PA vhodné ke stavění vedle sebe

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
LubošN

PA vhodné ke stavění vedle sebe

Příspěvek od LubošN » úte 10. úno 2015 23:47:14

ahoj
doporučíte repro, které by bylo možné horizontálně řetězit - minimálně zdvojovat? Tj. aby byla bedna vhodně zkosená a postavením vedle sebe by nedošlo ke zhoršení pokrytí, ale naopak k rozšíření? Kdysi jsem si takhle půjčovali k našim dvěma Mackie 1230 ještě jeden pár a i když to takhle zřejmě nebylo výrobcem zamýšleno, fungovalo to docela obstojně a v překryvu nepěknosti slyšet nebyly.

jsme kapela, PA bychom chtěli pořídit nové, sály tak do 500 lidí... Samozřejmě plus suby. Rozpočet neuvádím, neomezený není, ale míříme samozřejmě na nějaký tuzemský střed typu RCF apod.
jestli něco mohu doplnit, ptejte se
díky za odpovědi

relaxmusik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: sob 03. črc 2010 18:54:39
Kontaktovat uživatele:

Re: PA vhodné ke stavění vedle sebe

Příspěvek od relaxmusik » stř 11. úno 2015 13:11:06

No nebylo by lepší použít dvě hlavní bedny a k tomu dvě vykrývačky před podiem? Za dB bych doporučil pokud je rozpočet dostatečný DVX 12HP - 15HP, hlavní bedýnky a 2x DVX 10HP jako vykrývačky, varianta také DVX 15HP, všechny bedny řady DVX mají otočnou hornu, musí se samozřejmně fyzicky přešroubovat + subbasy DVA 09 ( s 15") a nebo DVA 10 s 18", opět ve dvou a nebo ve čtyrech kusech. Pokud používáte i akustické nástroje, výsledkem budete překvapeni. Jenom upozorňuji, je nutné počítat s tím, že řada DVx hraje luxusně se subem, bez subu nemá dostatečný spodek, je oříznutá od 100Hz dolů.
Další systém který bych zvážil, pokud hrajete pop a ne vyloženě nějaký heavy styl tak Linear 5 od HK, nečekal bych že to někdy řeknu ale zvučil jsem na tento systém opět nedávno větší koncert pro cca 800 lidí, měl jsme konečně možnost si system celý nastavit podle sebe, v sále ve kterém hrávám často a znám ho, tak výsledek byl docela dost luxusní. Musel jsem poupravit názor na tento system od HK. :-) I když v přímé konfrontaci se mi osobně více líbí suby od dB řady DVA ale satelity řady Linear jsou zvukově hodně příjemné, samozřejmně ne pro ty kdo má rád nabroušený projev RCF. :-)
Jinak k RCF ať se vyjádří jiní, jsem rád že já jsem RCF prakticky již opustil, nehraje to špatně ale na řadu DVX od dB na to co hraji a zvučím udělám o něco příjemnější výsledek s menším usilým. :-)

Uživatelský avatar
LubošN

Re: PA vhodné ke stavění vedle sebe

Příspěvek od LubošN » stř 11. úno 2015 13:37:48

díky
doplním, že vykrývání by samozřejmě bylo fajn, ale to PA by mělo být nejen slučitelné, ale i rozlučitelné, tj. aby se mohlo rozjet na dvě místa současně... alespoň taková je úvaha, kšefty se množí nejen pro kapelu. Ale možná je to utopie...

ano, hrajeme rock, takovéto plesové plesání, kdy si zaskáčou i rodiče, šedesátky a vejš

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: PA vhodné ke stavění vedle sebe

Příspěvek od exxxi » stř 11. úno 2015 21:01:45

Frontfill se přece dá použít jako malé PA, když to je nějaká rozumná dvanáctka nebo patnáctka.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
Martin S.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 183
Registrován: pát 05. srp 2011 23:03:09
Bydliště: Praha-západ
Kontaktovat uživatele:

Re: PA vhodné ke stavění vedle sebe

Příspěvek od Martin S. » pát 13. úno 2015 19:04:19

Pokud děláte akce do cca 500 lidí a nepotřebujete hrát za "roh", tak vyhoví kvalitní výkonný box s širším vyzařovacím úhlem 90°x40-60°. Ještě větší vyzařovací bys potřeboval v opravdu specifických případech. Např.: http://ms-sound.cz/wp-content/uploads/2 ... asheet.pdf nebo 3pásmo http://ms-sound.cz/wp-content/uploads/2 ... asheet.pdf
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

betaron
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: sob 18. črc 2009 15:43:15

Re: PA vhodné ke stavění vedle sebe

Příspěvek od betaron » sob 14. úno 2015 17:58:29

Martine, prohlédl jsem si se zájmem dokumentaci reproboxů, které uvádíš v odkazech.
Všechno vypadá úchvatně, náměry, technické detaily apod. Ale nedočetl jsem jakéže jsou to tam osazené neodymy, výrobce, typ.
Reproduktory vyrábíš sám?, nebo je to schválně tak tajné??

Uživatelský avatar
Martin S.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 183
Registrován: pát 05. srp 2011 23:03:09
Bydliště: Praha-západ
Kontaktovat uživatele:

Re: PA vhodné ke stavění vedle sebe

Příspěvek od Martin S. » sob 14. úno 2015 18:29:13

betaron: Ve většině případů je osazeno RCF. Není to tajné, ale prodávám reproboxy MS sound a ne reproduktory RCF a k tomu nějaké skelety, takže necítím potřebu tam vypisovat konkrétní modely, stejně tak jako jiní výrobci. Stejné to máš, když kupuješ auto, tak nemáš vypsáno, že tam jsou brzdy od Brembo nebo ATE, ráfky AEZ či Alessio atd... Pokud, tě něco zajímá napiš mi, nebo i klidně zavolej, já si o tom rád pohovořím.
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

betaron
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: sob 18. črc 2009 15:43:15

Re: PA vhodné ke stavění vedle sebe

Příspěvek od betaron » ned 15. úno 2015 7:56:10

Díky za vysvětlenou, nechtěl jsem být pichlavý.
Pevně věřím tomu, že reproboxy hrají znamenitě a vzhledem k mému věku by ani záda tolik neprotestovaly, spojené s jejich hmotností a přenášením…

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: PA vhodné ke stavění vedle sebe

Příspěvek od Zdeněk Prodance » ned 15. úno 2015 15:01:49

Jo, ono i to lepší dB je osazeno výhradně reproduktory RCF, ale to už ani nemá cenu dál opakovat. No a v těch Mackie nejspíš byly taky (uvedený model ale neexistuje) a když Mackie přišel o možnost je osazovat, tak chvíli zkoušel jiné (např. i Eminenci a B&C) a pak některé bedny radši dělat přestal. To jsou velmi tvrdá fakta založená na hodně velkých počtech beden, ne jen nějaké názory stále toho samého jednoho muzikanta nebo zvukaře.

H.M.

Odpovědět

Zpět na „Repro“