Bedna pro začínající taneční

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
  • Reklama
  • Powersoft skoleni 2019
HonzaS

Bedna pro začínající taneční

Příspěvek od HonzaS » stř 31. pro 2014 23:44:31

Dobrý večer,
sháním reproduktor, který budu používat pro taneční lekce (klasika/latina). Už jsem tu leccos prohledal, ale raději píšu nové téma, přeci jen něco podobného někdo pravděpodobně již řešil. Situace je následující:

Začali jsme vést malé taneční kurzy v malých vesnických kulturáčcích (max 10x15 metrů) pro cca 10 kultivovaných párů. Jelikož jsem nevěděl, jak se to uchytí, ještě jsem nic nekupoval a hrál jsem na co se dalo. Věc se uchytila a potřeboval bych nějaký reprobox. Pro začátek předpokládám postačí jedna bedýnka, přál bych si:

- aktivní (abych nemusel ještě zvlášť manipulovat se zesilovačem)
- aby měla v sobě možnost mixovat vstup z line in (hraju z ntb) a z mikrofonu (který stejně moc nepoužíváme, protože jsou sálky malé, ale co kdyby někdy), není čas na drátování s mixáčkem
- nějak rozumně to zahrálo odspodu, tj. asi 15'' ?

V budoucnu bych mohl dokoupit druhou bednu a jet do sterea..
Jiné než tohle použití od toho neočekávám. Cenovou představu nemám, ale příliš v tom utopit nemohu.

Máte nějaké konkrétní zkušenosti? Není třeba lepší - když to bude hrát takhle samo - koupit spíše nějaké kombo?

Díky za pomoc a přeji pěkný nový rok!

blaha
Uživatel
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Re: Bedna pro začínající taneční

Příspěvek od blaha » čtv 01. led 2015 2:16:45

Rozpočet, představa o ceně, kolik si účtuješ za lekci.

Proč, protože ceně za lekci by měla odpovídat i kvalita.
Osobně bych to řešil už pořádně a pořídil aktivky 2, možná, že by stačily i 10", k tomu malý mixáček, stativy a nějaká kabeláž, mohlo by se to vejít možná i do 20 tis.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, divadlo Jaroměř, občas zvučení na sebe mimo divadlo, občas nějaký ten prodej i instalace techniky

mekmek

Příspěvek od mekmek » čtv 01. led 2015 2:22:20

nene, myslíš to Blaho dobře, ale vím přesně, o čem HonzaS mluví, protože jsem sám provozoval něco podobného.

tady nejde o to prostor ozvučit jako při tanečních, ale nazvučit na tréninky
chce to jednoduchou jednomužnou věc, hraní z jednoho bodu nevadí, naopak to může být i výhodou
hlavně minimum kabeláže a určitě ne ext. mix

patnáctku bych neviděl jako nezbytnou, i 12 umí pěkně zabasovat

HonzaS

Příspěvek od HonzaS » čtv 01. led 2015 9:56:04

Pánové, díky za hbitou odpověď. Cesta dvou aktivek je pěkná, ale pro tyhle rychlé přijetí odjetí fakt nepraktická. Nakládání, vykládání.. Hlavně to drátování dvou aktivek je fakt otrava. Proto mám tu představu jedné bedny, postaví se doprostřed na hranu podia (bez stativu), vedle ntb, jedna prodlužka a jeden signálový propojovací kabel a může se hrát. Navíc to přinesu z auta najednou. Jde spíše o tréninky, žádné večery ve společenských šatech. Ten je až naposled a to má živá muzika.

Rozpočet i představa o ceně je malá, plánoval jsem max do 10tis. #-o

Když se tak koukám, tak ono těch beden v téhle relaci s "mixáčkem" na palubě moc není..

Behringer B812NEO
Behringer B 215 D
EV ZLX 12P
EV ELX 112P

Egestas
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od Egestas » čtv 01. led 2015 10:41:06

doporučil bych EV ELX115P je sice přes rozpočet ale má vše co potřebuješ a hraje dobře

edit: teď jsem si všiml že ELX112P máš v seznamu, ta 115 je to samé jen s 15"
SC SI performer2+mini stagebox32
SM58 D5 SM57 AKG D112 AKG C5 Opus 83
EM151 MT18SUB ART315 EV ELX115P EV ELX118P pv2600
SC Belden Neutrik Amphenol

mirazvuk
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od mirazvuk » čtv 01. led 2015 14:11:27

Teď někdo na prodance prodává aktivky Mackie TH15, je to aktivní, má to eq, cena 10k za obě. Pokud ti stačí jedna, já bych jednu též využil za tu cenu. Píše tam že je to ozvučení z tanečních. Otázka je, jestli se to podaří nějak udělat s rozprodejem a případným odesláním či osobním odběrem.

kubin
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od kubin » čtv 01. led 2015 19:52:26

Mackie Thump TH15 je dost špatná bedna, měl jsem možnost je porovnat s RCF ART 312 MKIII a proti tomu jsou fakt hodně mizerný. Basy takový zahuhlaný, a celkově ten zvuk byl strašně divnej. Nedoporučuju.
RCF, A&H, AKG, Radial, SommerCable, Neutrik, Amphenol, Hercules, Lexicon,...

mirazvuk
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od mirazvuk » čtv 01. led 2015 21:01:50

to kubin: já vím že to není žádná hitparáda, ale na puštění podkladů pro dětičky mi to stačí. Měl jsem půjčený RH sound, hraje to všelijak, ale naprosto stačilo :)

Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 01. led 2015 21:07:08

Těch beden jsou dvě generace a i když je základ víceméně stejný, je ta nová o dost vážněji míněna. Starou doprodával Thomann asi za 6200Kč/kus, takže mi koupě dvou jetých za deset zas tak moc zajímavá nepřipadá. Nicméně pokud se pamatuju, tak požadavek byl na mix ze dvou vstupů, linka a mikrofon, ne ?
Já osobně sice pokládám (a speciálně v této situaci, kdy bude potřeba se k bedně ohýbat na podium, případně ji otáčet k sobě nebo dokonce lézt na podium) "mixování a ekvalizaci" v aktivní bedně za nešikovný nesmysl a radši bych s sebou od auta a možná vůbec i ven z baráku tahal malý mix, než NB (pouhý zdroj signálu opravdu nemusí být tak obrovský a drahý a choulostivý), ale to je už mimo rozsah dotazu a vlastně i rozpočtu.

H.M.

Ano, cizím dětem jen to nejhorší, s úctou

Herodes :-(

mirazvuk
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od mirazvuk » čtv 01. led 2015 21:54:58

Huberte, já bych to zas tak tragicky neviděl. Nechci dát dětem to nejhorší, ve škole tančí a vystupují při jezevčíkovi s cd, popř zaplém mobilu, takže i ten rh sound je pro ně dobrý na to aby se chytili a neřídili se ozvěnou z místního KD. S cenou jsem vycházel co máte na svých stránkách ... Je docela zajímavý že tedy Thomann je měl za 6200 a cena v PD byla skoro 10000. Určitě bych si dovedl představit něco z aktivních Artů, ale za tu cenu pro ně nemám další využití. A tahat metrákovej rack do KD se mi opravdu kvůli jednomu odposlechu nechce.

Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 01. led 2015 22:18:05

Nikoli, pleteš si opět ty dvě generace, podívej se pořádně. Navíc my jsme svoje dávno vyprodali a Thomann nakonec už ty svoje také, teď jsem se díval. Současné stojí v obou případech kolem těch deseti a to od ART zas tak moc daleko není.
Pokud je někdo kvůli pár jednorázově vydaným tisícovkám ochoten trvale trpět při poslechu mizerně hrajících beden, tak prosím, jsou to jeho peníze a jeho zdraví a jeho radost z práce a ze života atd. Ale myslím si, že druhé by s tím otravovat neměl, ti si totiž už vybrat nemohli a děti tuplem ne, ty tam někdo přivede nebo pošle. Já si nemůžu pomoct, ale mám stále neodbytnější pocit, že kdo si jednou zvyknul poslouchat mizerný zvuk, tak už nemá schopnost opravdu poznat a docenit dobrý. Získal toleranci :-(

H.M.

sledge
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od sledge » čtv 01. led 2015 22:44:06

Na taneční ozvučení bych si dneska naprosto v klidu vzal EV ZXA1, má v podstatě všechno, co je potřeba (linkový Combo vstup a mikrofonní s nezávislou reguzlací). Snad jen nemá stereovstup, takže je třeba "zmonit", což lze i v nastavení přehrávače notebooku. Kromě toho to má malou hmotnost a pěknej zvuk. Výkon dostatečný i na tělocvičnu s parketem velikosti lucerny (vzhledem k akustice tělocvičen to není až takový problém)... A ten 8" jede dosti odspoda, akustický výkon skutečně dostatečný na podobnou aplikaci....

A z praxe je i toto možná již trochu větší, než to, co jsou tanečníci obvykle ochotni tahat .-). Velké 12" a 15" jsou pro podobné účely zbytečné...
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

Ondráš

Příspěvek od Ondráš » pát 02. led 2015 23:44:32

Ja sice nedokazu doporucit rozdil mezi bednama RCF, EV atd. , ale zato jsem se neco natancoval a vzdycky nas iritoval slaby nebo zahuhlany zvuk bez spodku (neni nic horsiho, kdyz pres dupani ostatnich tanecniku neslysite rytmus a jste mimo nej :evil: ).
Tancovali jsme na vsechno mozne, od prenosnych vezi pres ghetto blastery az po opravdu velke bedny se zesilovacem, na ty se suverenne tancuje nejlepe, nemusi tak rvat a slysite (citite :wink: ) rytmus.

Jednoznacne, pokud podcenite zvuk, bude se Vam dostavat ze strany tanecniku nespokojenosti a ta nemusi byt vubec vyrcena, spousta z nich si ani neuvedomi, ze jsou mimo rytmus, ostatni to ze studu nebo obavy nepriznaji a ruku na srdce, dospeli jsou v tom horsi nez deti.

Nechci nikomu sahat vubec do svedomi, ale pri cenach 150 az 350 Kc za lekci pri 10 parech pri 3 vecerech tydne je to kolem 200.000,- rocne, to se na tu jednu poradnou bednu na klacku urcite finance najdou.

Jeden repro do rohu vysoko na stojanu v sale kde je horsi akustika je ideal, primlouvam se za neco s 12" nebo 15" kvuli basum, v budoucnu muzete dokoupit druhou (ev. subwoofer =D> ) a mate hned ozvuceni az do haleluja.

http://www.kreatek.cz/electro-voice/elx112p.html
http://www.kreatek.cz/electro-voice/elx115p.html
http://www.kreatek.cz/yamaha/msr-400.html
http://www.audiotek.cz/product-52009-yamaha-dxr12
http://eshop.prodance.cz/art-312a-mkiii/d-97021/

hubert: S mixem souhlas, primo z ntb (zvlast s integrovanou zvukovkou!) to bez korekci a gain nikdy nebude hrat tak jak s mixem a poradnym prehravacem.

sledge
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od sledge » sob 03. led 2015 14:01:34

Ne, že bych se chtěl trumfovat, ale rovněž jsem bývával v aktivním tanečníkem (98-2013) na řekněme hobby úrovni, takže bych mohl říci, že mám odtancováno více, než zde mnozí mají nazvučeno...

Zkrátka a dobře, vysoký akustický výkon není zdaleka tak nezbytný, neboť je třeba rovněž slyšet pokyny trenéra apod. A vězte, že trenér/mistr je rád, když přeřve houf tanečníků, nemusí se ještě utkávat s PA, které z tohoto důvodu bude seškrcené na 10 W....

Například v Prosecké tělocvičně s parketem velikosti lucerny z hlediska výkonu jen lechtáme zesilovač, který má výkon jen asi 20W/4 Ohm. Akustika je tam stejně natolik mizerná, že tam tohle dokáže udělat nesnesitelný bordel.....

Takže pro společenské/sportovní tancování by podle mě skutečně stačilo něco ála EV ZXA1. Výjimkou by bylo, kdyby se něco takového mělo odehrávat v nějakém větším kulturáku, ale i tak bych řekl, že by to ZXA uhrálo bez problémů. Například na Zbraslavi si je nemohou vynachválit :-).
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

mekmek

Příspěvek od mekmek » sob 03. led 2015 14:53:21

čímž se dostáváme v parametrech k tomu, co jsme víceméně psal ve třetím příspěvku:

- jedna bedna na klacku do rohu
- ne moc velká, těžká a výkonná, neb to není potřeba
- měla by umět trochu zabasovat (ducnout), aby se hudebně méně zdatní tanečníci lépe orientovali
- neslevit ale z kvalitativních požadavků (RH Sound, Omnišrot aspol.), ať to není hučák a koule
- přimlouval bych se za řešení bez mixu (zatím), je to drátování navíc

tančil jsem, zvučil jsem a ještě stále tančím (včetně workshopů s lektory)

Odpovědět

Zpět na „Repro“