Čím nahradit RCF 310 - větší výkon?

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
LabajMartin
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: stř 16. bře 2016 20:42:33

Čím nahradit RCF 310 - větší výkon?

Příspěvek od LabajMartin » čtv 17. bře 2016 14:05:52

Zdarec !!!
prosím o rady na aktivní repro... Nějací odborníci mi radí RCF,jíní zase řikají "RCF jsou už za zenitem kup si raději dB další zase nedají dopustit na EV" atd atd...
Zatím hrávám na RCF ale 310 těch původních jsem spokojen s kvalitou, ale potřebuji trochu větší výkon...

Díííky za radu !!!

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Čím nahradit RCF 310 - větší výkon?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 17. bře 2016 14:48:58

Já bych řekl, že od ART310-A směrem nahoru je toho u RCF opravdu hodně, téměř celý zbytek sortimentu aktivních beden, na výběr má vliv hlavně rozpočet. Ty zenity se opravdu dobře poslouchají, zvlášť od někoho, kdo rovnou doporučí "bé družstvo" RCF, tedy dB Technologies. Leda by myslel d&b, ale to je o trochu jiných penězích :-)

H.M.

LabajMartin
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: stř 16. bře 2016 20:42:33

Re: Čím nahradit RCF 310 - větší výkon?

Příspěvek od LabajMartin » čtv 17. bře 2016 15:12:22

Můj názor na vyšší řady RCF je takový, že u np. u 712 často odcházejí výšky a ten zvuk už není taky jak býval...
Proto uvažuji o změně ...

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Čím nahradit RCF 310 - větší výkon?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 17. bře 2016 15:31:49

Pokud je v silnější bedně v zásadě stejný driver (1"), tak je pravděpodobnost jeho poruchy přetížením vyšší. To platí obecně a změnou značky si v tom nelze výrazně polepšit. RCF ale nabízí zřejmě nejširší sortiment aktivních beden také s většími drivery, až po úplné extrémy. Zvuk beden se mění, ovšem já bych rozhodně neřekl, že plošně k horšímu, spíš naopak. V posledních generacích jsou už věci, které by dřív vůbec kvůli ceně nebylo možné nabízet. Nevím, jestli mám zkoušet tu informaci o údajné poruchovosti driverů v ART712-A nějak dál (v našem servisu, kde toho o tom opravdu vědí desetkrát tolik, co kdokoli jiný) ověřovat anebo rovnou můžeme přejít k bednám, které už žádný 1" nemají ?

H.M.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Čím nahradit RCF 310 - větší výkon?

Příspěvek od Pavel Sedlák » čtv 17. bře 2016 15:36:19

Pod pojmem "trochu větší výkon" si máme představit co ?
Co se zvučí ?
V jakém prostoru se zvučí ?
Jsou/nejsou suby ?
Rozpočet ?
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

LabajMartin
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: stř 16. bře 2016 20:42:33

Re: Čím nahradit RCF 310 - větší výkon?

Příspěvek od LabajMartin » čtv 17. bře 2016 15:43:50

To je sice pravda ale byl jsem svědkem toho když po pár akcích odcházely 712 na výškách jak na běžícím pásu. A s reklamací byl problém. Ale myslím že se to nějak vyřešilo... Já potřebuji bednu na svatby,oslavy a plesy. A cenová hranice je do 40 000Kč.
Ty vetší drivery už jsou cenově jinde.

LabajMartin
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: stř 16. bře 2016 20:42:33

Re: Čím nahradit RCF 310 - větší výkon?

Příspěvek od LabajMartin » čtv 17. bře 2016 15:46:50

Rozpočet je výše akce jsou výše ... Říkám svatby oslavy menší akcičky výkon tak 700, 800 W. Pěkné hudby :)
Včera mi jeden známy vychválil do nebes np. Electro-Voice ELX115P a o RCF jednoduše řek že už to není to co to bývalo. Ale já se tomu nebráním jen se nechci ukvapit...

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Čím nahradit RCF 310 - větší výkon?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 17. bře 2016 16:26:44

Známý pravděpodobně nemá ani tušení, co je v EV za driver a kolik stojí jeho oprava v porovnání s tím, jak je tomu u RCF. V tom servisu se tedy zeptám "jak na běžícím páse" opravdu vypadá.
Bohužel s rozpočtem jen o fous větším (pokud je na pár beden) a s představou, že to s velkým středobasem bude výrazně víc hrát jaksi samo od sebe (bez ohledu na driver) to opravdu bude problém. Také se zeptám na prostor a na existenci subu. Je to důležitější, než házení stovkami W jen tak.

H.M.

LabajMartin
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: stř 16. bře 2016 20:42:33

Re: Čím nahradit RCF 310 - větší výkon?

Příspěvek od LabajMartin » čtv 17. bře 2016 16:36:23

Nechci aby to hrálo samo (ani to nečekám). Ohledně prostoru záleží hraji každý týden téměř jinde... Jsou to místnosti s tanečním placem max do 80lidí spiš méně. Stává se že jdu na velkou akci ale tam beru basovku... Ale na akce do 100 lidí ji nepotřebuji. Jak říkám hraji tak už asi 4 roky s 310 popř. 410 a stačí to ale teď nastal čas na inovaci...

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Čím nahradit RCF 310 - větší výkon?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 17. bře 2016 16:52:25

Pokud jsou k dispozici subwoofery, tak je doporučuju brát pokaždé a zůstat klidně u 10+1". S menším středobasem se totiž nevýhody 1" ještě neprojevují a ve výsledku to hraje jako docela slušné třípásmo. Už nějakou dobu se z nich nejvíc prodávají ART710-A, cenový rozdíl je malý a větší výkon tam je. Ale i 310 už jsou delší dobu vlastně 410, tedy mají o něco větší výkon, než když začínaly. 15+1" a bez subu není dobré řešení, sub to nemůže nahradit a s ním je tam 15" skoro k ničemu. Abych byl upřímný, z trochu širšího úhlu pohledu je to dokonce pravý opak inovace. Je to cesta zpátky v čase.
Pokud ale na tom bude někdo trvat, tak ART715-A MK II je rozhodně povedený exemplář takové koncepce a do rozpočtu se pár vejde s oběma rukama v kapsách.

H.M.

LabajMartin
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: stř 16. bře 2016 20:42:33

Re: Čím nahradit RCF 310 - větší výkon?

Příspěvek od LabajMartin » čtv 17. bře 2016 21:10:54

No subwofery k dispozici jsou, ale neunesu je sám a někoho ze svatebčanu nahánět se mi nechce nevlezou se mi do auta... a navíc jsou pasivní... Takže co by jste mi doporučil popř. kdybych si nechal 1" aktivy. A dokoupil nějaké aktivní subwofery .? Jaké ? Aby to hrálo příjemně.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Čím nahradit RCF 310 - větší výkon?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 17. bře 2016 23:54:27

Manipulaci v jednom a malé auto snesou asi jen 12" modely, tedy 2ks Sub702-AS II. Spíš bych doporučil jeden 4PRO8003-AS, ale to už nepatří do této kategorie.
Zkoušel jsem ověřit tu údajnou poruchovost driveru v novějších aktivních RCF. Ani náhodou, CD350 je asi v sedmi modelech, prodaných beden je hodně vysoko přes tisíc (nestálo mi zato sčítat všechny), dalších víc jak sto driverů se prodalo samostatně. Dodnes jsme dovezli asi 70 ks membrán, celkově se jich prodalo nebo měnilo kolem padesáti. To všechno od roku 2009. Někde tedy mohlo dojít i k opakované poruše, ale rozhodně to nemá žádný plošný charakter. Náhradní membrána stojí cca 1000+DPH maloobchodně, jsou trvale skladem.

H.M.

index.miro
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: sob 30. kvě 2015 19:20:44

Re: Čím nahradit RCF 310 - větší výkon?

Příspěvek od index.miro » pát 18. bře 2016 6:13:35

My používame na podobné účely 2x Yamaha DXR 10, predtým RCF 310A. Bez subu sme s tým nehrali ani pre 10 ľudí, proste nikdy, to by som tým satelitom nespravil. Momentálne používame EV EKX 15 ktorý má 26 kg a v pohode ho unesie jeden človek a hrá minimálne tak, ako RCF SUB 705, ktorý sme mali predtým.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Čím nahradit RCF 310 - větší výkon?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 18. bře 2016 15:29:41

Takže ještě doplnění ze servisu o těch 1" driverech z řad reprobeden RCF ART7, NX, HD, 4PRO...(je těch modelů ještě víc, než jsem myslel, tedy i víc kusů v provozu):
"Poruchovost je velmi nízká, řekl bych stejná jako u driverů větších. Jednu chvíli byl problém s těmi novými moduly, které zničily několik 1“ driverů hlavně u ART 712-A MKII. To se ale za poslední cca ¾ rok nestalo snad ani jednou."
Tedy skutečně ojedinělý problém, dokonce i model zdá se souhlasí a kdyby to nebyla výjimka, tak není šance, že by si to někdo pamatoval. Ještě připomenu, že toto není žádný názor ani osobní zkušenost nebo zkušenost z nějakého okruhu známých, ale letmé vyhodnocení tak velkého souboru tvrdých dat, jaký vůbec jde v rámci ČR+SR dát dohromady. Skoro si myslím, že je v tom docela unikátní, neb v takových počtech se zde běžně reproduktory neprodávají.

H.M.

Odpovědět

Zpět na „Repro“