Rada pro amatéra RCF SUB 718 zesilovač

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Rada pro amatéra RCF SUB 718 zesilovač

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 12. srp 2015 13:52:58

Ano, to je ten samý v osmi ohmech. Vrtání a natření zvukovodu zaručeně svede každý, kdo bude vyrábět bednu. Je to šest děr v hliníku, nároky na přesnost minimální, vážně pokazit není co, i kdyby díry pro driver hodně ujely, tak se jen převrtají větším průměrem a přidá podložka anebo vrtají nové vedle, je tam místo minimálně na deset pokusů. Zvládne to i každá akuvrtačka v ruce.

H.M.

jakubz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 40
Registrován: úte 11. srp 2015 15:58:33

Re: Rada pro amatéra RCF SUB 718 zesilovač

Příspěvek od jakubz » stř 12. srp 2015 14:02:28

Super, takže nakonec vyřešeno. Moc děkuji za rady. Mám už jen pár dotazů ohledně zapojení a pak dám pokoj :D Vím, jak to funguje v autohifi, ale ne v PA. Na obrázku http://i.imgur.com/Qk58fg6.jpg je vidět jack 3,5mm pro subwoofer a centrální reproduktor rozdělený na dva RCA. Pokud dobře počítám, tak je to jedno rca (plus a kostra) a druhé rca (minus a kostra). Kdybych chtěl propojit takovou zvukovou kartu se zesilovačem, tak bych pro můstek použil např. toto: http://www.musicbyte.se/1665-large_defa ... no-6-m.jpg a mělo by to fungovat, že?

Případně mám založit nový topic?

jakubz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 40
Registrován: úte 11. srp 2015 15:58:33

Re: Rada pro amatéra RCF SUB 718 zesilovač

Příspěvek od jakubz » stř 12. srp 2015 16:32:32

Tak mě snad strýček google poučil. Dozvěděl jsem se, že máte v PA balaned input :D Pokud to tedy provedu jak popisuji v předchozím příspěvku, budu používat tím pádem unbalanced input RCA > TS 6,3 mm. Kdybych chtěl balanced, tak bych ke zvukové kartě musel mít konvertor na balaned a bylo by to zvuková karta output unbalanced RCA > konvertor na balanced > TRS 6,3 mm. Pochopil jsem to správně?

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Rada pro amatéra RCF SUB 718 zesilovač

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 12. srp 2015 16:42:43

Netuším, čemu všemu říkáš zvuková karta. Ty profesionální mají snad vždycky symetrické výstupy, ale není žádný problém na krátkou vzdálenost do zesilovače se symetrickým vstupem zapojit i zdroj signálu nesymetrický. Konkrétní konektory na obou koncích podle potřeby, velice doporučuji se maximálně vyhýbat všem jackům a hlavně RCA, protože nespojují živý a zem ve správném pořadí (někdy to ovšem nejde, pak se s tím nesmí za provozu hýbat ani omylem). Na rozdíl od praxe v autohifi mají PA zesilovače obvykle můstkový provoz ošetřený přepínačem a tedy se přivádí jen jeden signál do prvního kanálu.

H.M.

jakubz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 40
Registrován: úte 11. srp 2015 15:58:33

Re: Rada pro amatéra RCF SUB 718 zesilovač

Příspěvek od jakubz » stř 12. srp 2015 17:22:34

Zvuková karta je to externí. Klasická 5.1. Má výstup Přední levý a pravý kanál 2XRCA, zadní levý a pravý kanál 2XRCA, subwoofer s centrálním reproduktorem - 1 x jack 3,5mm. Je to vidět zde na obrázku: https://www.avforums.com/image.php?imag ... 00%7C1%7C0

Čím tedy nejlépe dostanu signál ze zvukové karty na obrázku do zesilovače pro subwoofer? Mám použít např.: http://www.prodance.cz/kabel-jack-35-3- ... 2-15m.html

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Rada pro amatéra RCF SUB 718 zesilovač

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 12. srp 2015 18:07:07

Já tam tedy nic moc klasického nevidím, naopak je to pro mne nepochopitelný chaos, RCA výstupy nejsou čtyři, ale jen dva (další jsou vstupy) a všechno mimo LR je na malých jackách, což je šílenství. Samozřejmě to půjde nějakými vhodnými kabely se zesilovači spojit, pokud nepoužiješ centr a surroundy, tak stačí asi to, co jsi už navrhoval anebo tento anebo se samozřejmě dají udělat kabely přesně na míru nejen délkou, ale i osazením a zapojením konektorů. Pokud má zesilovač XLR, preferoval bych je na jeho koncích kabelů.

H.M.

jakubz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 40
Registrován: úte 11. srp 2015 15:58:33

Re: Rada pro amatéra RCF SUB 718 zesilovač

Příspěvek od jakubz » čtv 13. srp 2015 10:36:01

Možná by bylo nejlepší dát co nejkratší kabel k tomuto: http://www.prodance.cz/dpdb.html a pak ten XLR, jak jste psal. Jen mi pořád nedochází, jak z toho rca - levý a pravý kanál bych například pro satelity udělal levý a pravý XLR... Nebo snad z toho 2xRCA udělám 1xXLR, který povede oba kanály v jednom kabelu?

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Rada pro amatéra RCF SUB 718 zesilovač

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 13. srp 2015 11:16:15

Ne, to by nefungovalo, XLR se nikde nepoužívá pro analogové stereo, rozhodně ne na vstupech zesilovačů. Jednoduše potřebuješ speciálně zapojené dva kabely, které budou mít na jednom konci RCA a na druhém XLR konektor. Anebo se dá koupit adapter, ale to je dražší a řekl bych i nešikovné pro trvalé použití. Nakonec třetí takový kabel můžeš mít i u subu, ve spojení s tou redukcí jack/2xRCA. Možností je ještě víc, ale já mám nejradši ty z nejméně dílů, i když to znamená výrobu některých z nich, na druhou stranu ale je těch hotových kabelů a adapterů a redukcí atd. tolik, že se z nich dá poskládat skoro cokoli, když to musí být. Jen to víc překáží a zlobí.

H.M.

jakubz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 40
Registrován: úte 11. srp 2015 15:58:33

Re: Rada pro amatéra RCF SUB 718 zesilovač

Příspěvek od jakubz » čtv 13. srp 2015 11:40:45

Aha takže ze dvou RCA(levý a pravý kanál) prostě musí být dva XLR nebo dvakrát cokoliv jiného. Pak na zesilovači normálně stereo použiju, jen se nesmí přepnout na bridge za chodu, jelikož na výstupu se to potom připojuje přes jiné piny.

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Rada pro amatéra RCF SUB 718 zesilovač

Příspěvek od Otas » ned 16. srp 2015 7:40:28

Jen ještě k té práci:
Já jsem trochu punťa, tak jsem ještě egalizoval dosedací plochy i vnější rozměr, částečně eloxoval a natíral, nemám přitom žádnou vybavenou mechanickou dílnu; přesto jsem si z toho neodnesl pocit nějaké hrozné práce (jako z mnoha jiných složitých mechanických). Ta DE250 za to stojí (resp. chválený zvuk z ní).

Každé RCA nebo 3,5 jack stereo z PC, zvláště z noťase (jako diskozvukař tohle bohužel znám) dovede nadělat starosti a zcela pokazit zvuk. Obvykle je zdrojem problémů impulsní zdroj.
Ta profizvukovka je řešení bez kompromisů a s pohodou. Problémem může být cena; má někdo nějaké doporučení rozumného kompromisu pro takovýto případ? To by zase docela zajímalo i mne! :)
Přepínat z Bridge na normální provoz při zapnuté bedně do můstkového výstupu je samozřejmě koledování si o problém (stává se to, obvykle to zesilovače přežijí).

jakubz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 40
Registrován: úte 11. srp 2015 15:58:33

Re: Rada pro amatéra RCF SUB 718 zesilovač

Příspěvek od jakubz » úte 18. srp 2015 9:26:35

Taky se přidám. Zajímalo by mě určité porovnání uvedené zvukové karty pro PC

Kód: Vybrat vše

http://cs.creative.com/p/sound-blaster/sound-blaster-x7-limited-edition
se zvukovou kartou pro PA(také propojitelnou s PC). Jsou na tom PA zvukové karty také mnohem lépe? Parametry a co to umí vyčtete z uvedeného odkazu. Jsou v PA kolem 10.000 dle Vás lepší kousky?

Děkuji za informace.

Odpovědět

Zpět na „Repro“