Uchycení surround bedýnek?

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Hadžim
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 46
Registrován: pon 20. čer 2016 16:47:45

Uchycení surround bedýnek?

Příspěvek od Hadžim » úte 02. srp 2016 14:02:05

Ahoj stavím surround bedynky a nevím jak vymyslet jejich uchycení. Objem mají asi 20l materiál preklizka 12mm. Hmotnost ca 8 kg. Tvar jako kcs. Sikmy predek. Nejdou položit na policku převrací se. Nevím jak vymyslet uchycení. Nechce se mi dávat háček a skobu jak na obraz. Jak to mají reseno profi bedny? Potrebuji to dat ideálně co nejblíže zdi bez mezery. Nějaké nápady? Diky

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Uchycení surround bedýnek?

Příspěvek od mkarr » čtv 01. zář 2016 12:54:27

Profi bedny mívají uchycení na stěnu pomocí třmenu (plechový držák ve tvaru "U" který se montuje na bednu nahoře a dole tak aby se dal otáčet a pak ideálně uprostřed toho U se namontuje na stěnu). Tím je zajištěné, že se bedna bude dát polohovat ve všech směrech. třeba takto: https://www.thomann.de/gb/rcf_dm_41.htm
Nebo varianta s uchycením zboku namísto vršek/spodek. https://www.thomann.de/gb/ev_evid_42_weiss_02.htm
Pro toto uchycení musí být v reprobedně zapuštěná obvykle metrická matice v místěch kam se připevňuje ten třmen.
Další řešení bývá kloubový držák, který se montuje zespodu nebo zezadu na bednu a po přimontobání na stěnu se dá napolohovat uvolněním kloubu a utažením v požadované poloze. https://www.thomann.de/gb/apart_ovo3_bl_black.htm
Kloubové držáky se dají koupit i samostatně. http://www.fonetip.cz/repro-drzak-kloub ... GwodOywIjQ
Nebo https://www.czc.cz/vogel-s-vlb-500-drza ... Gwod4BkMPg
Třmen se zase dá vyrobit doma a stříknout komaxitem. Pokud je požadavek na montáž co nejblíž ke zdi, třmen bude vhodnější, ale bude potřeba zapustit ty matice, aby to drželo a rozumně těsnilo.
Ale pokud bedny stavíš, myslím že by bylo jednodušší udělat jim nožky tak, aby stály a nepřevracely se, pokud byl původní úmysl dát je na poličku.
Jo a odkazy a informace co jsem sem napsal, jsou výsledek pár minut googlení. Myslím že na otázky které se dají snadno vygooglit svépomocí, moc lidí odpovídat nebude. Kdybych se zrovna nenudil, taky bych to jen přeskočil. Proto asi taky zůstala otázka měsíc bez odpovědi.

Hadžim
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 46
Registrován: pon 20. čer 2016 16:47:45

Re: Uchycení surround bedýnek?

Příspěvek od Hadžim » čtv 01. zář 2016 13:48:13

Diky to neva stavím pomalu. I když stavenim myslim, ze odladeneou bednu davam do jiného skeletu kvůli uhlum pokrytí. No jedna bude na poličce ale je tak sikma ze nožky to nedaj. Musel bych dolu nasroubovat např. Plech. Aby se neprevracela. A druhá je horší ta bude v prostoru ve vyscce asi 1,5 metru. Vymyslel jsem hnízdo na míru tyč a dolu tezky plech. Po filmu se to odsune za sedacku aby to neprekazelo v prostoru. Smerem ze stropu by to bylo lepší ale neproslo to u manželky. Sikmo a vysoko to mam aby to pokryl vyzarovaci úhel horny a zvuk sel na celou šířku sedačky TJ. Aby ten na kraji výšky neuťal svou hlavou. Do bedny davam matice do dřeva a proti metricky šroub.

Hadžim
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 46
Registrován: pon 20. čer 2016 16:47:45

Re: Uchycení surround bedýnek?

Příspěvek od Hadžim » čtv 01. zář 2016 13:53:24

Add hledání hledal jsem a nasel jen nizke podstavce na hi-fi, pak nějaké typy policek opět na hifi regalovky a na profi adaptery na rcf na zaveseni takže nic pro mě. Ještě jednou diky.

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: Uchycení surround bedýnek?

Příspěvek od MADMAX » čtv 01. zář 2016 14:32:17

Zkus se podívat na Meliconi Space Systems, dělali neskutečnou spoustu různých úchytů na zdi, od plazmových televizí po studiové monitory, třeba tam najdeš něco použitelného (nebo okopírovatelného).
MAD

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Uchycení surround bedýnek?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 01. zář 2016 14:35:34

V naprosté většině kin je využito toho nejjednoduššího způsobu, tedy "pověšení na skobu", protože je to nejlevnější, nejspolehlivější a na stěnách sálů lze obvykle najít vhodná místa, odkud je pokrytí při daném sklonu přední stěny optimální. Dokonce si troufám říct, že je to způsob nejlepší i akusticky, protože pak hrajou všechny opravdu stejně a ne každá jinak a výrobce s takovou montáží počítá. V jiných prostorách se to vždy nedá, někdy proto, že chybí ta zeď, ozvučovaný prostor není tak pravidelný, jako hlediště kina anebo rozmístění diktují technické (kabeláž, nosné body) nebo estetické požadavky. Pak by ale bylo záhodno doekvalizovat každou bednu zvlášť a pokud je například jedna na stěně a druhá uprostřed místnosti, tak to stejně nikdy nebude ono. Tohle platí obecně a zrovna surroundy asi nejsou případ, kdy by to nejvíc vadilo, ale jde o nároky, při vysokých už to rozhodně platí a manželka a sedačka by měly mít jen poradní hlas :-)

H.M.

Hadžim
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 46
Registrován: pon 20. čer 2016 16:47:45

Re: Uchycení surround bedýnek?

Příspěvek od Hadžim » čtv 01. zář 2016 14:58:24

Jj souhlas kdyby to tak bylo s tím poradnim hlasem to by se to dělalo:-). Místnost je problem proto tohle řešení. Je to obdelnik 6x 7,5 metru a plátno je v polovině poloviny te 7.5 m zdi tzn jeden surround na zdi a druhy v půlce místnosti. Podle dolbyhovmaji byt z boku kolmo na ucho ne vzadu při 5.1. Takže ten na tyči je vysoko, od zadní zdi 1.3 metru a v druhém směru v půlce těch 7.5 metru. Doma jsem vysvětloval asi 10x. Všichni preci mají černou krabičku za hlavou o rozmeru 10*5*5cm:-)

Hadžim
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 46
Registrován: pon 20. čer 2016 16:47:45

Re: Uchycení surround bedýnek?

Příspěvek od Hadžim » čtv 01. zář 2016 17:18:54

Všem diky. nasel jsem podle rady na Meliconi super drzaky za tu cenu nemá cenu něco vymyslet nebo dělat. Také dekuji pane Masin za radu s tema hornama popraskanyma. Necham udělat z plechu to. 2 mm ramecek aby nezasahoval do zvukovodu a pres něj pritahnu tu hornu sroubama v původních místech.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Uchycení surround bedýnek?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 01. zář 2016 18:03:06

Pokud jsou surroundy jen dva, tak by měly hrát spíš mírně zezadu, dokonce se občas doporučují speciální konstrukce ("bipól nebo dipól"), kvůli tomu, aby nešlo detekovat, že to ve skutečnosti všechno jde z jednoho určitého blízkého místa na zdi (stojanu). Taková možnost přesné lokalizace totiž přímo popírá samotný termín "surround". V kinech je to zajištěné větším počtem stejných beden hrajících totéž, to taky nejde přesně lokalizovat i když je obvykle jedna nejblíž. Domácí kino je i z tohoto důvodu jiná kategorie a zvuk do něj se i jinak míchá (nebo měl by se).

H.M.

Hadžim
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 46
Registrován: pon 20. čer 2016 16:47:45

Re: Uchycení surround bedýnek?

Příspěvek od Hadžim » čtv 01. zář 2016 19:37:26

Bral jsem info od výrobců repro. Vicemene se schoduji na domácí použití 5.1 zadní rovnobezne bokem. 7.1 pak mirne vzadu. Ale logiku to ma co pisete. Slyšel jsem kino u kamaráda co vybíral podle designu-zvuk jak ze zachodove roury na všech frekvencich ale nejvíc me zaujal bodový zvuk z male plechovky 5*5*10 cm nalepenou na gauc 40 cm od ucha- spolu s ostatním to byl prusvih. Surroundy jsem pak počítal radsi vysoko a metr od nejbližšího posluchače. Ideální to bude určitě pro Max dva uprostřed kvůli rozplylu. I tak ale horna veme nejbližšího nejnizsiho a nejvzdalenejsiho nejvyssiho

Odpovědět

Zpět na „Repro“