co ho znám (One Men Show) hrával venku řadu let, super-zpěvák, žadný huhly-z-truhly, midi si vyrábí sám, žádné koupené pokusy o uměleckou tvorbu ...... ale k věci: zvuk z Bose byl všude, opravdu čistý jak se píše, neřvalo to, příjemné středo-výšky. Ale po určité době mi začalo něco vadit, chyběly asi ty správné basy, přece jen na mě to bylo moc uhlazené, ty plastové basy z toho fakt dělají obývák doma. Takže tak napůl, pohodlí na stěhování, ale muzika potom ve fázi, kdy je nutno přidat, bez tlaku ... ale jsme v diskuzi, rád si přečtu všechny názory, díky !!

Uživatelský avatar
grock

Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Příspěvek od grock » stř 05. zář 2012 9:31:23

Já měl také podobné cukání na tento zázrak L1. Podle názoru prodavače, který jinak Bosse prodává, je lepší HK Elements než L1. Já nakonec koupil HK v sestavě 2xsub a 4 vršky a jsem spokojen. Výkon do hotelů naprosto dostačující a za cenu jen o málo vyšší než poloviční sestava od Bosse L1...Teď jsem viděl, že něco podobného dělá i Solton, ale to jsem neslyšel..

Uživatelský avatar
country

Re: Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Příspěvek od country » čtv 24. črc 2014 16:11:22

2x Bose L1 compact plus k tomu 1 woofer dB technologies DVA S08 nebo dva ty nejmenší z Flexsys řady a čistší a příjemnější zvuk jsem ještě na podiu a před ním neslyšel. Ty Bose zapojit až z vyhýbky v těch subech, ne celý pásmo, pak je to skutečně highend zvuk, akorát na malé akce, ne na letní noc s rock kapelou... I pro přehrávání CD a el. bicí a samohraky. Já blbec ty svoje prodal a koupil klasický velký PA včetně klasických stage monitorů (profesionální, žádné imitace PA ala Mackie, LD apod), teď zas prodávám to velký PA a chci zpět ty Bose...

relaxmusik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: sob 03. črc 2010 18:54:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Příspěvek od relaxmusik » pon 04. srp 2014 8:43:01

No já jsem také měl tu čest s tímto"zázrakem" a nechal jsem se v celku napálit. :-). Poslechově se to nezdálo špatné, spíše až překvapivě brilantní. Mé nadšení schladlo ihned na první akci, kdy jsme systém použili, i dvě nejlevnější db Opera 210 s tím Bose zametly naprosto neskutečným způsobem! Dle mého skromného názoru to jsou jenom vyhozené peníze, dvě slušné bedýnky udělají opravdu více muziky. :-( Teď se to používá pouze ve zkušebně na to to lze alespoň využít. :-( Doporučuji všem částku co Bose stojí využít na smysluplnější věci.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Příspěvek od Návštěvník » čtv 03. pro 2015 13:12:07

Ahoj chlapci ...chel by som vedieť či sa dá použiť BOSE L1 aj v byte na počuvanie hudby ? Je tak kvalitny aby som na ňom počuval klasické funkovačky či jazz v mojej obyvačke ? Ďakujem za odpoved...Laco.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 03. pro 2015 13:46:57

Nedoporučoval bych to. Není to otázka nějaké "kvality", ale spíš vhodnosti koncepce a toto je reproduktorový sloup. Zkus se podívat, kolik z beden (jakékoli cenové úrovně) určených na hraní doma nebo na podobnou kategorii, tedy hraní ve studiu, jsou sloupy. A opravdu to není tím, že by několik stejných miniaturních repráčků nad sebou a obvykle bez výhybky bylo nějak příliš technicky nebo finančně náročné řešení. Na druhou stranu pokud už ho máš, tak to jistě přežít půjde a naposlouchaná bedna hraje obvykle přijatelně bez velkého ohledu na podmínky a vhodnost do nich, protože zvyk je zvyk.

H.M.

Uživatelský avatar
Matous1

Re: Bose L1 Model II - model F1

Příspěvek od Matous1 » stř 24. úno 2016 19:04:10

A co rikate na bose F1? Je to srovnatelne, nebo i lepsi nez klasicka sestava (satelit s 12" + 18" subwoofer) od napr. RCF, nebo DB technologies?

M.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 25. úno 2016 17:01:34

Možná by bylo dobře, kdybys místo přepisování názvu vlákna jasně napsal, o jaké sestavě Bose (tedy kolik a jakých beden)mluvíš a jakou KONKRÉTNÍ sestavu např. RCF máš na mysli, tedy opět kolik kterých beden. Porovnatelné to i tak bude pouze omezeně, protože ten satelit i sub jsou koncepčně rozdílné od veškeré "klasiky". V něčem to bude lepší (asi jako je v něčem lepší RCF Evox), v něčem ne (například ten kmitočtový rozsah nahoře).

H.M.

Uživatelský avatar
Matouš1

Re: Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Příspěvek od Matouš1 » pát 26. úno 2016 12:17:47

Chtěl jsem to původně nadhodit jen jako téma o uvedeném systému BOSE F1. Ale máte pravdu, měl jsem to upřesnit.

Jedná se o tuto sestava "F1"

http://www.hudebnicentrum.cz/eshop-bose ... ArQs8P8HAQ

Celkem tedy 4ks beden s výkonem 4000 W.

Uvedení konkrétní sestavy od RCF si přímo dát netroufnu, nevím, co k sobě od RCF nebo jiné kvalitní značky nejlépe pasuje. Takže nechci, abyste mi pak napsal, že je to nesrovnatelné :).

V podstatě mi jde o to, zda za 120.000 lze od RCF, či obdobné kvalitní značky koupit něco, co bude srovnatelně výkonné (cca 4.000 W) a zda je to pak porovnatelné s se systémem BOSE F1.

Ještě specifikace akcí: jde převážně o zvučení klasických plesových či zábavových kapel (bicí basa, kytara, klapky + možná nějaký dech) a velikosti sálů kolem 200 - 300 lidí, nebo případně venku na podobné akce.

Díky
M.

Odpovědět

Zpět na „Repro“